Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám kideríteni...

Hogyan tudnám kideríteni milyen szakma való nekem?

Figyelt kérdés

2018. jan. 17. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát.. Kezdjük ott hogy most hanyadikos vagy?


Milyen tárgyak érdekelnek téged? Foglalkoznál-e olyannal amihez kell matek? Lennél-e szakmunkás? Hogy mennek a nyelvek? Szívesen foglalkoznál-e emberekkel? Szívesen foglalkoznál-e gyerekekkel? Tudsz-e sokat beszélni?

Ülnél-e irodában egész nap? Mik a hobbijaid (pl. játszol-e hangszeren / sportolsz-e? Ha igen, akkor megy-e annyira jól, hogy abból akarj megélni)?

2018. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Kitanulod az összes szakmát,és addig próbálkozol,ameddig valamelyik megtetszik.Vagy mondok egy egyszerűbb megoldást.Ismerd meg magadat.A képességeid,miben vagy jó,mi az ami fejleszthető benned. Majd ezt egy Venn-diagramon tedd mellé az érdeklődési körödet,ami érdekel,és a kettő metszetében lesznek azok a szakmák,amiket érdemes kitanulnod.
2018. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként ha vigasztal én érettségi évében találtam ki hogy mi legyek, és idáig elégedett vagyok a döntésem! :-)
2018. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A neten vannak erre vonatkozó tesztek, amik egyfajta iránymutatást is adnak pl.: a személyiségedre vonatkozóan. Ezek is tartalmasak, mert ötleteket lehet leszűrni belőle.
2018. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Létezik pályaválasztási tanácsadás is ám, ahol szakemberek tudnak ebben segíteni.
2018. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!