Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akil fiatalkorukban nagyon...

Akil fiatalkorukban nagyon vékonyak voltak, később meghíztak hirtelen?

Figyelt kérdés

Szerencsés alkat vagyok, a 22 évem alatt sosem kellett úgy igazán oda figyelnem arra, hogy mit eszek, mert nem hízok semmitől, mindig is az áltagnál jóval vékonyabb és magasabb voltam.

(Persze ma már azért figyelek arra, hogy egészségesen egyek és sportoljak, de ha nincs kedvem hozzájuk, akkor nem csinálom és nem változik semmi)

Az lenne a kérdésem, hogy lesz-e olyan pont majd, amikor ez az egész megváltozik és én is könnyebben fogok majd hízni?



2021. júl. 27. 09:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
19 éves koromig olyan 75-78 kiló körül mozgott a súlyom a 182 centimhez, de azután (olyan 20 évesen) szinte hirtelen lettem 95-6, majd 100, 108, 113, 122, 130. Most lehet, hogy 135-6 kg is megvagyok, 28 évesen, sajnos.
2021. júl. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy lány vagyok
2021. júl. 27. 09:56
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem annyira híztam meg (26,25-ig ment fel a BMI-indexem), meg nem annyira hirtelen, de azért híztam.



Tinikoromban, fiatal felnőtt koromban vékony voltam, sokszor annyira, hogy kifejezetten alaktalan.


Aztán amikor munkába álltam, 23-28 között fokozatosan felszaladt 69-ig (162 centi vagyok). Mozogtam, a COVID előtt nem eleget, mert tanulok is munka mellett és a sok utazás, egyéb miatt nem volt idő. A COVID alatt viszont rengeteget sportoltam és azt vettem észre, hogy semmit se számít heti 4-5 óra mozgás sem.

Csokitól sikerülhetett hízni.

2020-ban és 21 elején a csokin kívül csaknem totál egészségesen táplálkoztam, néha-néha csúszott le junk food.

Valószínűleg észrevétlenül is túl nagy lett az étvágyam.


Aztán most sok idegeskedés miatt nincs étvágyam egy ideje és visszaestem 60-ra, még 2-3 kilót jó lenne fogyni. 😁



20 felett lassul azért az anyagcsere, erre kell figyelni plusz én kiskorom óta imádom a csokit, de huszonévesen egyre jobban elszálltam.

2021. júl. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Soha nem voltam extra vékony, 160 cm-hez 54-55 kg. De kevés odafigyeléssel ezt könnyen tartottam, fogyni szerettem volna, de az nehezen ment. 45 éves korom után lassan rám jött 5 kg, ami nagyon zavar, és komolyabb diétával is nehezen, kínkeservvel fogyok 1-2 kg-ot, inkább csak nem hízom. Mozgok is, igaz, inkább random, nem rendszeresen. Ha annyit ennék, amennyit szeretnék, rövidesen gurulnék.
2021. júl. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36 éves vagyok, most 1 év alatt max. 10kg-ot tudok hízni, de 1-2 hét alatt le tudok fogyni 5-öt. Az elmúlt évben volt sérülésem, amiatt sokkal kevesebbet mozogtam, de nem híztam meg hirtelen. Könnyebben tudok hízni, mint kamaszként vagy huszonévesen, de nem sokkal, és fogyni nem lett nehezebb, mint korábban.
2021. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
9%
20 éves kor körül lelassul az alapanyagcsere, szóval mostanában van az a pont. 😃 Eddig nem kellett odafigyelni az evésre és a mozgásra, mostantól viszont kell.
2021. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyéni.

Vannak akik már 20-as éveik végére felöltik az asszonytestet,hiába voltak vékonyak.


Mások megőrzik ezt a genetikát,de a többség dohányzik is,vagy nem eszik eleget.

Az anyagcsere idővel lassul,így a legtöbben híznak,csak a mértéke eltérő.


A BMI index nem feltétlen jó mérő,mert nem veszi figyelembe a zsír-izom arányt.

Lehetsz látszólag vékony is,magas testzsírszázalékkal.

Még vannak olyanok,akiken nincs sok zsír,de vaskos combjaik vannak.

2021. júl. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én még mindig nagyon vékony vagyok 30után..
2021. júl. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vékony voltam hanem sportos. Mindig is akármit ehettem, akármennyit sose híztam egy dekát se. Imádok enni, úgyhogy ettem is mindig. Közben általánosban és gimiben is intenzíven sportoltam. Aztán ahogy egyetemre mentem a sportot abbahagytam, de az étvágy megmaradt. Én addig bele se gondoltam hogy ekkora jelentősége leaz a sport kiesésének.

Az alap 76 kilómra gyorsan hízni kezdtem. Aztán azon kaptam magam hogy 2 év múlva 123 kg vagyok.

F

2021. júl. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen rám is jellemző volt ez, így rájöttem milyen durván változik az ember egy pillanat alatt szinte. Érettségikor persze ilyen 56 kiló voltam, aztán lassan, de egyre több. Most 22 évesen kb. 73 vagyok; étvágyam még nevében sem létezik, naponta kétszer eszek, 3 falat után azt érzem hogy jóllaktam, de már soha nem fogok fogyni egy grammot se.
2021. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!