Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért panaszkodnak a magyarok...

Miért panaszkodnak a magyarok állandóan magyarországra?

Figyelt kérdés

Nézegettem egy youtube videót, ami budapestről készült, külföldi kommentek: de jó hely, szívesen meglátogatnám, imádtam stb..


erre a szokásos magyarok: legalacsonyabb fizetések, orbán, jajj de rossz itt és hasonlók.


Megnézel egy román, ukrán, orosz, akármilyen nálunk is szegényebb országot, ahol tényleg szegénység van azért, nem látsz ennyi negatív kommentet az ország lakóitól.


Tudom, hogy nem annyira rózsás itt a helyzet, de az egész térségben ilyen jóformán..



2021. aug. 10. 16:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Ahoz kepest amilyen draga a benzin megsem teszik le az autot. Mondom ezt en ugy, hogy van autom. Bar tobbnyire mar biciklivel jarok dolgozni ami napi 13km-t jelent es 1 oraval hamarabbi kelest. A keresetem pedig mondhatni atlagon feluli a kornyekemen. Egyszeruen csak jo erzes biciklizni. Ahoz kepest amilyen szar magyarorszag azert minden evben a legtobb ember elmegy nyaralni. Vesz ujabb autot, van markas ruha es sorolhatnam. Nem beszelve, a felesleges termekekrol. Pl uditok meki es a tobbi..
2021. aug. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
1es vagyok. Szerintem sem rozsas a helyzet itthon. De azert nem olyan rossz. Semelyik orszagban nem erdeke a politikanak, hogy az emberek mindent megtudjanak venni maguknak. Ez igy igaz itthon is. Van szegenyebb reteg, kozep es felso. Mindenki nezzen magaba hol van, es miert. Lehet tanulni szakmat es barmit. Tehetsz szakmat es erettsegit ingyen. Csinalhatsz aztan fosulit is. Es lehet keresni jobban. Persze itt jon az, hogy ahoz tenni kell. 😀 de tobbnyire akik kommentelgetnek, hogy milyen szar. Csak 8 altalanossal rendelkezo prolik. Abban a mesevilagban ahol ok a joszivu szegenyek es vannak a gonosz gazdag oltonyosok akik minden penzt kiszipojaznak. Vicces az emberek milyen butak
2021. aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Gáspár Keve Balázs ***** válasza:
55%
Külföldinek persze hogy jó ez az ország. Nem kell itt éljen életvitel szerűen. Nem ide adózik szóval nem is nagyon lesz baja az ország nyaralóival, meg szabad foglalkozásaival. De nem jön ide dolgozni, legfeljebb idehozza a cégét ha olyanról beszélünk, mert itt olcsó az élet. Mondom én 8 szakmával, EU-s országokban való munka-tapasztalatokkal. Itthon kapsz egy papírt amivel kitörölheted külföldön, ha hazajössz a kinti tapasztalatot leszarják, és nem azt kapod a tapasztalatért amit kint megszoktál, hanem azt hogy túlképzett vagy indíts vállalkozást, vagy dolgozz azonos bérért az egyszakmájú tapasztalatlannal - ezek az igazi problémák itthon.
2021. aug. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Gáspár Keve Balázs ***** válasza:
74%

Egyébként reagálnék erre: "Megnézel egy román, ukrán, orosz, akármilyen nálunk is szegényebb országot, ahol tényleg szegénység van azért, nem látsz ennyi negatív kommentet az ország lakóitól."


Azért nem látsz mert nem tehetik meg politikai okokból. De dolgozni ide járnak, és ha itt beszélsz velük akkor nem olyan kevés amit hallhatsz ha azt mondod odaköltöznél hozzájuk, megnézni hogyan élnek.

2021. aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Mert nem vakok.
2021. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

A külföldi turisták a felszín felszínét látják, így nem csoda, hogy jó véleménnyel vannak. A Balaton esztétikailag tényleg egy csodás hely például, de máris keserédes az élmény, ha tudod, hogy egy olyan ember tulajdona, aki semmilyen értéket nem állított elő soha, és teljesítményalapú piacon sosem lett volna belőle még egy sikeres középvállalat vezetője sem.


Ha van egy rezsim, amelyik leuralja az országot, tulajdonának tekinti, két lábbal tiporja az alapjogokat, kirekesztő, nyíltan fasiszta és homofób, attól semmilyen körülmények között nem lehet eltekinteni, mert mindent és mindenkit megmérgez a puszta jelenlétük, és az ország sem lehet jó, de még élhető hely sem addig, amíg fel nem szabadul. Ez ennyire egyszerű.

2021. aug. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Kulfoldiek is panaszkodnak, akik nem egy hajorol neztek vegig a panoramat. A mentalitas valami egeszen alpari, hozza nyugatosodott arak. Alap eszrevetelek:

Nagyon koszos es elhanyagolt a varos.

Miert uvolt mindig szirena. Mas orszagban csak kek villogo van, ha tud haladni a rendor pl.

Miert mogorva minden pincer, elado. Es ha panasz van, vadaskodassal inditanak, ez egyetemista, nem luxusszallo vendege.

Tolakodnak az emberek, beeloznek sorbanallasnal.

Mindenutt lehuznak penzzel.

Ennyi kulfoldiektol.

2021. aug. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem sokuk már nem tudják, csak ilyenek, mert alapjáraton mindenki ilyen. Ha manna lenne nekünk mindennap ebédre, az sem lenne jó.
2021. aug. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom. Szerintem hozzáállás kérdése. Én szeretem MO-t. <3
2021. aug. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%
Nyilván semmi sem tökéletes, de mindig is jól éreztem magam Magyarországon. Az utóbbi években pedig még az irány is kifejezetten tetszik.
2021. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!