Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy reagálnátok, ha egy...

Hogy reagálnátok, ha egy ismerősötök facebookon ilyen formában "coming out-olna" a mentális betegségéről?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, 23, borderline, és imádok sminkelni, tudok is, és bár egy ideje a hétköznapokban nem igazán szoktam, maximum ha egy kicsit extrább, kreatívabb, de még utcára viselhető sminket csinálok. De nagyon szeretek a sminkkel alkotni, kreatívkodni, önkifejezésre használni.


Csináltam egy sminket (illetve még csak facechart-on van meg), ami az én szemszögemből teljesen jól és reálisan mutatja be az érzéseimet és ezt a betegséget. És bízok benne, hogy jól is fog kinézni, lesznek benne SFX elemek is. Illetve írtam hozzá egy rövid kis szösszenetet angolul, amivel a szintén borderline-ok remélhetőleg tudnak majd azonosulni, aki meg kívülálló, lesz egy kis rálátása, illetve próbáltam valamennyire költőien is fogalmazni.


Először csak magamnak akartam elkészíteni a sminket, esetleg Instára kitenni, utána gondolkodtam el, hogy mi lenne, ha bátrabb lennék, és facebookon is felvállalnám, elvégre egyre pozitívabbak azok a mozgalmak, hogy igenis beszéljünk a mentális állapotunkról, foglalkozzunk vele, és ne próbáljunk meg úgy tenni, mintha minden oké lenne. De ez ugyanígy van a többi betegséggel is.


Azt is írjátok le légyszi, ha változó a reakciótok az alapján, hogy mennyire ismeriket az adott személyt, hogy reagálnátok (tehát pl közeli ismerősnél/munkatársnál/volt munka-, vagy sulistársnál/ távolabbi ismerősnél/ olyan személynél, akivel csak nagyon ritkán találkozol/ szinte idegennél).



2021. szept. 12. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az írásod alapján nagyon egyedink tűnsz, látszik, hogy van egy csomó dolog, ami nagyon értékessé tesz. Egyszóval, jó volt ezt olvasni. Mármint nem a borderline miatt.



Számomra mindegy lenne, hogy mennyire közeli egy ismerősöm, ha ilyesmit tenne, elsőre nyilván meglepne, ha nem tudnék róla, de mindenképpen pozitív dolognak tartanám. Egyrészt, hogy vállalja, másrészt, hogy nem valami elcsépelt módon, hanem egy kis önkifejezést, egyediséget is ad neki.

2021. szept. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Számomra is öröm volt a kommentedet olvasni. :D
2021. szept. 12. 17:18
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Ez a comming out szerintem annyire felesleges egy dolog, persze ha valakinek ez kell hát csinálja

ez kb rád tartozik esetleg a családod egy részére meg a párodra vagy azzal akivel épp ismerkedsz, én nem hiszem h ha kiderülne h valami baj van a fejemben akkor elmondanám a világnak mert hát semmivel se lesz jobb és mások jó elolvassák látják mondanak rá oké, értemet de semmi más. Plane ilyen minőségi oldalakon mint a facebook.

2021. szept. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan durván értem, mint amilyen a hangzása, de engem nem érdekelne.

Nekem is vannak mentális problémáim, sose terjeszteném általánosságban. Nekem ettől semmi nem lenne jobb vagy könnyebb, de a pletykás embereket tuti beindítaná.

Semmi rosszat nem gondolnék nyilván, ha egy ismerősöm nyilvánosságra hozná a mentális problémáját, de nem is reagálnék. A facebook ismerőseim kb 98%-a alapból nem érdekel, mert nem vagyunk barátok.

A barátaim gondja nyilván érdekelne, de velük személyesen beszélném meg amúgy is.

Bár ez a sminkeléses hobbi más kategória, lényegében művészet és a művész a személyes tapasztalatai, érzései alapján alkot egyedileg. Kicsit más így a vallomásod csengése, mintha csak kiírnád. Bár én továbbra se reagálnék, ha nem vagyunk barátok.

2021. szept. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


Igen, először én is csak a smink részét terveztem, itthon voltam egyedül egész nap, mindenféle negatív érzés kavargott bennem, és ki akartam adni őket magamból, de kivételesen kevésbé destruktív módon. Így született meg a fejemben (majd papíron) a smink, amit eredetileg csak facebook-sztoriba raktam volna ki, annyit írtam volna hozzá, hogy "this is what bpd looks like" vagy valami hasonlót. Aztán elgondolkodtam, hogy "What?" "What does it look like"? Aztán jött a szöveg, ami sokkal inkább személyesen írja le ezt az egészet, mintsem tudományosan, érzelmesen, személyes részletekkel, és vannak utalások a smink és a szöveg között is részletekre.


Egyébként angolul írtam, úgy éreztem, hogy így jobban ki tudom fejezni magamat. Ebből gondolom, hogy az én ismerőseim rosszindulatú/pletykás része nem is fogja érteni, így tőlük megszabadultam.


Amúgy ha esetleg bárkit érdekel, és szeretne kritikát mondani (aminek örülnék), hogy mit írjak át, vagy hagyjak ki, írjon priviben kérlek, és elküldöm, én örülnék neki. Nem olyan hosszú.

2021. szept. 12. 18:10
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Borderlineként mondom, hogy belőlem ellenszenvet váltana ki.
2021. szept. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Már bocsánat de kit érdekel, hogy neked borderline-od van-e vagy sem. Senkit. Ez pont olyan, hogy az sem érdekel senkit, hogy XY meleg e, de ő azért beletolja a másik arcába a szexualitását. Megjegyzem ez az egész coming outolás tipikus drama queen borderline húzás.
2021. szept. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%

Márpedig a 7-es jól mondja.


6

2021. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez olyan esetekben, amikor egy mentális betegség hatással van az ember viselkedésére, kifejezetten praktikus. Rengeteg őrlődés megtakarítható, ha tudod, hogy nem te csináltál valamit, de a fenének sem jössz rá, hogy mit, hanem szimplán ez van, és így könnyebb elfogadónak lenni, mint ha fogalmad sincs, miért, de egy személy néha számodra megindokolhatatlanul, esetleg első ránézésre bántóan viselkedik. Szóval én értékelném.
2021. szept. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindegy, igazából csak szerettem volna alkotni valamit, ami szívből jön, ami másoknak egy festmény, egy rajz, egy vers, az nekem egy smink. És mivel tényleg az érzéseim, gondolataim jelennek meg rajta, jól esett a szöveget is megírni, régebben írogattam is, az is az egyik hobbim. És nem feltétlenül az lenne a célom, hogy az emberek képébe toljam, hogy "nézd, szenvedek!", hanem csak szimplán meg akartam osztani valahol az alkotásomat, mert inkább művészi oldalról esne jól a visszacsatolás. De a facebook oldalamon kívül nem tudok olyan felületet, ahova kirakhatnám, és látnák emberek.
2021. szept. 13. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!