Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire szemétség mentálisan...

Mennyire szemétség mentálisan földön lévő ismerősöket kihasználni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van egy depressziós, mentálisan egyáltalán nincs rendbe ismerősöd, a világ lábtörlőjének tekinti magát, aki téged havernak tekint, de te őt csak egy kihasználható gyenge embernek, egy lábtörlőnek. Ez az ember nem tud nemet mondani tehát bármire ráveheted. Így is sokmindenkinek ingyen dolgozik és úgy gondolnád, hogy hasonlóan használnád a srácot a saját előnyödre.

2021. aug. 10. 14:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván szemétség, de ezt te is tudod. Szóval mi az igazi kérdés?
2021. aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%
Velem pont ezt csinálják...
2021. aug. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hogy a társadalomnak mi a véleménye erről, hosszabban kifejtve. Mennyire etikátlan, miket kaphat érte az ember jogilag vagy a társadalomtól, hogy tekintenek az emberre ha ez kiderül, stb.
2021. aug. 10. 14:20
 4/19 A kérdező kommentje:
Kettes, megkéne tanulni nemet mondani ugyebár és kiállni mellette, nem egy betanult nemet, amit 2 mondat kiforgatásával meglehet változtatni :)
2021. aug. 10. 14:21
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy én vagyok a hibás amiért más kihasznál. Másrészt nem olyan könnyű nemet mondani, ha egész gyerekkoromban minden nemért olyan verést kaptam, hogy amint csak meg hasonló helyzetbe kerülök a gyomrom is összerándul.
2021. aug. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ötös, de, az a hibás aki hagyja magát kihasználni. A legtöbb áldozat a hibás minden szituációban. Ez tény. Ne hagyjátok magatokat (vagy hagyhatjátok, de abban nektek semmi jó nem lesz csak a kihasználóknak lesz több áldozat). Ez már nem a gyerekkor, ez a durva felnőttkor, ahogy egy nagyon bölcs egyetemi tanárom mondá, "ki kell nőni a gyerekbetegségeket", így a gyerektraumákat is dobd ki az ablakon. 1 másodperc alatt kilehet, csak gondold meg nem történteknek.
2021. aug. 10. 14:33
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#1. vagyok.


Jó, akkor bővebben kifejtem, mert én is ilyen depressziós, mentális beteg ember vagyok, akinek a nyüzügeségéből nem kisegítik a többiek, hanem kihasználják (én is az vagyok, aki minden megcsinál és ingyen dolgoztatják, mert mindenki megteheti velem).

Hogy miért nem mondok nemet? Mert félek a következményektől. Félek attól, hogy az amúgy is békasegg alatt levő önbizalmamba még jobban bele tudnak taposni. Örülök, ha találok egy olyan helyet, ahol megtűrik a magam fajtákat és ha ennek az az ára, hogy mindenre "csicskahopp!" pattanjak és mindenkinek megtegyek mindent első szavára azért cserébe, hog ne közösítsenek ki, ám legyen.

Na ezért nem olyan egyszerű nemet mondani.


Jogilag milyen következménye van? Semmilyen. Olyan van a jogban, hogy egy beteg és gondozásra szoruló ember gyámja, vagy gondozója visszaél a helyzetével (pl. csalás, bántalmazás stb), de amikre te gondolsz a kérdésedben, hogy pl. egy munkahelyen ugráltatják, mert megtehetik, vagy pedig piszkálják, nyilván nem jogi kategóriába sorolható.


És most jöjjön a társadalom véleménye:

70% = aki ilyen, az meg is érdemli, hogy kihasználják! Depresszió mi? Azzal magyarázzák hogy gyámoltalanok? Dógoznának fizikai munkát, nem vóna idejük meg kedvük mentálbetegnek lenni!

(itt megjegyzem, hogy nehéz, 12-13 órában fizikai munkát végző ember vagyok én is ;))


25% = aki egyetért azzal, hogy nem, ilyet tényleg nem szabad csinálni, csúnya dolog, ejnye-ejnye


5% = aki az ilyen gyenge embert felsegíteni próbálja, nem pedig még jobban megtaposni

2021. aug. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi hetes, ilyet vártam :) Így picit tisztább vagyok a háttérrel kapcsolatban, elég segítőkész válasz, jobban kiismerhetők lettek a prédák :) Szeretnék egy hasonlót olvasni, csak most az erősebbik oldalról, a csicskáztatóktól, remélem van aki fel is vállalja.
2021. aug. 10. 14:48
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a nő a hibás akin miniszoknya volt és nem tudta magát megvédeni 3 férfival szemben mikor megerőszakolták... Az áldozathibáztatás csak arra szolgál, hogy az elkövető magát és a lelkiismeretét mentegesse. Emberek vagyunk, kellene lennie mindenkiben annyi önkontrollnak, hogy nem használom ki a védtelent és nem bántom a gyengébbet. Vagy akkor a gyerek is hibás akit bántanak a szülei? A dolgozó is aki kivan szolgáltatva a főnökének és ő visszaél vele?


Az elkövető a hibás. A felnőtt élet arról is szól, hogy megtanuljuk vállalni a tetteinkért a felelősséget. Én is bántottam embereket, de elismerem, hogy hibáztam és vállalom amit tettem, nem fogom áthárítani másra...

2021. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg a "prédák" helyzetébe senki nem gondolja bele magát sose. Ó, bántsuk, mert megtehetjük. Megcsinálja? Ő baja. Nem mond nemet? Ő baja. Piszkáljuk? Miért ilyen csendes, akkor nem bántanánk.


Aztán azt senki se tudja, hogy a "préda" hányszor próbálta megvédeni magát, vagy mennyi szakemberhez ment el, de még mindig évente kell munkahelyet váltania, mert kikészítik, még mindig nincs párkapcsolata, mert már az emberekhez se mer szólni és folyamatosan szenved a érzelmi abúzus miatt kialakult mentális problémáktól aminek hála már az otthoni munkákra se alkalmas. Pedig anno ő volt a legokosabb gyerek az osztályban, most meg néha 2 számot is percekig tart összeadnia fejben és éppen egy újabb szakembert keres fel, hogy végre olyan gyógyszert kapjon amitől legalább a PTSD elmúlik.


Az iskola társai átlagosan csak 3-4 évig bántották (ennyi ideig bírta ki 1 intézményben), a munkatársai csak 1-2 (ennyi a munkahelyi rekord). Ők aztán élik tovább az életük, otthon fel sem merül bennük, hogy annak a szerencsétlen hülyének meg 30 éve abból áll az élete, hogy valamiféle kiutat keres a helyzetéből és közben az évek úgy repülnek el mellette, hogy semmit nem csinált, mert egy folyamatosan bántalmazás alatt álló embernek néha az ágyból kikelés is nehezére esik. Aztán amikor öngyilkos lesz jobb esetben a bántalmazott akkor senki nem tehet semmiről... Ha meg véletlenül visszatámad és úgy végződik a story, mint néhány amerikai iskolában akkor meg milyen szörnyű ember volt.


Egyébként sok bántalmazó nagyon buta. Eddigi tapasztalataim alapján az IQ egyenesen arányos az empátia hiányával és a "csicskáztatási" hajlammal.

2021. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!