Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A cigányok félnek az orosz...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

A cigányok félnek az orosz nyelvtől?

Figyelt kérdés

Párom félig ukrán, megtanított az alap társalgásra, sokat beszélünk ukránul. Azt veszem észre, hogy ha cigány emberek "fültanúi" ennek, akkor általában összegörnyednek, összehúzzák magukat, mintha félnének. Pedig nem bántunk senkit...


Berögződés lenne, félnek a régi rendszertől? Vagy miért viselkednek így?



Tényleg kíváncsi vagyok.


2021. aug. 20. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%

Valószínűleg! Gondolj bele, mit érezhetnek a zsidók ha meghallják a német nyelvet?

Nemsokára egy nyelvet beszél az emberiség, és a Teremtő garantálja, hogy senkinek sem kell félnie! Béke és biztonság lesz az egész földön.

2021. aug. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Lehet a véletlen műve is, vagy te látsz bele dolgokat.

De az is lehet, hogy akár rossz lelkiismeret dolog. Ha fiatal cigány, nyílván nem emlékszik a régi rendszerre, amit te emlegetsz, ha középkorú, akkor szintén. De meg van az esélye, hogy amúgy meg dolgoztak a maffiának, pl csempészként. Régen kevés ember volt aki nem volt benne valami kis turpisságban. Gondolhat itt akármit.

Vagy lehet, hogy amúgy a cigány is csinál valamit és bizniszelget. De ugye az ukrán/orosz maffiózóktól azért fosnak. Ők csak játszák a keményet, az ukrán/orosz maffia meg azért kicsit keményebb, nagyobb befolyással. Én is ha olyan helyen vagyok és megemlítem, hogy amúgy az ukrán határ mellett élek, még a kicsit fenyegetőbben fellépő cigány bandáknis ott hagynak, mert nem tudják kiket ismerhetek. Volt már rá példa, mikor pont egy ilyen banda tagba kötöttek bele és feljöttek az ukránok és elkenték mindenki száját.

Sajnos nem lehet tudni, mi van a dolog mögött. Lehet csak te látsz bele többet, lehet az ilyen alvilági ügyletek, lehet a régi rendszer miatti ptsd vagy egy másik dolog. Az viszont biztos, hogy nem érinti az egész cigányságot, csak néhány embert közülük is.

2021. aug. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

És ha angolul, németül beszélnek mellettük, akkor megijednek?

Ha csak nőket és gyerekeket hallanak oroszul beszélni, akkor megijednek?

Én úgy gondolom, hogy vagy a beszélők valamelyikének kinézetétől, temperamentumától "ijedhetnek meg", vagy szimplán meglepődnek a külföldi nyelv hallatán. Sokuknak egyáltalán nincs akkora műveltsége, hogy hangzás alapján felismerjenek idegen nyelveket (esetleg beszéljék is azt).

2021. aug. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
72%
Féilg cigány vagyok és kifejezetten szeretem az orosz nyelvet hallgatok orosz zenéket is,van Orosz barátom is.
2021. aug. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Nyelvtől nem félnek, viszont a kultúrától igen
2021. aug. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
parasztok már csicskák , orosz nyelvet használók még nem
2021. aug. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az orosz nyelvtől nem félnek, de a moszkvai őrkutyától annál inkább.
2021. aug. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

Öreg, csak mert a környezetedben pár kóbor cigány megretten az idegen szavaktól, nem kellene messzemenőleg ilyen következtetéseket levonnod. Lehetséges, hogy maga a helyzettel nem tudnak mit kezdeni, nem értik miről hadoválsz, vagy a mondandódban sűrűn dobálózol a Bomba, bumm, terrorist, malenkij robot szavakkal.

Vagy csak kurvára ijesztő pofád van, amitől valami maffiózónak néznek.

2021. aug. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerinted egy mai átlag cigány felfogja hogy orosz nyelven beszéltek? Szerintem meglepi őket az idegen nyelv.
2021. aug. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak megkell nézni a facebookon a cigányokat(van kivétel is),majdnem mindegyiknek olyan kép van kirakva amin a (nem létező) izmaikat mutogatják vagy boxalapállásban vannak stb. Szóval a lételemük a keménykedés,a menősködés. Ok, vannak köztük is ütőképes gyerekek,de köztudott,hogy pl. az oroszok,ukránok,szerbek(maffiózók) ütőképesebbek sokkal a hazai vagy a cigány "maffiához" képest.


Amikor Marian Cozmát leszúrták akkor szó volt arról,hogy jönnek a szerbek és bosszútállnak. Állítólag az enyingi cigányok bevoltak sz-arva,hogy mi lesz ha ide jönnek a szerbek.


Nem tudom,hogy nézel ki,de ha az a tipikus rosszarcú nagydarab ember vagy és oroszul beszélsz akkor elképzelhető,hogy arra gondolnak,hogy ez egy orosz vagy ukrán maffiózó :D


De lehet csak azért görnyedt össze mert fájt a hasa vagy kifáradt a sok "munkától" :D

2021. aug. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!