Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogos, hogy szégyellem, vagy...

Jogos, hogy szégyellem, vagy szemét barát, ismerős vagyok? Hajléktalanság saját hibából.

Figyelt kérdés
Pár évvel ezelőtt megismertem egy férfit. Az ismerősöm ismerőse volt. Aztán kutyasétáltatás közben sokszor találkoztunk, együtt sétáltunk, sokat beszélgettünk. Tudtam, hogy rossz körülmények között él, nem megy el dolgozni bár tehetné, mert szakmájában nem tud elhelyezkedni, lejjebb meg úgymond nem adja. Egyszer szoc. munkára elment de pár nap után eljött, mert egy kicsit takarítani is kellett volna. Teljesen fel volt háborodva, Ő egy neves szakközépiskolába járt!!!! Bár nem értettem ezt a nagy egót egyébként szimpatikus volt,mindenről lehetett vele beszélgetni.Ráhagytam a dolgot. Pár napja telefonon közölte, hogy kilakoltatták. Borzasztóan megdöbbentem. Miért? Hát mert évek óta nem fizetett semmi költséget. A póstáját /gondolom felszólították/ meg nem vette át.Ezt én nem tudtam. Őszintén sokkol a dolog, nem sajnálatot érzek, hanem teljesen fel vagyok háborodva. Egy munka képes ember, hogy tudja igy elhagyni magát! Más is volt mélyponton és tudott újrakezdeni, úgyhogy úgymond lejjebb adta, és nem esett le az aranygyűrű az ujjáról. Most sem akar elmenni sehová dolgozni, és szállóra sem megy be, mert hát "olyanok" közé Ő nem megy. Ajánlottam neki, menyjen el másik városba ha itt ennyire szégyell "egyébb" munkát végezni. Nem. Ő a szülővárosából sehová nem megy, csak papír, ill. portai munkát lenne hajlandó végezni, szállóra sem megy. Mini lakást is kaphatna, ja de akkor köteleznék, hogy dolgozzon!!!! Mondom jól beolvastam neki, most viszont én szégyellem, hogy ilyen emberrel haverkodtam. Különben meg sajnálom, hogy lehet valaki ennyire rugalmatlan. Hogyan lehetne jobb belátásra bírni?
2015. ápr. 25. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Az o elete, nem fogod tudni jobb belátásra birni.


Szégyelni meg nem kell, hogy ismered. Annyi féle emberrel találkozunk életunk során.

2015. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És ha segítesz neki, akkor mi lenne? Addig élősködne rajtad, amíg téged is leél?
2015. ápr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne ítélkezz mások felett. Neki is megvannak a maga szempontjai és nem is helytelenül. Nyilván fiatal vagy még és azért hőbörögsz, és neked is igazad van, de hadd világítsak rá a másik oldalra is:


Ha egyszer alább adod, soha többet nem kerülsz vissza, Kivétel ez alól az egyszerűbb munkák, de a felsőbb szinteken, ha egyszer a végzettségednél és az utolsó pozíciódnál egyszerűbb szintű dolgot vállaltál, az olyan folt lesz az önéletrajzodon, amit kizárja, hogy még valaha a tanulmányaidnak és tapasztalataidnak méltó állást megkaphass. El leszel könyvelve ambíció nélküli segédmunkásnak. Az orvosok sem mennek el pultosnak, csak mert pár hónapig nem találnak munkát, kivárják szépen a nekik megfelelő állásajánlatot, miért kellene másoknak kevesebbre tartaniuk saját addigi munkájuk minden gyümölcsét és alább adni? Az az ország és a politikusok szégyene, hogy ebben az országban megalkuvás és az önbecsülés feladása nélkül nem lehet megélni. Persze vállalhatott volna takarítást mondjuk, de akkor minek törte magát a 8 általános után továbbtanulással, rendes, gondolkodást igénylő munkákkal? Annyi erővel végigbulizhatta volna azokat az éveket, amelyeket önmaga fejlesztésével töltött, még szép hogy mindezt nem dobta sutba.

2015. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha szégyelled, hogy vele haverkodtál, akkor nem tudsz neki segíteni, még támogatni sem, hiszen nem lenne őszinte és hiteles. Miért érzed feladatodnak, hogy más belátásra bírd? Nem kell belemenni a játszmákba, mert meggyőzni úgysem tudod, te magad írtad pár sorral feljebb? Akkor mégis mit tehetnél?
2015. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát talán annyira mégsem szégyellem, csak nagyon lesokkolt ez az egész. Inkább csalódtam benne. Gimnázium + OKJ-s szakma amit csinált. Szerintem manapság kevesen élik le az életüket egy szakmában. Ismertem egy műszaki főiskolát végzett férfit, aki iskolagondnok lett, mert elvált és el akart jönni a közös lakásból. Ő pl. összeszedte ősszel a leveleket az iskola előtt ez is a feladata volt. Aztán sikerült neki végzettségének megfelelő állást kapni. Nemcsak takarítás van, pl.póstás /kézbesítő/ stb. ami nem ciki.
2015. ápr. 25. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!