Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A cigányok félnek az orosz...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

A cigányok félnek az orosz nyelvtől?

Figyelt kérdés

Párom félig ukrán, megtanított az alap társalgásra, sokat beszélünk ukránul. Azt veszem észre, hogy ha cigány emberek "fültanúi" ennek, akkor általában összegörnyednek, összehúzzák magukat, mintha félnének. Pedig nem bántunk senkit...


Berögződés lenne, félnek a régi rendszertől? Vagy miért viselkednek így?



Tényleg kíváncsi vagyok.


2021. aug. 20. 11:07
1 2
 11/13 anonim válasza:

Nagyban különbözik az ukrán hangzása az oroszétól, még egy laikus fül számára is. Így a kérdés magyarázatának kontextusában, nem egészen értem a kérdést.


Egyébként valószínűleg belemagyarázod a helyzetbe.

2021. aug. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az orosz, ukrán maffiától tartanak ill. félnek nagyon. A 90-es években sokan voltak Magyarországon oroszok, ukránok az éjszakába, elég kemények voltak. Most nem tudom mi van, már kiöregedtem belőle. Lehet, te olyan cigányokkal találkoztál, akik halottak történeteket az öreg moréktól, ezekről az ukrán, meg orosz verőemberekről. A cigányok bepisáltak tőlük, meg úgy általában mindenki. A haver kocsijában a kalaptartón egy ruszki nyelvű újság volt oda dobva, hogy ne piszkálják a kocsit.
2021. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nyet gyévácská dobre tudok kicsit beszélni cigány vagyok németülis tudok és görögülis
2021. szept. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!