Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes boomerek, hogy bírják...

Egyes boomerek, hogy bírják lelustázni a fiatalokat kollektíven?

Figyelt kérdés

Én is fiatal vagyok és mélyen felháborít, ha azt látom, hogy egyes boomerek a generációmat szidják kollektíven, a gerinctelenebbek név nélkül. Én nem alacsonyodom le az ő szintjükre, ezért nem is beszélek kollektíven egy korosztályról. Sok idős ember van, akit tisztelek, sőt rengeteg bölcs, idős ember van, de ez a réteg nem tartoznak közéjük.


Hogy bírja azt mondani, kollektíven a fiatalokra, hogy lusták? Szerintem sok most élő fiatal jobban túl van terhelve, mint amennyire ő volt. Én is túl vagyok terhelve, már ha az túlterheltségnek számít, hogy alig telt el egy hét szept. 1. óta és már most rendszeresen bealszom délutánonként, egy ültő helyemben és amikor felébredek, akkor rögtön jön is a sokk, hogy: "B@sszus, még mennyi mindent meg kell tanulnom és már lassan este lesz". Ok, elfogadom és nem is kételkedem abban, hogy vannak valóban lusta fiatalok, én is ismerek ilyeneket, de a fiatalság egy nem igen vastag rétege miatt nem éppen lehet általánosítani. Sok ilyen fotelforradalmár szerint a fiatalok egyáltalán nem tanulnak. Naponta 7-8 (az utóbbi kétségtelenül gyakoribb) kötelező órám van és ezenkívül 0. órába van egy csomó verseny- és vizsgafelkészítőm, rengeteg versenyre is járok, amelyek közül egy csomó felém szinte kötelező elvárás a tanáraim részéről. Ezenkívül még a vizsgáimra is fel kell készülnöm, emelt szinten tanulok németül, illetve ezen kívül még alapszinten angolul (később még szeretnék megtanulni esetleg oroszul vagy olaszul vagy egy harmadik nyelven) előbbiből nyelvvizsgára készülök, szintén különórában, több számonkérés is van a nyelvből, amik nagyon nehezek tudnak lenni (nem feltétlen dolgozatok, hanem eléggé nehéz tételekkel, akár vizsgák is). Utána 3-ra nagy nehezen hazaérek, majd kezdődnek a délutáni órák, szintén vizsgákra előkészítők, hangszeren játszom, a külön németórám, illetve a külön hittanom/teológiám, ami mivel katolikus vagyok, szükséges a szentségek felvételéhez. 2 nap kivételével minden hétköznap van délután órám, a másik két nap egyikén 8 órám van, a másikán pedig reggeli különórám is van és ezzel együtt akkor is 8 órám van. Ezeken kívül még felkészülök a dolgozatokra, felelésekre, számonkérésekre, az otthon megírandó beadandókat, házi feladatokat megcsinálom és még a nem kötelező, szorgalmi feladatokat is megoldom. Ott van még a sport is. A legtöbb osztálytársamnak pontosan ugyanígy telnek a napjai. Igenis a becsületes fiatalok (14 éves kortól, kb. 8.-tól, 21-25 éves korig, az egyetem végéig) rengeteget tanulnak és NINCS joga senkinek ezek fényében lustának titulálni kollektíven a fiatalságot. Igen, nyilván vannak lusta fiatalok, például az interneten, azon belül is a közösségi oldalakon élők, annak is különböző fajtái, illetve a bulizós, drogozós, össze-vissza dugó réteg, de a legtöbb fiatal (tapasztalataim szerint), csak álmaiban lát ennyi feleslegesen eltöltött szabadidőt. A fent felsoroltak mellett még arra is törekszem, hogy a családomnak a segítségére legyek, például gyakran főzök.


A sok arcát, nevét nem vállaló vagy csak a gép mögül vállaló, eléggé tuskó, boomer a Facebookon jó alaposan nekiesett a fiataloknak, amikor digitális oktatás volt, hogy milyen lusták. Igen, lehet hogy voltak, akik az egészet elcsalták, de sokan becsületesek voltak, például én is. Másrészt ezek az emberek nagy eséllyel nem is tudják milyen a digitális vagy hibrid oktatás és csak azt hallják, hogy a szomszéd unokája lebukott, mert lusta volt, elcsalta az egészet, a végén meg amikor visszaállt a jelenléti jó rendesen meghúzták. Szerintem a legtöbb el sem tudná képzelni, hogy milyen biztonsági intézkedések vannak az elit iskolákban. Például a kamera (lehetőleg az egész felsőtest látható legyen) és mikrofon használata kötelező, a véletlenszerű feleltetés, véletlenszerű időpontokban stb.


Egyesek miért olyan tuskók és primitívek, hogy kollektíven korosztályokat néznek le? (Persze van ennek az inverze is, azok a fiatalok, akik meg az időseket gyűlölik, mintha ők nem válnának azzá egy idő után.)



2021. szept. 8. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem te vagy az átlag, és mindig vannak lustábbak, és azokra gondolnak. Ennyi.
2021. szept. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Az tuti, hogy túl vannak terhelve. A suliban ahol az anyukám dolgozik a héten már 2 diákot vitt el a mentő pánik rohammal. És még csak most kezdődött a suli, mi lesz még ezután.
2021. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Azta milyen regény

Chill, engedd el, én meg az öregeket le idióta boomerezem xD

2021. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
könnyebb lelustázni valakit mint átérezni a helyzetét, az ő szemszögéből gondolkozni. a boomerektől ez nem is várható el, ne foglalkozz velük
2021. szept. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Olvasni is fárasztó. Nem rólad van szó és a barátaidról. Boomerek is lusták, elhiheted, ők a leglustábbak. A veteránok volt az utolsó szorgalmas generáció, aki egész nap dolgozott, 200 Ft-ból 100-at félretett. Vannak most is hajtós emberek, de nem ennyire. Te nem az átlag vagy, lehetőségeidet tekintve sem.
2021. szept. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

tudom, könnyű azt mondani, de ne vedd a szívedre.


30 múltam, tervezői irodában dolgozom, és tudnák mesélni az idős ügyfeleinkről (tisztelet a kivételnek).

én személy szerint jókat röhögök az olyan embereken, mint pl. „Felneveltünk egy életképtelen generációt” című bejegyzés íróján és hasonló boomereken. ő speciel tanárként lecseszi a lusta dolgozni nem akaró fiatalokat, majd azon sajnálkozik, h nem ismerik a mai gyerekek a ’szántás” szó jelentését stb. :D


az ilyen idősek burokban élnek, elhízottak, jellemzően rosszul keresnek, a mai világgal nem igazán tudnak lépést tartani.

őszintén szólva a mérnök főnökömön kívül nem nagyon találkoztam olyan időssel, akire azt tudnám mondani, hogy tényleg intelligens. a fiatalok szidása, nagyképűsködés nagyon megy nekik, de más annyira nem.

2021. szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben vagyok, mint te én is le vagyok terhelve.

Ne foglalkozz ilyenekkel. Hidd el, ők a leglustábbak.

Nálam az egyetlen pozitívum az, hogy a nagyszüleim nem ilyenek, így nem kell hallgatni a szidásukat a fiatalokról.

2021. okt. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ebben azért egy jó nagy adag irigység és frusztráció is van.


Csúnyán fogalmazva az ilyenek idősebb prolik, akiknek sok közük már nincs a mai világhoz, de úgy akarnak mindenkit nevelni, mint ha a gyerekük/unokájuk lenne, és meg vannak róla győződve, hogy ők voltak a legjobb generáció.

Nemrég a GYK-n is olvastam olyat, hogy egy nyugdíjas séf kiosztotta a fiatalokat arrogánsan, hogy maradjanak itt jobbá tenni az országot.

Vagy volt egy idős festőművész férfi „ismerősöm”, aki képes volt odajönni a Duna-parton és utasítgatni meg nevelni, aztán meglepődött, hogy otthagytam. Ja, és nem érti, miért nem akar vele senki beszélgetni. Hát azért, mert minden fiatalt nevel és utasítgat, miközben halvány fogalma sincs semmiről.

Ahogy le is írtad, főleg a neten van marha nagy pofájuk, utcán azért nem annyira keménye.

2023. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!