Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nagyon elkéstem a...

Szerintetek nagyon elkéstem a diplomával?

Figyelt kérdés

Csak most kezdem majd el az érettségit szeptemberben, az lesz 4 év.


Utána egyetemre mennék BA képzésre, utána pedig még egy 2 féléves MA képzést csinálnék. Ha nem csúszok vele, akkor 34-35 évesen lesz diplomám.


3 műszakban dolgozom, tehát végig fogok dolgozni ez idő alatt. Az érettségi távoktatásos formában lesz, az egyetem pedig levelezőn, tehát megoldható lesz.


Jelenleg a 8 általánoson kívül nincs más végzettségem. Szakmát tanulni nem szeretnék, nem érdekel...


2021. aug. 21. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.De először az érettségit csináld meg. A mai világban viszont még egy 1 év is sok idő,nem terveznék ennyire előre.
2021. aug. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Sosem késő kezdj bele. Ha már az érettségi meg lesz, jó eséllyel kapsz nem 3 műszakos munkát, illetve jobban látod mivel jár az egyetem. De legalább az érettségi ne állj meg.
2021. aug. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
igen el. És? 35 évesen még mindig lesz előtted 30 évnyi munka minimum, mire elérjük a nyugdíjkorhatárt.. ha addigra ki nem tolják még jobban.
2021. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#1


Muszáj előre terveznem, különben ha bizonytalan a helyzet, akkor nem lesz előre motivációm.

2021. aug. 21. 17:38
 5/12 anonim ***** válasza:
Én most 45 évesen gondolkodom diplomán. Menthetetlenül beragadtam, és diploma nélkül nincs is feljebb. Viszont most már újra kellene érettségiztem is. Nehéz ügy. Ugyan senkit nem ismerek aki ilyen későn diplomázott volna (első diploma) , de ez engem egyátalán nem érdekel. A világ változik mindig van egy első, miért ne lehetnék én az. Most adtam magamnak egy kis időt hogy átgondoljam mibe tudnék belefogni a maradék 20 évre, ha nem jön semmi, vagy nem találok semmit belefogok. Kizárt hogy még 20 évig ugyanazt csináljam amit most. Jó munkám van, csak már nincs bennem lelkesedés, és megijeszt hogy úristen még 20 év. Szóval ha sikerül addigra 50en túl leszek ( és nő vagyok) A te 35öd nekem sima ügynek tűnik. Minden napodból csak egy van, töltsd hasznosan.
2021. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5.Nem kell aggódni.Nekem egyetemen voltak csoporttársaim akik 50 fölött voltak,és ez nem is volt kirívó eset.Én sem hittem volna,hogy még ilyen sokan tanulnak ilyen idős korban,mert nem csak egy-két emberről van szó.
2021. aug. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszodat.


Igazából én szeretem a munkámat, nem ezért szeretném megcsinálni.

Egyszerűen azért, mert így érettségi és diploma nélkül senkinek érzem magamat.


Tehát akkor neked megvan az érettségid?


Ezt pont tegnap találtam, hátha érdekel:

[link]

2021. aug. 21. 18:00
 8/12 anonim ***** válasza:

De jó hogy írod. A személyes ismeretségi körömben az a max. aki 40 évesen végzett. Megkérdezhetem melyik egyetemre, és milyen szakra jártál? Csak kíváncsiság hogy mi érdekli az idősebbeket.

A linket is köszönöm, kértem is gyorsan tájékoztatót.

2021. aug. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha van hozzá elég motivációd, látsz benne lehetőséget, szeretsz tanulni, simán!
2021. aug. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mármint simán elkezdheted a felsőfokú képzést.
2021. aug. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!