Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen örömei lehetnek az...

Milyen örömei lehetnek az embernek az életben?

Figyelt kérdés

Mostanában elég rossz hangulatom van és már az öngyilkossági gondolatok is meg-meg jelennek bennem (nem fogom megtenni). Ráadásul álmaimban is olyan szörnyű érzések törnek elő belőlem amiket évek óta próbálok elnyomni. A mai álmomban olyan mélyről jövő keserűen fájdalmas szomorúságot éreztem, hogy ÁLMOMBAN konkrétan zokogtam pedig sose szoktam sírni. Ez az érzés egyébként elég régóta kerülget, csak régen egy zene ami egy emlékhez köthető hozta elő belőlem, most meg az álmaimban kezd egyre többször megjelenni.


Ami a mostani hangulatomat illeti egy dologtól alakult ki: milyen örömeim lehetnek az életben? Minden nap bejárok dolgozni 40 éven keresztül aztán hazamegyek az üres lakásba és ennyi. Barátaim nincsenek és régen se voltak (1x csak), családom úgy szintén. Bele kezdhetnék barátkozásba, de olyan irreális félelem fog el, mint mikor egy megerőszakolt nőnek kell újra szexelnie. De a barátok se adnak tartós örömöt, mert amikor volt 1 barátom az se volt "tartós". Mármint a barátság addig tart amíg össze nem vesztek, vagy el nem sodor az élet egymástól titeket és utána megint egyedül maradsz. Az se motivál, hogy "elérjek valamit", mert most is van egy ötletem amin hónapok óta dolgozok de olyan bizonytalan, hogy lesz belőle valami (sőt belül úgy érzem, hogy hatalmas kudarc lesz és csak beégek vele). Milyen örömöm lehetne az életben, ha esetleg kilábalnék a depresszióból? Bármit írhattok ami kicsit motiválna...


2021. aug. 20. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Maga az élet az öröm. Úgyse érted meg, ha depressziós vagy. Elvonatkoztatva a családtól esetedben, nekem öröm az is, hogy mindennap finomat ehetek, játszhatok egy játékkal, elolvashatok egy jó könyvet, nyelvet tanulhatok, megnézhetek annyi filmet és sorozatot amennyit csak akarok. Ezek konkrétan mindennapos dolgok. Vagy itt gyakorin írok néha, segítek abban, amiben tudok, van tapasztalatom. Háziállatom is van, azzal is kell foglalkozni, kutyával lehet (és kell is) menni sétálni.

De én azokat sem értem meg akik a munkahely miatt nyavajognak. Mintha az egy átok lenne. Komolyan, meg kell találni a munkát, ahol hasznosnak érzed magad, és talán még szereted is. Nekem volt 6 munkahelyem a tökéletes előtt. A mostaniban hasznos munkát végzek, folyamatosan fejlődök és imádom. Nem muszáj biorobotnak lenni.

2021. aug. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

40 éved volt arra hogy alakítsd az életed, sajnos aki nem is vágyik arra hogy dugjon egy jót, akár olyannal akivel összeakad(én cigány csajjal voltam így) annál valósak a problémák.

Ne gondold olyan komolyan az életet, abban nem tudok segíteni hogy milyen örömöd lehetne, ugyanis én azokkal foglalkozom ami érdekel, vannak háziállataim, szeretek vezetni, száguldozni még inkább ezáltal motorozok is.

Ne éld bele magad az emberekbe aki közel is enged magához, azzal se legyél nagyon közvetlen, de ez ne nekem kelljen magyarázni 29 évesen.

2021. aug. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem vagyok 40 éves, még 40 évem van hátra a munkából... :D
2021. aug. 20. 20:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a gondolatokat és érzéseket a depresszió mondatja veled. Rávetít egy fátylat az egész világra úgymond, máshogy reagálsz mindenre, mint egyébként. Elég gyakran sehogy, épp ezzel van a probléma. Én az évek alatt mindenféle módszert kipróbáltam már, hosszabb rövidebb sikerrel. Szerintem a legfontosabb megélni a pillanatot, általában úgyis azok az a dolgok a legboldogabbak, amelyekről nem is gondolnánk akkor, hogy fontosak lesznek. A depresszió nem engedi megélni az életet. Az, hogy a saját magad ura vagy anélkül, hogy ködfátyol lenne a gondolataid körül a legnagyobb boldogság tud lenni.
2021. aug. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszi utolso!:)
2021. aug. 20. 21:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A művészet minden formája lehet örömforrás: a zene, a tánc, a festés, de akár a barkácsolás is. Minden, amikor kilépsz a fejedből és létrehozol valamit, vagy élvezed a szépet.

De lehet örömforrás új hobbik kipróbálása is, valamilyen kisállat. Eleve, a természetben tartózkodás és a meditáció is örömforrás.

2021. aug. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Találj valami hobbit ami meghozza az életkedved, vagy egy kisállat akiről gondoskodhatsz, később majd a család, a kisbaba
2021. aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hűha! Neked aztán vannak lelki bajaid, de ezzel nem mondok neked újat. Ha 40 év munka áll előtted, akkor erős huszonéves lehetsz, és így a félelmeid máris kezelhetővé válnak. De legyél 30-as akkor is életed virágában vagy, erőteljes akarattal kellene belelendülnöd minden lehetőségbe.

Hagytad hogy a sötét gondolatok eluralkodjanak rajtad, pedig csak rendezned kellene a soraidat. Nincs faszid, nincsenek barátaid, de ezek olyan dolgok amiket megszerezhetsz. Persze először tedd rendbe magad fejben és ehhez ha szükséges keress szakembert.

Ez az ocsmányság, ez a depresszió aljas egy dolog, de a jó hír az hogy kezelhető. Kellene neked valami változás, ezen kellene dolgoznod. Én nem mondhatom meg mit csinálj, csak javasolhatom. Neked kell látnod mi az ami ezt a lelki nyavalyát okozza nálad.

2021. aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én most ősszel ha megmarad a munkám akkor akarok venni egy régi Suzuki Swiftet.

Csak sikerüljön.

Az nagyon jó lenne.:)

2021. aug. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Örömöt okozhat egy kisállat, egy hobbi, vagy sport/mozgás is. Vagy épp egy jó film, sorozat, könyv.

Nekem a depresszióból (és pár más, egyéb "nyalánkságból") az segített kimászni, bár ez a folyamat még mindig tart, hogy célokat tűztem ki magam elé, valamint életmódot váltottam. Most például letöltöttem egy appot, amivel mindennap, 4 héten át különböző mozgássorokat kell megcsinálnom. És sokkal többet használ, mint gondoltam volna, és még a kedvem is jobb lett, bónusz, hogy közben is jól érzem magam.

Nekem most például az az első számú célom, hogy felszedjek egy kis izmot, és szebb alakom legyen :)

2021. aug. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!