Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van, hogy minél gazdagab...

Miért van, hogy minél gazdagabb valaki, annál fukarabb, és jobban sajnálja a pénzét?

Figyelt kérdés
Pl általában futárnak se szoktak borravalót adni, stb

2021. aug. 22. 23:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Ez Mo.
2021. aug. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nme tudom de énse akarok már sok borravalót adni. Főleg azután hogy felszámolnak 500 forint szállítási költséget.

A csomagátvételnél ugyanez. Úgy már nehézkesebb adakozni ha az eladó felszámolt 1500ft szállítási díjat.

ÉS a legpofátlanabb amit eddig láttam az a fesztiválokon lévő vásárlás.

Használd a szar kártyájukat. 500ft alapból le kaucióra, 500ft kezelési költség és 800forintba kerül egy sör de még elvárják hogy rakj rá borravalót is.

2021. aug. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Ez nincs így, csak egy gazdagnál jobban feltűnik, az irígység és ellenszenv miatt.
2021. aug. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Soknak az a mottója hogy „először gazdag leszek utána fogok gazdagnak kinézni". Ami annyit takar hogy nem fogják dobálni a pénzt mert tudják hogy milyen sokat kell érte dolgozni, ha már van annyi pénzük hogy több házat is vehetnek maguknak és több autójuk is van akkor sem fogják szét dobálni a pénzt, lehet akkor már inkább adnak borravalót, de addig inkább van nekik. Legtöbb ember gazdagnak akar kinézni iPhonet, órákat vesz magának naponta új ruhákat, amivel azt érik el hogy nincs pénzük mert ők ”gazdagnak akarnak kinézni mielőtt gazdagok lennének" és ilyen tempóval sohasem lesz valaki gazdag, vagy csak nagyon nehezen. Ők azt a pénzt amin iphont vehetnek inkább befektetik amivel több pénzt generálnak, mert ha most vesznek egy iPhont akkor 3 év múlva semmit nem fog érni az a telefon, de ha befektetik (és okosan) akkor lehet 3 év múlva 6 iPhonet vehetnek maguknak.
2021. aug. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ez csak egy szinten igaz. Aki nem tud félretenni vagy csak nevetséges összegeket, az hajlamosabb elszórni inkább. Mikor pályakezdőként 180-at kerestem, én is nagyobb lábon éltem, adtam a pénzt, amíg volt, kevésbé voltam kimért, mint mikor 250-ből félre tudtam tenni már. Onnantól, hogy ezt a pénzt majdnem megdupláztam és tudom, hogy van egy fix munkahelyem, megint kicsit lazább vagyok és jobban szánok pénzt ilyen dolgokra. De ettől függetlenül, borravalót nem adok azért, mert valaki elvégzi azt a munkát, amit ha nem végezne el, nem is alkalmaznák.


Ha ajtóig hozza a csomagot, kap. Ha csak becsönget, hogy menjek le elé és morcos fejjel várakozik, akkor mire fel jutalmazzam az alap béren felül? Alap szolgáltatásért alap fizetés jár, szevasz.

2021. aug. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Fordítva történik a dolog. Aki fukarabb, az többet spórol, vagyis hamarabb lesz gazdag.
2021. aug. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Aki gazdagabb, az általában racionálisabban kezeli a pénzt.


Én nem nevezném magam gazdagnak, de azért magyar átlaghoz képest jól keresek. Nem adok borravalót kedvességből. Ha nyújt valami extrát a futár, akkor kap. Például ha meleg az étel, kedves, felhozza az emeletre, szépen köszön stb... Ahogy az étteremben sem kap senki egy fillért sem ilyen meg olyan szervízdíj meg cigánykodás mellett. Az ételt fizetem ki önszántamból, ha másra kényszerítenek, lófsz a seggükbe, nem kapnak még azon felül is "jutalmat".


Pénzt sem adok kölcsön senkinek, csak ügyvéd által írt szerződés keretében, jól meghatározva a fizetési határidő napját. És nem leszek jófej, ha nem fizet, hanem megyek szépen a bíróságra.


Az a baj, hogy megdolgozom a pénzemért. Rengeteget tettem azért, hogy ennyit keressek és nem fogok senkit megszánni, mert engem sem szánt meg senki. Mindennek ára van, a kölcsönnek is. Nem vagyok szeretetszolgálat.

2021. aug. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Ja és a sztorihoz hozzá tartozik, hogy 8/10 helyen a pincér nem teheti el magának a borravalót. Ha adok borravalót, meg szoktam kérdezni, hogy közvetlenül zsebbe megy vagy be kell adnia a közösbe és csak egy részét kapja-e meg. Ha az utóbbi, akkor semmit sem adok.
2021. aug. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Ranezesre honnan tudod megmondani ki gazdag ? Lattam en mar olyat hogy iphone meg michael kors, otthon meg bomlik a haz.


Amugy ezt a borravalozast se ertettem soha. Ez egy gesztus volt regen, en is akkor adok ha pl hamar ideért a kaja, kedves volt a futár, vagy étteremben ha elégedett vagyok a szolgáltatással stb. De legtöbbször ezek mar nem teljesülnek, akkor mit borravalozgassak? A kasszasnak se adunk miután lehúzta a termékeket, meg az arufeltoltonek se. Ok mar egyszer megkaptak a fizettseguket, ne legyen mar elvarva ez, aztan krvaanyaznak ha nem adunk nekik. En is dolgoztam mar ilyen munkát, de sosem vártam el, ennyi erovel akkor az osszes dolgozó ember kapjon borravalót, nem?


Amugy a kerdesre válaszolva mindenkinek sajat dolga, hova teszi a pénzét.

2021. aug. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ember válogatja, hogy ki mennyire fukar avagy bőkezű.

Aztán lehet, hogy a gazdag azért gazdag mert szereti a pénzt és nem szívesen adja ki a keze közül mert tisztában van vele, hogy nem a fán terem a pénz, s ezért nem osztogatja.

A szegény meg kultúra nélküli akit a pénz mámora vett a hatalma alá, s azt a látszatot akarja kelteni, hogy van pénze ezért szórja mint a bolond a lisztet.


Korunkban nagyobb szégyen szegénynek lenni mint mondjuk hülyének, átlagosnak.

Azért van ennyi hülye mert nem gáz.

Bár soha nem volt ennyi gazdag ember a Földön mint napjainkban a 21. században, szinte naponta terem több 100 és naponta szegényedik le több száz is.


Az biztos, hogy ha sok pénzed lesz nagyon fogsz félni, hogy el ne veszítsd mert ha szegény vagy akkor az gázabb mintha hülye vagy átlagos lennél.

2021. aug. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!