Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a személyiségtípusom? 21f

Melyik a személyiségtípusom? 21f

Figyelt kérdés
Ha az introvertált személyiségemmel kezdem, akkor abban teljesen egyet tudok érteni. Csak olyan embereket engedek közel magamhoz, akiket alaposan kielemeztem és úgy érzem meg tudok bennük bízni. Azonban első ránézésre is eltudom dönteni, hogy ki az aki számomra szimpatikus vagy sem. Tehát nagyon fontos nálam az első benyomás és betegesen hiszek a megérzéseimben is. Ha 1-2 napig nem szólnak hozzám, azt az időt a saját magamban felgyülemlett problémák, elméletek megoldására szentelem. Kreatívnak tartom magam és a rajzolgatásban élem ki magam főként ebben. Amikre szükségem is van gyakran. Alapos munkát végzek, mondhatni maximalista vagyok és nem engedek ki a kezemből olyan dolgokat amikre nem mondtam ki, hogy rendben van. Ugyanis rosszul érzem magam ha valami olyat látok, ami nincs rendesen elvégezve. A bulizás, ivászat meg hasonló tini dolgok régen se érdekeltek igazán. Mindig is egy tartalmas beszélgetésre vágytam olyan dolgokról, amik kavarognak a fejemben. Nem érdekelne ha 1 igaz barátom lenne csak az életemben. Mások sokszor félreértenek elsőre. Felszoktam venni egy olyan maszkot, amit pusztán önvédelem céljából teszek. Ilyenkor érdeklődő embernek tűnök mások irányába és kérdezgetni kezdem a másikat, pedig belülről lehet egyáltalán nem érdekel a másik. Csendes megfigyelőként viselkedem ha társaságban vagyok. Amikor megszólalok akkor legfőképp szűkszavúan, de vagy 6x átgondoltan mondom ki a szavakat magamból, hogy a lehető legjobb választ adjam. Függetlenül attól, hogy fáj vagy nem fáj valakinek a mondanivalóm én mindig az őszinte és egyenes szavakat szeretem. Nem szeretek mellébeszélni. Ezeket eltekintve a fejemben mindig szilárd vélemények vannak emberekről vagy dolgokról, amiket sokszor csak magamnak tartok meg. Mindig mások előtt akarok lenni egy lépéssel. Számomra szimpatikus emberekkel viszont el tudok beszélgetni fellazulva. Megbántani egyetlen egy helyzetben nem szeretnék mást, ha érzek iránta valamit. Ilyenkor tudni akarom mit gondol rólam vagy mit miért tesz az adott ember. Ezáltal alkalmazkodni is szoktam a másikhoz, amit amúgy nem minden esetben teszek. Az érzelmeim kimutatásában egyáltalán nem vagyok jó, ahogy gondolom. Rezzenéstelen arcomról sokat nem tudnak kiolvasni az emberek, még ilyen helyzetben sem. Inkább a szavak irányából szoktam ezt kimutatni (nem túl sok sikerrel). Általában nem aggódom dolgok miatt, vagy ha igen, akkor azt úgy teszem hogy senki se lássa rajtam. Szeretem a terveimet határidőn belül teljesíteni. Nem kések megbeszélt időpontokról, sőt már fél órákkal korábban is ott vagyok. Ha nem figyelek a körülöttem lévő tárgyakra akkor képes vagyok elhányni őket és rendetlennek kinézni emiatt. Viszont ez nem befolyásolja a teljesítményemet. Szinte semmibe se tartom magam, de ha valamit elérek, akkor annak örülni szoktam egy darabig. Először mindig magam hibáztatom, hogy “lehetne jobb is”, “képes vagy te többre is”. Néha csapatjátékos vagyok, néha nem igazán. Mindig törekszem másokat a jó útra terelni és nyújtani a kezem, ha valakinek szüksége van rá. A tudásom nem féltem átadni másnak, azonban túlzott segítőkészségem miatt sokan kihasználnak. Amit igazából egyből észreveszek, de valamiért mégse bánom sok esetben, mivel így is meg tudom figyelni a másikat. Nem akarok vezető szerepet játszani, mivel emberek amúgy se szoktak komolyan venni. Emiatt alárendelt szerepbe osztanak be mások, amikből kiszoktam bújni leginkább. Inkább a háttérből szeretem intézni a dolgaim. Sokszor logikára és a cselekedetekre alapulnak a gyanakvásaim illetve elemzéseim, de sokszor meg a másik szemszögéből akarom átélni a dolgokat és így megérteni őket. Mindig meghallgatom a másikat és néha véleményt is formálok a helyzeteiről ha kéri. Szeretek túlgondolni mindent, választási lehetőségeket kreálni magamnak amiket végig vizsgálhatok. A legjobban talán azt utálom ha egy lehetséges választásom van helyzetekben. A szabályokat betartani ezért bizonyos esetekben igyekszem, de ha a helyzet megkívánja akkor képes vagyok azokat megszegni. A tesztjeim sok esetben INFJ-re jöttek ki, mivel abban a pillanatban előtérbe helyeztem az aggódó énem mások iránt (amikor érzek valamit más iránt pl), azonban ha a logikám használom INTJ jön ki és nem vagyok teljesen biztos magamban. Éppenhogy a kettő között 1-2 százalékkal lépem át a másikat bizonyos esetekben.

2021. aug. 18. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem neked a személyiségedet az jellemzi, hogy nagyon hosszan részletezed a kérdéseidet...😜

Egyébként nem olvastam el, mert lejárna a "gyakorizós" 20 percem...... Igen, korlátozni kell a gyik-re szánt időmet, teljesen rá vagyok függve mostanában 😅

2021. aug. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Leírás alapján inkább INTJ-nek mondanálak. Nyilván nem vagy robot és vannak emberek, akikkel szemben érzelmesebb, empatikusabb vagy, de ettől még nem leszel F. A teszteket mindig úgy kell kitölteni, hogy általános helyzetbe képzeld magad, ne specifikusba, mert az torzítja az eredményt.
2021. aug. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es: Ezzel teljesen egyet tudok érteni. Nekem is afelé hajlik az elképzelésem.
2021. aug. 18. 10:46
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
2021. aug. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Nekem is néha INTJ-t, néha INFJ-t ad ki, és sok helyen magamra ismertem az írásodban. Én elfogadtam, hogy ez van, és a határon vagyok, nagyon kevés ember tartozik tisztán csak 1 kategóriába, ezek intervallumok. Nem is jó dolog beskatulyázni magunkat.
2021. aug. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Vírustagadó vagy, és?
2021. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül vagyok vírustagadó.
2021. aug. 18. 20:16
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Na jó minek kell ez a személyiségtípus őrület?

Nem mindegy milyen személyiség vagy?

Hülyét kapok már az ilyen jellegű kérdésektől.

2021. dec. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

#8 persze lehet mindegy de egész érdekes téma màr ebből a megszólalásodból azt mondanám hogy egy esfj vagy.


[link]


Jó nem zaklatlak csak kérlek ne kommentelj ilyenekhez amikhez nem is értesz.

INTP 5w6 voltam amugy (az 5w6 az enneagramom)

2022. jan. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!