Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok, akik munkájuk során sok...

Azok, akik munkájuk során sok emberrel kerülnek közvetlen kapcsolatba (orvos, eladó, ügyintéző tb.), olykor megesik, hogy besokallnak és ártatlan embereken vezetik le indulataikat. Neked erről mi a véleményed?

Figyelt kérdés
Persze lehet más álláspont is, de e kettő közül is tudsz választani.
2021. szept. 15. 20:02
A kérdező szavazást indított:
Megérted őket, ez a munkájuk velejárója, bárkivel előfordulhat, hogy rossz napja vagy rossz percei vannak, ilyen bárkivel megeshet
Ők ezt vállalták, így ha nem is kell mindig mosolyogni, de legalább emberi módon kezelhetnének mindenkit, tehát nem fér bele ilyen viselkedés
22 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

"Persze lehet más álláspont is" Van is!

"de e kettő közül is tudsz választani" Ugyan, dehogy.

A valóság differenciáltabb annál, minthogy 2 verzióból lehessen választani.


Valóságban a dokikat képezik a megfelelő orvosi kommunikációra,

az megy kereskedőnek, akinek van önkontrollja, emberbarát,

a kereskedelemben a főnök nem engedi az ilyesmit,

nagy ker. cégek tanítják a dolgozóknak a stresszmenedzsmentet,

aki pedig nem való emberekkel munkára, annak a "telítődés" előtt világossá válik ez.

2021. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ők is emberek, de ha renszeres az sem jó, nem tapasztalat, csak vélemény.
2021. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinenmegértem, hiszen én is hasonló munkakörben dolgozom. DE!

"Ártatlan" embereken nem vezetheti le a feszültésget, ezt meg kell tanulni kontrollálni. Nyilván van az a pont, amikor már kibújik az emberből a kisördög, de ez többnyire nem ún. ártatlan ügyféllel/vevővel szemben szokott megtörténni.

Nálam leginkább telefonon (abból van több), amikor segíteni próbálok, kedvesen, és még erre megsértődik, hogy én ne segítsek neki, mert ő jobban tudja. OK! De akkor minek hívott fel? Ilyenkor általában elköszönök és leteszem a telefont, de volt, aki annyira bunkó volt, hogy képtelen voltam nem visszavágni. Szerencsére azért ritka az ilyen, évtizedek óta dolgozom hasonló jellegű munkakörben, szóval már van annyi rutinom, hogy tudjam kontrollálni. De nem mindenki képes rá, és ezt az iskolában sem tanítják.

2021. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Megértem őket, főleg ha a magánéletemben a szakmámra hivatkozva azt várják, hogy olyan legyek, ami nem vagyok. Ami csak a "munkaeszközként" használt személyiségem, de nem valós karakter. Ilyenkor még fel is rúgnám őket. Mert majd ingyen csináljam azt, amiért mások rengeteget fizetnek, mi? A f*szt!
2021. szept. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Emberből vannak ők is. Teljesen érthető.
2021. szept. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem tapasztalok ilyet, szerintem inkább az ellenkezőjére van bőven példa, mármint, hogy ők kénytelenek kreténeket elviselni, és az ilyen, sok emberrel kapcsolatba lépni kényszerülő emberekben már megvan egy automatikus távolságtartás.
2021. szept. 16. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Orvos vagyok, ártatlan ember nincs, de egyébként előfordul, hogy pl. adott héten hatan jönnek valami orbitális baromsággal pl. menjek az egyébként tök jól mozgó beteghez oltani, akkor a hetediket el fogom küldeni a francba, a többivel csak közlöm hogy se a csicskája se az alkalmazottja nem vagyok.
2021. szept. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!