Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha folyton kérdezge...

Mit tegyek ha folyton kérdezgetik a faluban az emberek hogy mikor megyek dolgozni?

Figyelt kérdés

Idén nyáron júniusban fejeztem be az óvodapedagógus vizsgát. Szeptember 13án kezdek főállásban, addig 4órában besegítettem egy másik óvodában és ott is volt lehetőségem tapasztalatot szerezni. Nos augusztusban itthon vagyok, ugye szeptember közepén kezdek.

Azóta nem telt el úgy egy hét hogy valaki ne állítson meg az utcán, hogy mikor megyek már dolgozni? Egyáltalán dolgozok? Nagyon idegesítőek ezek a kérdések. Egy 1500 lelkű faluban lakom, kb olyan érzés mintha mindenki csak rajtam csámcsogna. Nem merek már a boltba se lemenni vagy a kertbe kilépni. Aztán csak 24 vagyok.

Mindig az igazat mondom, de ma mérges lettem mert egy nő már 2 hete megkérdezte dolgozom e és most megint. Mérgemben azt mondtam dolgozom.

Kicsit bűntudatom van a hazugságért de basszus ez az én életem és nem kell kérdezősködni folyton. Olyan is megkérdez akit nem is ismerek! Mit tegyek? Ki se mozdulok ha nincs dolgom a faluban, a városba is vonattal járok. Mással is esett ilyen meg?


2021. aug. 31. 12:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus, beszélgetni akar, de nincs miről, azért felteszi a legjézenfekvőbb kérdést, mivel a többség szeret panaszkodni a munkájáról...
2021. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem te paranoiás vagy.

Szimplán érdeklődtek. Egyrészt, mert kézenfekvő a kérdés, másrészt, mert aki állást keres, annál nem automatikus, hogy talál is, és az örömteli, ha már van állása (még ha nem is holnap kezd dolgozni). Annak a nőnek megmondtad két hete, hogy mikor kezdesz? Ha igen, és újra kérdezte, akkor kérdezz vissza, hogyhogy nem emlékszik. Ha nem mondtad meg, akkor meg logikus, hogy most ismét megkérdezi.

2021. aug. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De ha beszélgetést akar kezdeményezni ne így kezdje már hogy "szia, dolgozol már?" kb mintha számonkérés lenne.
2021. aug. 31. 12:25
 4/20 A kérdező kommentje:

Na meg a másik kérdés: mikor jön a baba? És hiába mondom még ráérek, most kezdek el dolgozni stb.

Mindig azt kapom válasznak de hát már benne vagyok a kórba.

2021. aug. 31. 12:28
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
3mas vagyok. Legyél kicsit rámnenősebb. Amikor otthon tőlem is kérdezte a szomszédom. Egy kicsit helyre raktam. Azóta nem kérdezi. 30/fm
2021. aug. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
ez a mikor jön a baba dolog engem is baromira idegesített. egy nő megkérdezte, mondom egy egyszobakonyhás lakásban lakunk a párommal, hova férne el a gyerek. válasz: kisebb helyre is szültek már. köszi, ettől teljesen meggondoltam magam, potyogtatom is a kis pulyákat. azóta külföldre költöztem, és nagyon élvezem hogy senki sem ismer és nem kérdezgetnek személyeskedőv baromságokat.
2021. aug. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Ha van férjed, akkor addig fogják kérdezni a babát, amíg nem lesz. Utána meg a kistestvért. :-)))))))

A falu ezzel jár, tudomásul kell venni. Kezeld lazábban! Nem idegesíteni meg számon kérni akarnak.

2021. aug. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
30%

Falusi révén tudod, hogy ilyen a falu! Én is falusi vagyok és azt gondolom, szeretnek téged. Örülnének ha jó munkahelyed lenne, megbecsülnének téged. Mást nem mernek kérdezni mert lehet visszahúzódó vagy. Az igazmondásod egy kincs, maradj meg mellette! A jövőben nagy jutalommal fog járni.

37.Zsoltár 29."Az igazságosak öröklik a földet és örökké rajta laknak."

2021. aug. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%

Azért undorítónak nem nevezném a falusi embereket, szerintem inkább kerdezősködjenek, azt meg mindig le lehet koptatni ha nem vagy rá kíváncsi, minthogy élj 16milló ember közt totál magányosan úgy, hogy nem szól hozzád senki... volt benne szerencsém 10 éven át new yorkban... most itthon élek faluban, és imádom, hogy mindenki kérdezősködik mindig. Akinek nem akarok válaszolni, annak illedelmesen köszönök és közlöm, hogy bocs, de rohanok.

Mondjuk teny, ez eleg hülyén festhet miközben a kutyámmal labdázok a parkban :D

2021. aug. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

"kisebb helyre is szültek már."

Erre ezt kell visszaszólni: "Ja tudom, de én nem vagyok cigány, bocsi."

2021. aug. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!