Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem lehet figyelmeztetni...

Miért nem lehet figyelmeztetni másokat a problémás esetekre?

Figyelt kérdés

Adva volt egy kérdés (semmi konkrét, pusztán a nők közül kinek mi jön be, kezdeményezési formaként, van-e különbség a netes vagy a személyes között), páran válaszoltunk.

Jött egy privát üzi feltehetően a kérdezőtől, miszerint megkérdezett privátban több válaszolót, hogy mik a tapasztalatok.

Még mindig normális beszélgetés, nincs szó társkeresésről.

Új üzi, ha 15 körüli vagyok, akár beszélgethetnénk messengeren is.

Válaszoltam, hogy idősebb vagyok, mire jött egy trágár üzenet, majd még külön kiemelte, hogy letiltott, egy másik üzenetben (ami nem izgat).

Mivel a kérdés alapból nem problémás, nem lehet jelenteni.

A válaszok közé kiírtam, hogy jártam (nem lehet tudni, hogy az illető maga is vagy nagyon fiatal, és azért akar 15 évesekkel dumálni, vagy idősebb és egyéb szándékai vannak), vigyázzanak azért vele a többiek.

A válaszomat viszont törölték, tehát problémás (pedig még nem is tettem ki képernyő képet).


Viszont a jelentésnél megnéztem, és max az egyéb szempontból problémás kategóriába sorolható, ami viszont elég tágan értelmezhető.


Tehát technikailag bárkit tudok tiltani, nekem nem tud írni, de mindenki másnak igen, és nem lehet rá felhívni a figyelmet sem, mert még a legjobb szándék mellett is esélyes, hogy törölni fogják.



2021. aug. 31. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Te ne szervezzél kampányt más ellen, mert összebalhéztál vele. Majd ők eldöntik, kivel leveleznek.
2021. aug. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hol olvastad ki, hogy "összebalhéztam"?


Az, hogy figyelmezteti az ember a többieket meg nem kampány.


Ennyi erővel "ne itt védd magad, mert te vagy az a fél, aki a 15 évesekre hajt". Logika ugyanannyi.

2021. aug. 31. 23:56
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
A soraidból kiolvassa, aki nem vak. Ne játszd az önkéntes rendőrt, senki nem kért fel rá. Foglalkozz a saját dolgaiddal.
2021. aug. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Gyakorold még az olvasást, nem megy ez neked...


Tehát technikailag ha valami csaló, vagy vén ember, aki a 15 évesekre izgul, hátsó szándékkal környékezi meg őket, rögtön messengerre csalogatva, nem érdekes, mert mindenki foglalkozzon a maga dolgával. Végül is a 15 éves el tudja dönteni, hogy az esetleges álprofilos "helyes kamasz srácnak" küld-e intim képet, vagy sem. Max megzsarolják, de legyen az ő baja.


Na, az ilyenek miatt tartunk itt, ahol.

Az ilyen szomszédok azok, akik "nem is hallották, hogy a szomszédban ölték egymást, vagy segítséget kértek". Végül is az ő bajuk...

Jaj, hát senki sem hitte volna, hogy a Pista lemészárolja a családját. Áldott jó ember volt, az asszonyt is csak két hetente verte össze, és akkor is nyolc napon belül gyógyult...

2021. szept. 1. 00:07
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
Lehet az 1/3 válaszoló pont olyan típus akikre célzol kérdező és azért kapja fel így a vizet.
2021. szept. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Én elmondtam, miért töröltek jó eséllyel, ha nem érted meg, akkor nem, duzzogj tovább magadban. Még egyszer: te ne döntsd el, ki kivel levelezik, nem a te dolgod.
2021. szept. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6. Nem tudom eldönteni, hogy nem tudod, vagy nem akarod felfogni, hogy mi a probléma.

Gondolom a lányodnak is azt mondanád, hogy jogában áll egy perverzzel levelezni, sőt a pasinak is jogában áll őt zaklatni, fene a nagy jogokat...


Senki nem mondta, hogy meg akarja szabni, hogy ki kivel levelezzen (igen, tudom, a hozzád hasonló "éleslátásúak" a sorok közül is kiolvassák).

Tartok tőle, hogy az ötösnek van igaza.


Igen, mindenkinek joga van mindenkivel levelezni, de joguk van tudni ha jó eséllyel egy potenciális perverz "vadászik". Legalábbis, a mi a kedvenc kötelező olvasványod témakörben nem hiszem, hogy annyira fontos lenne, hogy az illető 15 éves legyen.


Csak addig "mókás" a dolog, amíg nem a családodban esik meg, amikor nem eléd áll a kamasz, hogy visszajelölt valakit, mert voltak közös ismerőseik, beszélgettek, jó fej volt, csak elkezdett olyanokat írogatni, hogy miket csinálna vele, ha kettesben lennének, meg hogy csak egy szavába kerül, és küld képet a "nemi szervéről", persze nem ilyen irodalmi stílusban...


Persze kellemetlen, ha a kamaszok tisztában vannak az internet veszélyeivel (főleg anonim oldalon, ahol mindent szabad, ellenőrizhetetlenül), értem én a problémát, de nagyon sok fiatal lány esik áldozatul, mert buta módon kiadják magukat, képeket küldenek, zsarolják őket...


Levelezzenek, akivel szeretnének, de legyenek tisztában vele, hogy nem csak a levelezéshez vannak jogaik.

2021. szept. 1. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!