Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A jövedelmedhez igazodva...

A jövedelmedhez igazodva költesz, vagy kifizetsz egy nagyobb összeget is mondjuk telefonra, cipőre, ruhára, bármire ha épp kell?

Figyelt kérdés

Vannak akik szerint bizonyos dolgok erősen túlköltekezésnek számítanak, mondjuk egy jobb telefon 200 akárhány ezerért és a tulajdonosa pedig egy rövidebb hónapban 230at kap kézhez, kifizeti a rezsijét, és nincs gyereke, lehet hogy a ruházata is slampos, viszont a telefon a dilije.

Erről ki mit gondol? Neked is van olyan amire kiadod a pénzt hol ott tudod hogy nehezen fér bele?


2021. aug. 9. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent kifizettem és tudok megtakarítani,akkor csinálok egy biztonsági tartalékot aztán a többit arra költöm,ami örömet okoz.
2021. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a jövedelmemhez képest költök, hanem a megtakarításomhoz képest. + a költéseim java része kell, munkához, fejlődéshez, előre lépéshez. nincs sem 200e-es telefonom, se drága autóm.
2021. aug. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs erről semmi kifejezett véleményem, mindenkire arra és úgy költi a pénzét ahogy akarja. Telefon/laptop vagy bármi hasonló eszközök vásárlása előtt van hogy hónapokig erre rakok félre (de persze úgy hogy ez mellett is van tartalékom) hogy megvegyem a jobbat. És hiába van 400 ezres telefonom de nem járok mellé márkás ruhákban mert engem ez a divat dolog nőként sem kötött le soha. Mármint normális ruhákban járok meg minden viszont nem fogok 20 ezerért pólót venni ahogy azt sokan teszik. Mindenkinek megvan a hobbija amire nyilván többet költ mint olyan dolgokra amik nem kötik le, szerintem ez így teljesen normális.
2021. aug. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szerintem ebben kicsit különc vagyok, de az is igaz hogy osztrák fizetésem van.


Én alapjában véve nem vagyok pénzszóró ember és pl sosem lesem az akciókat. Egyszerűen működök. Ha van egy cipő ami tetszik és 20 ezer forint, akkor megveszem azt a cipőt. Ha nem tetszik, felőlem 2000 forint is lehet, akkor sem fogom megvenni. Ha holnap a 150 ezres TV-t 20 ezerért árulnák 1 napig, akkor se kellene, mert van TV-m. Ha pedig TV kell és az ami nekem kell az 200 ezer ft, akkor meg fogom venni annyiért. Ha nagyon tűpontosak akarunk lenni, akkor MINDEN túlköltekezésnek számít, ha a nyugdíjmegtakarításodban kevesebb pénz áll mint az általad birtokolt tárgyakban, legyen az ruha, telefon, tv, autó stb. Azt már 20 évesen sem értettem hogy miért kell egy gyári munkásnak 140 ezres fizetéssel 300 ezres telefon a zsebébe... Természetesen nem sajnálom tőle, csak az idiótaság ne továbbja szerintem, mert fel sem foghatom, hogy minek. Minden túlköltekezésnek számít szerintem, ami nem szükséges a mindennapi életedhez. Biztos menő a 400 ezres Macbook, de ha a 100 ezres laptop is kielégíti az igényemet, akkor minek? Szóval én az igényeim szerint költök.

2021. aug. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményeteket.

#4

Írhatnál arról is hogy a ruhákról milyen véleménnyel vagy, szeretsz X fajta zenét, kedvenc előadóidtól, látsz rajtuk ezt azt, nyilván megkeresed hogy mi mennyi, no de Te is felvennéd azt a cipőt akár 3 naponta?

2021. aug. 9. 22:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5


No offense, de abszolút nem értem most, hogy mi a kérdés.

2021. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6

Arra értettem hogy ruhák esetében, költenél-e drágábbakra?

2021. aug. 9. 22:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Mint írtam, ha tetszik akkor igen. De mivel férfi vagyok és a ruhatáram nem cserélem 2 havonta, így nem gondolom hogy nagy szám ha éppen 60 ezerért veszek magamnak télre kabátot 2-3 évente. Ha az tetszik. Ha a 20 ezres tetszik akkor azt veszem meg. De azt is írtam, hogy nem veszek meg semmit csak azért mert 5000 forint, ha nem tetszik.
2021. aug. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ha épp kell?"

Nincs olyan, hogy "épp kell", csak ha tönkrement az előző.

Költeni pedig ép eszű ember a jövedelméhez mérten költ (beleértve a tartalékolást is).

2021. aug. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdés, mi számít a jövedelmemhez képesti költésnek. Az, hogy kijön a pénzéből, vagy hogy emellett még takarékoskodik is. Én életemben 1-2x vettem igénybe hitelkeretet a bankkártyámon - akkor inkább bevállaltam, de hirtelen fogorvosra kellett pénz, az egészségem meg mindennél fontosabb. Azóta néha takarítok meg pénzt, de nem minden hónapban... élhetnék takarékosabban is, de szeretem az élményekben gazdag életet (átlagnál többet költök színházra, koncertre, mozira), igenis költök az egészségemre (edzés, egészséges ételek), szeretem magam szép dolgokkal körbevenni. Hitelem nincs, saját lakásom van (szülőktől kaptam, tudom, hogy mázlista vagyok rá, hálás is vagyok érte), van annyi megtakarításom, hogyha a lakásban történik bármi súlyosabb dolog, ki tudjam fizetni csont nélkül.

Szóval azért nem az a kategória vagyok, aki a 230-as fizu mellett előzetes takarékoskodás nélkül megveszi a legújabb iPhone-t, mert csak az a jó, és menőzni akar. Azt sosem tudtam megérteni, sem elfogadni, aki ennyire márkab...i, fashion victim, hogy inkább jár mosdatlanul, mert vizezgeti a tusfürdőjét, mert nem akar újat venni, de az új iPhone az "KELL". Én pl. gyerek nélkül is, ha elromlik a telefonom, csak akkor veszek újat, és akkor is egy régebbi androidos modellt (azt is flottában, olcsóbban... idén 70.000 Ft-ért vettem az új telefonomat, pedig tellett volna drágábbra). Ezzel nem azt mondom, hogy nem veszek olyan dolgot, amit más feleslegesnek vagy luxusnak tart, pl. vettem 40.000 Ft-ért az alkotótól közvetlenül festményt a lakásomba, de azért az nem a 200.000-s kategória, és nem más fontos szegletétől vettem el a pénzt az életemnek.

2021. aug. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!