Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vállalnak gyereket az...

Girlll3 kérdése:

Miért vállalnak gyereket az emberek?

Figyelt kérdés
Először is életre szóló kötelezettség. Bármikor lehetsz munkanélküli, esetleg egyedülálló munkanélküli. A gyereket akkor is etetni kell, nevelni, ruházni, taníttatni és néha kiruccanni vele, meg foglalkozni. Aztán ott van az is, hogy a nők egy része meghízik a terhesség alatt és utána nehezen vagy van, aki sose adja le a súlyát. Mind az anyagi, mind a lelki és testi téren ez csupa lemondásnak tűnik. Arról nem beszélve milyen fájdalom a szülés és milyen nehézségekkel jár a terhesség. Megváltozik a test és utána jön egy csomó probléma. Este nem alszanak a szülők, mert etetni kell folyton. Aztán később menjen-e bölcsibe, melyik ovi és suli való neki? Ha kell, akkor külön órákat fizetni neki... Fejlesztésekre vinni, stb. Ez így már eleve sok és elrettentő, mégis belevágnak csomóan, még hitelt is vesznek fel, pedig azt, ha bebukják, több milliót csengethetnek ki és az utcára is kerülhetnek, ha nem tudják visszafizetni. Ja, és tudom, szaporodási ösztön van, de a józan észre hallgatva, a gyerekvállalás egy baromság, felesleges erőfeszítés csak.

2021. aug. 11. 17:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
68%
Egyetértek minden szavaddal, szerintem is hatalmas nyűg és teher, de van aki vágyik gyerekre, és bevállalja a szart is, a kevéske jó dologért..
2021. aug. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
29%

Majd, ha a saját fiadat, vagy lanyodat a kezedben tartod megérted.

Fel kell nőnöd.

2021. aug. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
10%
Majd 75 évesen egyedül valami lepukkant öregek otthonában szomorkodhatsz, hogy ott vagy tök egyedül minden segítség nélkül.
2021. aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
49%
Fogalmam sincs. Egyszerűen nem értem, hogy miért szaporodnak még mindig, ha egyszer már feltalálták a fogamzásgátlást. 36F
2021. aug. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
24%

Hu eleg nagy baj lehet a fejedbe. Oszinten kerdezem szerinted mi az elet ertelme? Pontosan ez hogy gyereked csaladod legyen ez nem szaporodasi oszton ez az elet! Nem az az elet hogy reggeltol estig robotolsz. Persze nem kell mindenkinek gyereket vallalni aki igy gondokozik nem is tudja elkepzelni sem mekkora boldogsag egy gyerek akarmennyi lemondassal is jar. Nem ertek egyet veled. Se a hitel reszevel. Rengetegen vesznek fel hitelt mar a gyerek elott is fiatalkorban.Mindenkinek sajat dontese koze nincs ennek a gyerekhez az mas ha valaki hitel miatt csinal gyereket.

En megertem azt aki nem akar gyereket tiszteletben tartom teljesen,de te is ertsd meg ha valaki igen es minden nehezseg ellenere azt mondja megeri. Te ezt ugysem erted lehet nem is fogod soha. De mint irtam nem gond csak gondolkozz.

2021. aug. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%
3 a gyerek nem azert van hogy ha megoregedsz majd lesz aki apol. Ez onzoseg es attol mert van gyereked nem is garantalt hogy nem egyedul fogsz megszomorodni. :)
2021. aug. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
Ha mindenki igy gondolkozna mint te ki is hallna az emberiseg. Az mas kerdes hogy valaki ugy vallalja a gyerekeket hogy kozbe magat se tudja eltartani. Azt en se tamogatom mert eloszor az embernek magat kell rendbe rakni utana allapitson csaladot.
2021. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
36%
Olyan szórakoztató olvasni, hogy a magukat nagy elfogadónak meg liberalistának tartó szülő egyedek, ekéznek valakit, aki nem ért egyet a gyerekvállalással. Kétszínű senkik vagytok.
2021. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
60%
Primitív ösztön, aminek sokan engedelmeskednek.
2021. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%
Nekem van gyerekem, nem elem meg katasztrófaként. Nem tudnám azt mondani sem, hogy “sok xar, kevéske jó”, ahogy az egyik előző kommentelő tette. En szeretem, hogy vannak gyerekeim, es szeretem is őket. Sokkal pozitívabbnak is erzem azóta az életem, bánnám, ha nem lettek volna. Nekem így csalad a családom. Attol meg masnak nem kell ez legyen a csaladi modell, mindenki ugy el, ahogy akar. A kulonbseg csupan annyi, hogy en mint gyerekes elfogadom a gyerek nelkulieket mint csalad, de a kerdezohoz hasonlo gyerektelenek csak ezt a negativitast sugarozzak a gyerekesek fele, hogy “huha, ti elbasztatok az eleteteket a gyerekkel, remelem tudjatok”.
2021. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!