Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nagyobbak testileg az...

Miért nagyobbak testileg az idősebb generációk? (40 és afölött)

Figyelt kérdés
Először facebookon akartam írni egy ilyen posztot, de őszintén nem vagyok kíváncsi a "mer mi még tudtunk dógozni rendesen" kommentekre, mert az ez kollektíven igaz azokra is akik egész életükben egy irodai székben ültek, mint azokra akik a földeken dolgoztak. Valahogy egyszerűen az idősebb korosztály testileg sokkal vaskosabb zömökebb, "nagyobb" darab emberekből áll mint a fiatalok, de például a 30+-os korosztálynál már nincs ez, természetes, hogy az ember növekszik, tudom, de ahogy elnéztem az embereket a környezetemben azok akik pl az elmúlt 10-20 évben töltötték a 40-es kort, valahogy nem tűnnek olyan "nagynak" mint például egy 5-10 évvel ezelőtt azok akik akkor voltak ugyan ennyi idősek. Külföldi illetve magyar cikkeket is keresni a témában, de nemigazán jutottam semmire. Bárkinek bármi, infó vagy esetleg teória?

2021. júl. 21. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Mert arra a generációra jellemző, hogy kb. zéró egészségtudatossága van és zabál mint a disznó. Egyébként a fiatalabb generáció lényegesen magasabb.
2021. júl. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
A sok kaja, stressz, a nem mozgás miatt.
2021. júl. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Azért mert máshogy működik akkor már az anyagcsere/lebontas.

Fiatalon ők is vékonyak voltak, akármit ehettek nem látszott meg. Én szüleim is mindketten vékonyak voltak fiatalon, pedig mindent összezabáltak, de most már figyelniük kell.

2021. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Nekem a "boomer" nagymamám mesélte, hogy az ő korában inkább a markosabb, vastagabb férfiakat szerették jobban q faluban, mert -a testalkatuk miatt- jobban bírták a munkát, legalábbis így gondolták.


Nagyim is egy "macis" testalkatú fiúhoz, a nagyapámhoz ment hozzá.


Ebből egyenesen következik, hogy a hetvenes, nyolcvanas években több erős testalkatú ember születhetett, mint ma. De ez csak spekuláció.


Hogy ez a trend hol fordult meg, mióta kell a lányoknak csak a 180+ magas, vékony srác, és hogyhogy szinte minden kortársam magasabb nálam (175 cm vagyok), azt nem tudom.


Nagyapám egy 175 cm-es, zömök testalkatú ember volt, sajna én is ilyen lettem. Dagadt nem vagyok, de nem vagyok hórihorgas.


F

2021. júl. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék, nem dagadt emberekre gondoltam, hanem (nehéz kiccsit megfogalmazni) egyszerűen nagyobbak. Nagyobb a kezük, testük, fejük a vékony, és húsosabbaknak egyaránt. Nem tudom értitek-e mire akarok kilyukadni?
2021. júl. 22. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!