Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire baj az,...

Szerintetek mennyire baj az, ha nem vagyok kedves?

Figyelt kérdés
Tudok kedves lenni, de nem jellemző rám alapból. Vannak jó tulajdonságaim pl.jó humorom van (persze, ez relatív), jó hallgatóság vagyok, könnyen együtt tudok érezni másokkal stb. Viszont sokszor fárasztanak az emberek és nincs türelmem, valaki vagy untat vagy általában bosszant és sajnos ezt nehezen is leplezem. A munkahelyemen egy évben 2x véleményt kell egymásról írnunk és az egyik kolléganőm azt írta fejlesztendő tulajdonságnak rólam, hogy lehetnék kedvesebb. Oké nagyon szivesen lennék az, de hogyan, ha nem olyan a természetem? Eszembe se jut senkihez odamenni kedvesen csevegni, mert dolgozni járok be nem azért, hogy megtudjam ki mivel töltötte a hétvéget meg mit sütött.. Régebben sokkal kevésbé voltam kedves, de most meg azt veszem észre, hogy leszív az, ha olyannak próbálom magam mutatni amilyen egyébként nem vagyok és ha önmagamat adnám még ennyire se lennék az. Szerintetek baj az, ha nem kedves valaki? Ezt lehet egyáltalan fejleszteni valahogy?
2021. aug. 21. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Régebben sokkal kevésbé voltam kedves, de most meg azt veszem észre, hogy leszív az, ha olyannak próbálom magam mutatni amilyen egyébként nem vagyok és ha önmagamat adnám még ennyire se lennék az."

Gyakorlatilag meg is válaszoltad magadnak, a mű kedvesség sokkal rosszabb. Nem kell mást mutatni, ettől még nem vagy rosszindulatú, gonosz stb. Pedig elég sokan azok, annál csak jobb vagy.

2021. aug. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok érzelmes ember viszont nem vagyok bunkó...az alapvető tiszteletet meg kell adni mindenkinek, onnantól meg nem érdekel más véleménye,ha még meg kell védened magad azt meg tudod tenni,egyébként meg nem is érdemes kedves lenni mindenkivel.
2021. aug. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kell mindig megadni a tiszteletet. Magasabb rangúnak meg kell, meg akikkel jóban vagy. A többinek csak annyit kell, amennyi tiszteletet egy ember megérdemel. De egy gyilkosnak te se tudnál több tiszteletet adni, az érzéseid miatt, hiába megy a duma, hogy mindenkinek meg kell adni a tiszteletet.
2021. aug. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meg egy katonának több tiszteletet adnál, aki bevédi az országot az ellenségtől meg az ellenség tömegmészárlásától, mint egy átlagembernek.
2021. aug. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És ez így van rendjén. Ez ösztönösen jön az érzéseidből.
2021. aug. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pacsi, ez így jó.
2021. aug. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Légy önmagad, de légy tisztelettudó. Én sem barátkozom különösebben a többiekkel. Pont, mert nem érdekelnek az aprócseprő dolgaik. Köszönök, megköszönök, segítek, ha szükség van rá. De már kinőttem, hogy mindenkinek tetszeni akarjak.
2021. aug. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nem vagy kedves. Csak aztán vissza ne gyere X év múlva, hogy miért nincs társaságod, miért nincsenek szoc. kapcsolataid stb.
2021. aug. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!