Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez nem sok egy kicsit? 20...

Ez nem sok egy kicsit? 20 eves lany ismerosom uram es parancsolomnak szolitja a baratjat.

Figyelt kérdés
Tudom, nem az en dolgom, de amikor igy nevezte a baratjat, leesett az allam. Masok meg sem lepodtek. Videkiek egyebkent. Videken ennyire feudalizmus van meg, hogy a nő igy soslitja a baratjat, ferjet? Ennyire el vannak ott nyomva?

2021. aug. 15. 23:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak vicceskedett :D

Azért nem valami 3ik világbeli országban élünk...

2021. aug. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%
Ez erős, basszus. Már ilyen fiatalon alárendelődni valakinek problémás.
2021. aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%

Nekik nem. Akárcsak másoknak sem, akik nem lepődtek meg. Mai fővárosi fülnek kissé szokatlan lehet de látszik nem csak nagyvárosokból áll az ország.


Az utolsó két kulcsszó hogy kapcsolódik a kérdéshez? Más témakör.

2021. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
99%

Hmm eleg sokan hivjak a ferjuket ugy hogy uram. Legalabbis a kornyezetemben, pedig nem faluban elek, nagyvarosban. Marmint ne ugy ertsd hogy megszolitaskor azt mondjak hogy uram, hanem egy mondatban pl. Veszek csirkecombot és megcsinálom az uramnak.

Neha en is igy hasznalom a ferj szot, nekem ez eddig termeszetes volt hogy masok is igy hivjak a ferjuket. De azert soha nem hallottam hogy valaki igy szolitana meg a parjat😅

2021. aug. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#3 szerintem nem mas temakor. Az uramozas pl a feudalizmushoz kotodik, ahol a foldesur volt az ur a jobbagy pedig az alarendelt. Sokan ezt termeszetesnek tartjak, hogy uramnak szolitanak valakit, pl a ferjuket, de meg is ez a szonak az etimologiaja.
2021. aug. 15. 23:17
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a nagyim szokta így használni, de csakis szarkasztikusan.
2021. aug. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem ez természetes. A férfi az ura, a parancsolója, így a helyes. De örülök h a lányok itt nem akadtak fel ezen, hogy degradálja a nő magát.
2021. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
32%

Dehogynem akadnak fent. Ami szomorú, hogy nem képesek elviselni, hogy vannak más nők is, mint ők, ezért kiverik a hisztit.

Van, aki a szerelemnek, a párjának akarja szentelni az életét, nem pedig a feminizmusnak, feudalizmusnak, egyenlőségi jogoknak, öreganyámpcsájának, stb...

Azt nem értem, ezeket a bszatlankákat meg miért nem világosítják fel az igazi nők?

2021. aug. 16. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
#5 Amikor téged Jóska úrnak hívnak, akkor is földesúr-jobbágy viszony jön létre és elnyomás történik?
2021. aug. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy viccel.

Nekem a nagymamám nyaraláskor mindig úgy hozta be délután a kávét (akkor olvasgattam a leghűvösebb szobában a falusi házban), hogy "Kisasszony, kész a kávé."

Aztán jót nevettünk.

2021. aug. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!