Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normál gondolkozású ez a hívő?

Normál gondolkozású ez a hívő?

Figyelt kérdés
Vannak hívők akik járnak templomba, gyülekezetbe. És naponta imádkoznak. Ez jó dolog de másról is beszélnek. Azonban van egy lelkész ismerősöm aki a földi dolgokról alig beszél, mindig nevetve mondja; boldog aki meghal minél előbb ha hívő ember mert megy a mennyekbe. A gyönyörűség helyére... meg mikor nem hívő rokonairól beszél(öccse és annak gyerekeiről mondja jaj, Istenem de rossz lesz nekik a halál után mert örök kárhozat lesz a sorsuk.... folyton a másvilágról beszél, megkell térni ott lesz a jó! Meg megkell magunkat tartóztatni, nem itt kell boldogan élni, ezen a földön ami a ördög uralma alatt van,, itt Istent kell szolgálni nem arra törekedni hogy jól éljünk, hanem majd oda át kell jól élni.... normális ez?
2021. szept. 3. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Majd nagyot nez amikor meghal es rajon,hogy Isten nem létezik.
2021. szept. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem az lenne az örök kárhozat, ha ilyenekkel együtt kéne töltenem.
2021. szept. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem sokszor mondja felejtsem el a testi vágyakat az Úrra figyeljek, legyek alázatos, mert örök életem a tét
2021. szept. 3. 15:52
 4/10 A kérdező kommentje:
Meg hogy ő nem fél a haláltól ő érte azonban is jöhet mert tudja hogy szebb világba a mennybe koltozik
2021. szept. 3. 15:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én hiszek istenben, de ezt már túlzásnak érzem, és szerintem egy ilyen ember veszélyes az emberekre, ilyenekkel remiszgetni az embereket...


Amúgy hit gyülekezetekbe is jártam, és ott is volt pár fanatikus, és ezért hagytam ott... Ha olyan az isten ahogy ezt bemutatják, akkor ritka szadista disznó lehet.

2021. szept. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
Súlyos állapotú obszesszív-kompulzív viselkedészavar, röviden OCD.
2021. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Isten azt szeretné ha ajándéknak tekintenenk az életünket.

Ez néha nehéz, és az a véleményem hogy a lelkész ismerősödnek ha erős a hite másokon kellene segítenie, nem pedig kibeszelnie a szerinte karhozatra ítélt csaladtagjait. Mellesleg Isten dolga hogy kit hogy ítél meg és erről ő sem tudhat biztosat.

2021. szept. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Ilyenkor érdemes emlékeztetni arra, hogy a túlvilág koncepciója mennyire sántít. Ha végtelen térben és időben végtelen számú ember meghal, majd egy időben egy helyen feltámadnak, majd ezek után még a végtelenségig szaporodnak is, akkor vajon mekkora térre van szükség, mi lesz ott a népsűrűség, milyen lesz az ellátási infrastruktúra, és honnan lesz fedezve ennek az energiaigénye?
2021. szept. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Veszélyes dolog, ha valaki ostoba emberként lesz hívő.
2021. szept. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát én a hokiról meg a csajokról nem tok lemondani, az lenne csak az igazi kárhozat :D
2021. szept. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!