Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lesz valaki gyenge...

Mitől lesz valaki gyenge idegzetű? Így születik, genetika? Környezeti hatások? Mi a gyógymódja?

Figyelt kérdés
2021. szept. 6. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem inkább külső hatások. Valakire ezek a külső hatások már az anya méhben hatnak. Pl ha egy gyereknek iszik az anyja vagy csak sokat stresszel, vagy a hülye férje terhesen veri az valószínűleg "idegbeteg" gyereket eredményez. Főleg ha a későbbiekben is együtt marad a két szülő, folyamatosan megy a cirkusz a gyerek szeme láttára. Most csak azért ezt írom mert a családban van ilyenre példa, a srác tiszta depressziós, gyerkkorában kényszeres rangatózott, most meg minden apróságon felhuzza magát, indulatos.
2021. szept. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Genetikai adottság+ környezeti hatások, traumák.
2021. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem anyukám ilyen, aztán suliban sokat bántottak, mindig feszült voltam, ideges hogy mikor mivel kötnek belém újra. Sajnos középsuliban sem indulhattam tiszta lappal, mert kiterjedt kapcsolati hálójuk volt az engem szekálóknak. A szüleim nem foglalkoztak ezzel, el voltam hanyagolva. Ma már sajnos nagyon gyengék az idegeim, nagyon hamar felkapom a vizet hülyeségeken is... meg ráadásul a nagyszüleimmel élek, és sok türelem kellene kötélidegekkel. Nekem meg nincs, elfogyott. És egyre rosszabb, és nekem sem jó, már eljutottam odáig hogy gyűlölöm magam emiatt és lehet hogy nagyon is jogos volt a kiközösítés mindenhonnan és megérdemeltem mert ilyen mentálisan selejtesen születtem ide...
2021. szept. 6. 14:23
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
3 Nyugi, nem vagy selejtes és biztos vagyok benne, hogy nem érdemelted meg a bántást. Ha nagyon úgy érzed, lehet egy pszichológus segítene
2021. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%

Pazichologus ,mert oreg kotoszkodo emberekkel lakik??? Hagyjuk mar…


Koltozz el egy albiba. Szobat keress. Vagy egeszen kis albit egyedul. Vannak mar 12 nm-es kislakasok.

2021. szept. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
5. Nem azért mert öreg kötözködő emberekkel lakik, hanem mert már ki vannak az idegei és oda jutott, hogy talán meg érdemli a bántást. Közlöm, a pszichológushoz nem bolondok járnak hanem azok is akik csak beszélgetni szeretnének mert nem érzik jól magukat lelkileg és annál jobb tanácsra van szükségük,hogy "költözz el".
2021. szept. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem kötözködés, inkább leépülés és ebből adódó gondok. Pl. gátlástalanság, idegeneknek pikkpakk kiteregeti a családi szennyest, vagy kezelhetetlenség, milliószor elmondott dolgok és semmi hatása. Ha valami nem tetszik neki üvölt velünk és elszid, káromkodik, bánt... szomorú ez az egész. Ehhez kellenének kötélidegek, de nekem már a simák is odavannak.

Annyi kérdésem maradt hogy aki idejutott az hogy tud újra normális lenni? Vagy hogy lehet-e egyáltalán vagy innen már csak lefele van?

2021. szept. 6. 14:39
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha idegesito emberekkel elsz,ideges leszel.


Jol neznenk ki,ha a nagyszuleikkel elnenek az dmberek. Tobb ideges ember lenne.


Az elet rendje,hogy az ember levalik a csaladtagjairol es ritkan vagy soha nem talalkozik veluk.



Pszichologus oradija 30 ezer. Inkabb onerore tegyel felre vagy albira.

2021. szept. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Otthonba dugd be oket. Oda valok.


Ha megszabadulsz toluk,normalis eleted lesz. Nyoma nem lesz az idegessegednek.

2021. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Albi + pszichologus.


Viszont gondolom nincs penzed. Olyan melot keress ami ax szolgalati lakast.

2021. szept. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!