Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mérgező szomszéd (?)

Mérgező szomszéd (?)

Figyelt kérdés

A szomszédasszony tulajdonképpen nagyon kedves, tündéri, jóban is vagyunk, de extrém megterhelő. Ami baja embernek lehet, az neki mind van (saját betegség, apja gondozásának problémái, krónikus alváshiány stb), és azzal minddel eláraszt. Én türelmes vagyok, de már besokalltam, nem tudom tovább tolerálni, hogy folyamatosan lehúz a problémáival. Ha felhív (titkos számról), minimum 70 perc, ha beugrik egy percre, ugyanannyi. Emellett kíváncsiskodik, kotnyeleskedik. Tapad, mint egy kullancs. (Nem primitív, értelmiségi.) Nem fogja fel, hogy szomszédok vagyunk, nem barátok.

Én annyit csinálok, hogy az üzeneteire csak késleltetve és szűkszavúan válaszolok, a beszélgetéseket nem mozdítom előre. A telefont csak akkor tudom nem felvenni, ha mobilról hív, és néha már jelzem neki, hogy nem érek rá.

Itt a gyakorin én olyan kiválóan tudom kiosztani a kérdezőket, hogy "szüntess meg vele minden kapcsolatot", "ha megsértődik, annál jobb", de a saját esetemben ezt nem tudom alkalmazni. Nem akarok összeveszni, mert nekem rossz, ha a házban összefutva az egykori jóismerősből ellenség lesz. Ellenségeskedést nem akarok, csak tisztes távolságot. Viszont én nem vagyok ügyes diplomata, hogy ezt finoman értésére adjam, ilyenkor nem sok jelentősége van a hangnemnek, a közlés tartalmát úgyis rossz néven veszi. Tanácsok?


2021. aug. 17. 11:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
10, xd
2021. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia,most nem tudunk beszelni,mert keszulnom kell vhova gyorsan. Szia. Nem hagyod szoboz jutni.


Telefon. Szia,pont egy online rendelesbe vagyok ,nem tudom abbahagyni,mert lejar az ido. Szia.


Szia,online munkaban vagyok,nem tudom abbahagyni,mert idolimites.


Szia,mennem kell,mert kifut a leves.


Szia,mennem kell,talalkozom lesz online. Keszulnom kell.


Szia,mennem kell,vendeget varok.


Sose mondd meg a szemebe,h nem akarsz beszelgetni,mert megsertodik.

2021. aug. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Az miért baj ha megsértődik? Legalább nem hivogatja többé
2021. aug. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Azért baj, mert nekem nem jó, ha van egy haragosom, aki akár nap mint nap szembejöhet velem a kis társasházban. Nem egy távoli rokonról/ismerősről van szó, akit legfeljebb sose látok, hanem olyanról, aki ugyanitt lakik, és akivel jóban vagyok. Nem az összeveszés a cél, csak az, hogy megtanulja az illem határain belül tartani önmagát.
2021. aug. 17. 17:58
 15/19 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem tudod elkerülni, hogy megsértődjön. Az viszont már nem a te bajod. Én őszintén megmondanám neki, hogy "Nem tudok már annyit beszélni veled, mint korábban, mert elfoglalt/fáradt vagyok, pihenni szeretnék." stb. Vagy amikor felveszed a telefont, előre bemondod, hogy "15 percem van." Ha lejárt, nyugodtan szakítsd félbe, és mondd, hogy "Na, most már le kell tennem, szia!" Ha követelőzik, nyugodtan tedd rá a telefont.

Érdekes, hogy még így is kedveled, hogy két lábbal tiporja a határaidat, láthatólag nem zavartatja magát, és még kíváncsiskodik is.

Miért aggódsz annyira attól, hogy lesz egy haragosod? Gondolod, tudna ártani neked vagy bosszút állna?

2021. aug. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem őt kedvelem, a legkevésbé se hiányzik az életemből, önmagamat kedvelem, és abba nem fér bele, hogy akivel elvileg jóban vagyunk, hiszen nem követett el semmilyen árulást ellenem és rendszeresen összefutunk, azzal elmérgesedett viszonyban kelljen egymás mellett elmennünk még 20 évig. Nem a bosszútól félek, hanem a saját hangulatomat féltem. Stresszforrás a harag állapota. Most mondjátok, hogy dehát ez is az, hát pont ezért kell valami lájtos feloldása ennek a helyzetnek.
2021. aug. 17. 18:50
 17/19 anonim ***** válasza:
Rám is megsértődött egy-két szomszed mert nem megyek velük sörözni meg nem érdekel a foci de ez van
2021. aug. 18. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Az ember ilyen nem akar másoknak fájdalmat csalódást okozni.

Még nem fáj nem fáraszt elégé. Majd ha már elégé kikészít, lefáraszt akkor lesz elég erőd, indulatod, hogy elküdjed a fenébe. Egy energiavámpirt, nem lehet máskép megfosztani az éltető energiától.

2021. aug. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem ért a szep szóból akkor össze kell vele veszni más megoldás nincs

Rám is haragszik pár szomszéd de le vannak szarva

Nem fogok úgy ugrálni ahogy ők fütyülnek

2021. aug. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!