Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyan emberek miért vállalnak...

Olyan emberek miért vállalnak gyereket, akik úgy tekintenek a gyerek mint valami házifeladatra, amit 18 éven át kell végezni aztán mehet az útjára a gyerek?

Figyelt kérdés

Normális esetben úgy vállal az ember gyereket, hogy azt folyamatosan támogatni fogja és segíteni, hiszen erről szól a család.


Az olyan emberek miért vállalnak gyereket akik alig várják hogy felnőtt legyen jogilag a gyerek és ki lehessen rakni otthonról?


2017. dec. 27. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egy két családot elnézve én is elgondolkodtam már ezen.

Szerintem egyrészről ösztönös berögződés a fajfenntartás végett, másodszor meg kb a legszokványosabb társadalmi elvárásnak való megfelelés: találj párt, csináljatok gyereket.

2017. dec. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Ez a régi kádárrendszerben volt jellemző,meg ratkókorszakban,tömegesen kellett gyártani a pr0lit,aztán ehhez párosult a pritív buta életvitel és felfogás.

18 éves korára a gyerek elvégzett egy szakmunkásképzőt,vagy már korábban elkezdett dolgozni segédmunkásként,aztán mehetett a gyerek isten hírével,mivel "felnőtt lett,dolgozzon meg azért ami kell neki" alapon.

Sajnos még ma is tele van az ország a Kádárt visszasírókkal,ahol ilyen a felfogás.

2017. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

én anyagilag csak addig támogatnám amíg tényleg szükséges. ha már tud élni saját lábon, akkor már nem.


amúgy én azokat nem értem, akik nem engedhetnének meg maguknak gyereket anyagilag, de mégis szülnek. sok esetben többet is.

2017. dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Mentális betegség, esetleg szimpla butaság vagy önzés.
2017. dec. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Normális esetben úgy vállal az ember gyereket, hogy azt folyamatosan támogatni fogja és segíteni, hiszen erről szól a család."

Régen valószínűleg így volt, ma már nem: jön, azt kipipálva a társadalmi kötelezettség. Előrelátás 0.

2017. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

Sok a félreértés.

Nem mindegy, hogy a szülő életre neveli azt a gyereket és ezért mindent meg is tesz, vagy csak kelletlenül nevelgeti minimálbefektetéssel, amíg végre ki nem utálja otthonról.

Ez a "folyamatosan támogatni és segíteni" arra jó, hogy még 26 évesen is otthon csövező gyerekfelnőttet neveljünk. Támogatni és segíteni lehet, de nem feltétel nélkül. Meg kell tanítani a pénz értékét, szóval csínján a zsebpénzzel, diákmunka amint lehet, takarékosság, saját albérlet még ha szoba is. Valós következmények. Lehet hogy nehéz, de az ilyen ember lesz életrevaló.

2017. dec. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én meg azt nem értem miért azt támogatja a rendszer akki a semmibe csinál gyereket és a gyerek tartja el mert kap útána pénztm
2017. dec. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Cúna dolog utolszó. De igazad van. Kinyom nyócat azt otthon ül. Az a nyóc meg megy rosszakodni.
2017. dec. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, az ember azért szül, hogy utána 36 évig babusgassa azt a pici csemetécskét! Ja, nem.
2017. dec. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


Már hogy a fenébe ne, hiszen itt is teljesen magától értetődő, hogy a felnőtt "nő" a szülei nyakán éljen, miközben a saját bevallása szerint is elköltözhetne. Életképtelen generáció.

2017. dec. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!