Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szégyelli a saját gyerekét?

Szégyelli a saját gyerekét?

Figyelt kérdés
A munkahelyre kb 6 hónapja új munkatárs jött. Barátnők lettünk. 2 gyereke van, az egyikről szokott csak beszélni. Én azt hittem barátnők vagyunk, egymás bizalmasai, mert munkaidőn kívül is szoktunk találkozni, beszélgetni. Teljesen véletlen rátaláltam a közösségi oldalon arra a gyerekére (24 éves) akiről nem beszél sosem. A gyerek videókat is rak fel, és "kicsit" mentálisan betegnek tűnik. Meg is sajnáltam. A barátnőmnek mondtam hogy véletlen megtaláltam a gyerekét a közösségi oldalon. Le volt döbbenve és azt kérdezte: a videoit is láttad? Mondtam igen. Erre elkezdett magyarázkodni hogy a gyereke kb 10 éve súlyosan depressziós. Kérdeztem szed-e rá gyógyszert vagy kezelve van-e? Nincs. Kiderült hogy szégyelli ezt a gyerekét és kudarcnak gondolja, ezért titkolja. Azt viszont elmondta hogy eléggé burokban lett nevelve, mindentől meg volt óvva. Mára lelkileg is életképtelen lett. Mondta hogy nem is akarja hogy elmenjen otthonról a gyereke mert nagyon beteg lelkileg. Mármint ne akarjon tőle független életet, ő mindent megad neki. Én megrökönyödtem, mert úgy érzem szándékosan tartja betegségtudatban a gyerekét. Én pedig nem tudom hogy tartsam-e a barátságot ezzel a barátnömmel, vagy sem. Emberileg engem ez amit tesz, riaszt, és egoistának tartom. Ti mit csinálnátok? Megszakítanátok a barátságot, vagy sem?
2021. aug. 22. 08:59
 1/9 anonim válasza:
87%
Semmi közöd ezekhez a dolgokhoz.
2021. aug. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Én a helyedben megszakítanám vele a kapcsolatot.
2021. aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem. Neked mindegy volna hogy a bizalmasod az valójában ilyen ember? Nekem nagyon nem mindegy!
2021. aug. 22. 09:09
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyesnek szántam amit írtam.
2021. aug. 22. 09:09
 5/9 anonim válasza:
40%
Akkor szakítsd meg ezzel a "szörnyű" nővel.
2021. aug. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt megkérdeztem tőle, mi lesz a gyerekkel ha ő nem lesz, vagy neki lesz szüksége segítségre pl őt kell majd ápolni stb. Azt mondta ez jó kérdés. Nekem félelmetes hogy nem azon van hogy jobban legyen a gyereke, hanem szándékosan visszafogja és így irányítja. Aki a saját gyerekével ilyen, az szerintem másokkal is, és ez aggaszt a barátságra nézve.
2021. aug. 22. 09:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, eddig szarnak tűnik a helyzet, de nem láthatod át teljesen.
2021. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, te szakember vagy? A véleményed mérvadó eü-i és pszich. értelemben?

Ja, bocs, most olvasom a 09:13-as kommentedet, javítanom kell magamat: nem, a véleményed nem mérvadó. Ezt: "Aki a saját gyerekével ilyen, az szerintem másokkal is, és ez aggaszt a barátságra nézve." csak belemagyarázod. Biztos, hogy jót tesz annak a barátnőnek a társaságod? Nincs elég baja nélküled is?

2021. aug. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kell szakembernek lenni ahhoz hogy az az ember aki a gyerekét nem kezelteti 10 éve, és a betegségtudatot erősíti benne, az nem teljesen egészséges.
2021. aug. 22. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!