Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lettünk ilyenek?

Miért lettünk ilyenek?

Figyelt kérdés

A nyugati civilizáció az elmúlt 70 évben soha nem látott békében szabadságban és jólétben élt. Csak a saját példámból kiindulva nagy jó dolgukban azt sem tudjuk hogy válogossunk(hentes vagyok):

Ha nagy van kicsi kell, ha kicsi van nagy kell, ha közepes akkor válogassak kicsit vagy nagyot, ha kövér van sovány kell, ha sovány van kövér kell, ha sok van akkor nem kell, ha épp nincs akkor miért nincs... De az élet mas területén is igaz ez. Minden családtagnak külön tv, autó, lakás azokból is persze egyre nagyobb, még még még... A pazarlás és a pocsékolás soha nem látott mértéket öltött. Látom mennyi élelmiszert dobnak a boltok, (és a konyhák ott is dolgoztam) a szemétbe. Közben a Föld 80 %-a éhezik és nyomorog. Én már cseppet sem csodálkozom ha elveszik a szabadságunkat amivel vissza éltünk, ha a termőföldjeinket elpusztitja majd a szárazság, vagy az ár vagy a tűz vagy a jég. Meg erdemeljük?


2021. aug. 28. 08:28
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

én amondó vagyok, hogy ha mindenki rendbe tenné a saját portálját otthon kivül belül és rendbe lenne saját magával, elfogadja szeresse önmagát, akkor rendben lenne a világ is...

ez a saját vélemény

2021. aug. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Alapvetően primitív állati lények vagyunk. A fejlett tudatosság, az önkontroll, a józan jövőbe látás, a másokra is tekintettel levő létezés csak kevés emberre igaz.
2021. aug. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az emberi tulajdonságok nem változtak az évezredek alatt, ugyanazokkal a démonokkal (szerelem, harag, gyűlölet, féltékenység, irigység; hogy legyen pozitív is: szeretet, siker) harcolunk, amikkel az elődeink is. Jobb az élethelyzetünk, de személyiségfejlődés terén még mindig van mit csinálnunk.

A válasz másik szempontja: modern életünkben nincs közvetlen visszajelzés. Az, hogy nem eszel meg időben valamit és kidobod, attól nem látod, hogy te az ételpazarlási statisztika egy porszeme (de sok kicsi sokra megy elve alapján) mégis jelentős részese vagy. Az, hogy két autód van, max. a pénztárcádon érzed meg, de a társadalmi elismerés (ha az autó prestízs céljait szolgálja) és kényelem eltorzítják a negatív hatásokat.

2021. aug. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!