Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet ilyen összefüggés a...

Lehet ilyen összefüggés a gyerekkorom és a kialakult személyiségem közt, illetve ez már jó eséllyel fixen rögzült?

Figyelt kérdés

Szóval kisgyerekként sokat voltam egyedül, leginkább általános iskolás koromban. Testvérem nem született, a felnőtteknek pedig mindig jobb dolguk volt, ezért amire leginkább emlékszem az az, hogy az idő nagy részében egyedül foglaltam el magam. Egyedül játszottam, néztem meséket, rengeteget olvastam.

Korábban voltak barátaim, de elsős voltam amikor falura költöztünk, és olyan kicsikként nem járhattunk össze, busszal felügyelet nélkül. Akkoriban pedig ez egy tipikus falu volt, idősekkel és leginkább semmi mással. Így aztán a kiközösítésem is aláírtuk ezzel a költözéssel.


Felnőttként nagyon antiszociális és kissé mizantróp is lettem, akkor érzem magam a legkomfortosabban ha egyedül lehetek vagy maximum 1 emberrel, akivel nagyon közel állunk egymáshoz, de igazából az is hamar lefáraszt és jelenleg nincs is ilyen ember az életemben (aki volt sem párkapcsolat, hanem barát, aki végül eddigi életem egyik legnagyobb csalódását okozta).


A másik pedig ami a magányos gyerekkoromból adódik, hogy lényegében állandóan fantáziavilágot alkottam és abban éltem, ehhez a sok könyv is hozzájárult. És most nem tudom megtalálni a helyem a világban, csalódott is vagyok és kiábrándult, nincs kedvem az egészhez, nem tudok kiszakadni a magam által felépített világnézetből, amihez formálódtam az évek során. :/

Jól látom az összefüggést?

Elég fixnek érzem ezt az "elcsesződést", visszavonni már nem lehet, nem tudok újraszületni, tiszta lappal kezdeni, kialakult a személyiségem ami nem ehhez a világhoz illik. Érez esetleg más is így?



2021. aug. 26. 00:20
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

A személyiséged, a viselkedésed, a világhoz való hozzáállásod egész életedben alakul.

Nyilván van egy adott alap, amin nem fogsz túllépni, de nincs a jelen helyzet kőbe vésve.

2021. aug. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%
Valójában már előre meg vannak írva bizonyos történések, csak azzal hogy leszületsz, ahova születsz, akikhez. Aztán ahogy nevelnek, abból következően tudsz reagálni a lehetőségekre, amik meg szintén meghatározottak, míg valakinek fel van kínálva valami, az a másiknak nincs, így ha akarná se tudná azt választani, vagy úgy választ valamit, hogy nincs tudatában a későbbi következményekkel. Plusz az olyan dolgok, amik csak egyszerűen megtörténnek és rosszak, pl egy váratlan halál eset, bármi szerencsétlenség. Szóval előre meg van írva a sorsunk és korlátozottak a lehetőségeink, nem igazságos az élet.
2021. aug. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%

A gyerekkori hatások olyanok voltak, amilyenek. Neked -ha nem csak a tested, de a személyiséged is felnőtt- minden eszközöd megvan arra, hogy a múltadból származó predesztinációt felülírd. (Persze ha nem zavarja az önbecsülésedet és/vagy nem szenvedtél még a múltad rabságától eleget, akkor nem kell fejlődnöd, semmi nem kényszerít rá. Nem kötelező.) E. E. Eger könyveit javaslom a témában. Az első legyen Az ajándék című.


A fantáziavilág hasznos is lehet, ha vmilyen kreatív tevékenységgel tudod szublimálni.

2021. aug. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ja, minden eszközöd megvan, ha megszületsz mégegyszer jobb helyre, jól mondják.
2021. aug. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17%
A nulladik lépés a változás/gyógyulás/fejlődés irányába a felelősséged vállalása az életedésrt/szubjektív valóságodésrt. Képes vagy arra, hogy ezt felvállald?
2021. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!