Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha tulajdonképpen...

Mit tegyek ha tulajdonképpen nincs személyiségem?

Figyelt kérdés

A baj abból fakad,hogy nem merek az lenni aki én vagyok.


Tudjátok,van a "lúzer" és a "menő" réteg a suliban. Egy évvel ezelőttig én az elsőbe tartoztam. Nos egy osztályban van az a bizonyos 2-3 gyerek aki a legmenőbb. Ha velük barátkozol az garantált népszerűség. Jól esett,tényleg,hogy én is lehettem "valaki" és nem csak nevetség tárgya. De ehhez minden hülyeségben benne kell lennem (a legmenőbbek a leghülyébbek) akkor is,ha ez tanulmányi eredmények romlásával/szaktanárikkal jár. Egyébként csak akkor találnak meg ha valami kell nekik. (És gyakran van olyan) Egy évvel ezelőttig a legjobb tanulók között voltam,de tavaly sikerült a rosszabbak sorába leesnem emiatt. És én szeretném visszakapni a régi életem,hogy az új fényes jövő lehessen,ki akarok szállni ebből az ördögi körből,de akkor magányos lennék. És néha azon gondolkodom hogy magányos legyek,vagy inkább sok baráttal körülvéve,akik nem is azok. Nehéz...



2021. szept. 7. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Klisé de nagyon megfogod bánni ha ezekkel a "menő" srácokkal lógsz.


Az életben nekem az a tapasztalatom hogy aki jól tanult az lett a főnököm, én meg aki csajozott, buli, drog az meg egy csicskája lett ezeknek a szerencsétleneknek.


De úgyis lehetsz menő ha jól tanulsz amúgy, nem kötelező hülyének lenni.

2021. szept. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így is magányos vagy. Én is bekerültem egyszer a "menő" körbe, mert egy suliba jelentkeztünk a "menő" sráccal és elkezdett velem haverkodni. Addig meg csak kiröhögött. Na a lényeg, hogy neki és a haverjának volt egy 4. ilyen hozzám hasonló "felemelt" haverjuk akit állandóan csak lehúztak cigivel meg kihasználták. A srácot anno nagyon sajnáltam, mert ő teljesen elhitte magáról, hogy most már ő is "menő" és elkezdett úgy öltözködni és viselkedni miközben én mindig azt hallgattam, hogy hogyan röhögik ki a háta mögött. Te is erre a szerepre vágysz? Valószínűleg amúgy én is csak nevetség tárgya voltam nekik amikor nem voltam ott.


A menő szavakat direkt tettem idézőjelbe. Mert úgy beszélsz róluk, mintha ők jobbak lennének nálad. Anno én is azt hittem, hogy kevesebbet érek a "menő" embereknél és én csak egy kis nyomi vagyok. Közben meg nem, ez a hierarchia rendszer csak az én fejemben élt.

2021. szept. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Adok 1-et, nekem van több is😬
2021. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30 feletti tapasztalattal azt mondom, hogy mindenkinek vannak ilyen időszakai, hogy "menő" akar lenni. Az én megfogalmazásom szerint a "menő" azt jelenti, hogy mer a saját útján járni, bármi legyen is az. Nem feltétlenül megy a csorda után, inkább a saját dolgát, vállalkozását csinálja. Ez lehet bármi. A lényeg, hogy hiteles legyen, bízzon saját magában és legyen önazonos. A hitelességtől, az önbizalomtól lesz valaki "menő"!
2021. szept. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy iskolásként stréber vagy, aztán menő leszel, mert mondjunk a sok tanulás meghozza az eredményét, ha valóban azért tanulsz, ami lenni szeretnél. Egy osztálytársamat kiröhögték, hogy folyton tanult, aztán menő orvos lett belőle. Családja van, boldog. Ugyanígy a nagypofájú tahó egy senkivé válhat. Menő... Attól függ honnan nézzük.


Egy dolog biztos! Ne azért csinálj valamit, mert mások építgetik az önbizalmadat! Azt tőlük függetlenül kell megszerezned!

2021. szept. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!