Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az introvertált személyiségű...

Az introvertált személyiségű emberek kisebb-nagyobb fokban, de tulajdonképpen asperger szindrómások?

Figyelt kérdés

2021. máj. 10. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nem
2021. máj. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
A különbség az, hogy míg az aspergeresek nem értik (változó mértékben) a társas interakciókat, addig az introvertáltak csak szimplán kevésbé vágynak a társaságra. És ez nem azt jelenti, hogy nem szeretik a társas eseményeket csak ritkábban szeretnének rajtuk részt venni.
2021. máj. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az introvertáltat a társaság fárasztja, az egyedüllét feltölti. Valahogy sokkal logikusabbnak érzem is, mint fordítva.
2021. máj. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

introvertált vagyok, megpróbálom kibontani:

ez egy személyiség típus

az aspenger pedig egy állapot


Randiztam egy apergeressel ( !akkor nem tudtam hogy az! ):

- egy aspergeresről akár látásból meg tudod mondani hogy az ( szemkontaktus, beszéd, arcmimika, gesztikulálás )

- introvertáltnál a beszéd szűkszavű lehet, aspergeresnél érződhet a hanglejtésből, már-már érzelemmentes kommunikáció, furcsa hanglejtés

- egy introvertált ember lehet rugalmas, egy aspergeres kevésbé az

- egy introvertált ki tudja mutatni az érzéseit, aspergeresnek állítólag meg kell külön ezt tanuli

- aspergeresnek lehetnek erősebb tűnetei ( spektrum szélességétől függ ) mánia , borderline,

2021. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmmi koze nincs a 2 dolognak egymashoz
2021. júl. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4

Ez nem igaz...

Aspergeres vagyok és van jó pár aspergeres barátom...


Kevered ezt az autistákkal, vagy az alacsonyan funckionáló aspergeresekkel.


Aki magasan funckionáló Asperger szindrómás annál meg se mondod hogy az. Csak mikor észreveszed hogy pl kerüli a puszilkodást, kézfogást, mindent szó szerint vesz. Stb...


De ez nem fog kiderülni az első néhány pár alkalommal. Ezért is kell hozzá külön szakértői team aki megtudja állapítani az Aspergert.

2021. dec. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Minden más amit írtál azzal egyetértek.



Nekem is meg kellett tanulnom hogy a vicceken nevetni kell, nem csak annyi hogy értem és tök jó. Vissza is kell jelezni másoknak hogy értetted ezzel az idióta nevetéssel, különben még megsértődnek.

2021. dec. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6 melyik része nem igaz?


Hogy csak meghatàrozott dolgok èrdekelnek titeket, de annak szakèrtői vagytok?


Hogy gyengèk a szociàlis skilljeitek?


Hogy ha benned van a megfelelèsi kényszer, minden nap fáradtan fekszel le, mert rengeteg energiát elvész belőled, hogy megfelelően hasznàld az arcmimikàt és a gesztusokat?


Hogy a lány aspergereseknek erősebb a soci skill de így is ki lehet szúrni?


#4 voltam

2021. dec. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8

Erre az írásodra írtam azt a szöveget:


- egy aspergeresről akár látásból meg tudod mondani hogy az ( szemkontaktus, beszéd, arcmimika, gesztikulálás )


...

Hogy aki magasan funkcionáló aspergeres annál ezt nem fogod tudni megmondani elsőre.


Még annyival kiegészíteném az írásomat hogy pl az üzletekben néha megbámulnak mikor elkezdem a karjaimat előre hátra lóbálni.



Amit most írtál azzal is egyetértek. De... Azért kíváncsi lennék ha így képzeletben találkoznánk úgy hogy nem tudod én vagyok az, vajon megtudod -e állapítani rólam ezt. :D


A szemkontaktust illetően, igazából ha nagyon kell mert pl megköveteli a helyzet bele tudok nézni a másik szemébe, de általában akkor túl sokáig bámulom...


Trükk:

Ránézek, aztán mikor gondolkodom valamin leveszem róla a szememet. Legalábbis mióta így csinálom azóta a környezetemben senki nem néz rám furán. Csak akkor ciki mikor elfelejtem alkalmazni. :D Akkor viszont mindenki azt hiszi hogy szerelmes vagyok.



Azt írd le légyszí, hogyha te látásból megtudod mondani, akkor ezekben a tételekben mi az ami feltünő?


Pl a beszédnél?

Én pl kifejezetten halkan beszélek. Ha meg hangosabban beszélek mindenki azt mondja üvöltök. A te tapasztalatod szerint ez más aspergeresekkel is így van?

2021. dec. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is pontositanèk:


Nem tudja mindenki kiszűrni , ez így nem igaz, én is csak azért tudtam mert spéci érzèkem van, én nem aspis vagyok, hanem valami teljesen más faj - mèg én sem tudom mi:


A szemkontaktusnál azt vettem észre, hogy a partnerem nem a tekintetem vagy az arcmimimkámat olvasta, hanem onnan próbál informàciót kinyerni ahovà/amire nèzek.

Van akinek kellemetlen a másik szemébe nézni, van aki pedig nem érzi hogy meddig mehet el.


Testbeszèd:

Ő úgy kapaszkodott az asztalnàl, hogy azt hittem hogy fèl hogy elszàll, de ahogy te is írtad a boltos peldàt, csak nem akart a pótcselekvèsei miatt furinak tünni - ez utólag esett le.


Beszéd:

Beszédben szintèn voltak mesterséges dolgok , a beszèdhang nem volt teljesen természetes , magasabban/vékonyabban beszélt mint amilyen a hangja valójában, de nem tudta néha tartani, és a hangszín , hanglejtèsnèl is voltak enyhe csúszások - profin csinàlta de voltak hibàk.


A hanglejtèsre kicsit visszatérve, jellemző a monoton beszédstilus, illetve a felkiàltó, kérdő mondatok furák lehetnek kicsit.


Szagokra túlèrzèkenysèg

Szàmomra èrtelmezhetetlen parfüm illat hasznàlata.


Ja és az egyedi humorèrzèk.

2021. dec. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!