Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az hogy lehet ha vki általános...

Az hogy lehet ha vki általánosban nagyon hamar megtanul olvasni irni pl matekversenyekre is jár, míg más felnőtten se tud helyesen sem irni es mégis az utóbbiból lesz pl csopvezető és gazdag a másik meg diplomas csóró?

Figyelt kérdés

Szóval valahogy megfigyeltem hogy vannak akiknek az irásuk gyatra, általánosban is neha csoda, hogy meg nem buktak, mig vannak ez mellett az eminensek, akik matek magyar mindemt hoznak magas szinten is már egeszen kisgyerekként


Hamarabb megértenek mondjuk egy társasjáték szabályt is stb.


Felnőtten pedig mégis a "Sehallselát Dömötörből"aki ma sem ismeri pl a q betűt..., lesznek a cégvezek meg csopvezek, havi netto fél-1millás fizuval, más neten keres havi 1 millakat plusz cége van, az eminensek meg diplomával 150 -250 netto ma. (Volt osztálytársaim)


Hogy lehet ez?

Szoval ne aggódjak a gyerekem miatt hogy az irásképe általánosban nem istenes..?



#okosakból csórók
2021. szept. 17. 07:57
 1/10 A kérdező kommentje:
*szóval mintha a kis jotanulókból kerülnének ki a szürke átlagalkalmazottak később, gyakorta átlag aluli fizetéssel, a bűnrosszak meg akik 2-esekkel vergődtek át de már általánosban is, meg vezető posztokban vannak ma..
2021. szept. 17. 08:00
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy tudsz számolni, ügyesen bemagolsz dolgokat nem azt jelenti, hogy okos is vagy.

Nyilván ez is egy fontos dolog, de sok minden mást is tudni kell.

Amúgy volt osztálytársam is hasonlóan járt. Kitűnő tanuló volt, matak, kémia, töri, minden ment neki. Egyszerűen viszont szegény tök életképtelen volt. Azon túl, hogy elmondta amit olvasott mást nem tudott csinálni. ö

Önálló gondolatokat alkotni, helyzeteket megoldani, következtetéseket levonni. Így hiába a két emelt érettségi és a továbbtanulás most gyárban dolgozik e

2021. szept. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De a tanulóképesség az pedig rengeteget kéne hogy jelentsen.

Felnotten is hamarabb ill könnyebben meg kellene tanuljanak pl autot vezetni es nem a kreszen bukdácsolni, vagy kiigazodni a vallalati rendszereken hogy hogyan lépcsőzhetne feljebb, vagy átlátni a cégek működését.


Szóval logikám szerint aki pl kicsinek hamarabb megért felfog alkalmazásba tud venni pl egy tarsasjáték szabályt is, mig ellenben a masik azt a 3.körben sem érti még, logikam szerint az elsőnek kéne felnőtten rangokat elérnie..


Tanulasi, kognitiv kepességek, ezek az elet alapjai

2021. szept. 17. 08:09
 4/10 A kérdező kommentje:

Az autóvezetes is.

A bukdácsolos bűnrosszakból akár rally versenyző is lesz, az eminensek meg felnőtten is lefulladnak a zöldnél indulásnal.


Hihetetlen

2021. szept. 17. 08:11
 5/10 A kérdező kommentje:

Vagy teljesen más képességek kellenek az iskolához mint az élethez? Magyarán egy iskola csak rontanti tud es nem kibontakoztatni kepességeket?

Es vki minel jobban teljesit az oktatasi rensszerben annál hülyebb lesz az elethez?

2021. szept. 17. 08:14
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Általában az iskolai jó tanulók, a való életben kevésbé életképesek.
2021. szept. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De magolni meg gondolkodni nem ugyanaz. Másik dolog, saját munkatársas példa, okos ember, sok év tapasztalattal visszamondta a csoportvezetői felajánlást, mert neki nem kell a fölös felelősség és stressz. A nem okos lányka elfogadta, mert csak a pénzt látja benne, emellett naponta meg kell hallgatni, hogy ő mennyire túl van terhelve.
2021. szept. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább azt látom, hogy a jó tanulóknak mások az ambíciói egyetemi felvételinél.


Míg sok osztálytársam jól akart keresni, az igazán jó tanulók általában meg akarták váltani a világot. Szerintem sokan túl is becsülik magukat és olyan irányokba mentek el, amiből látszott előre, hogy nem érdemes.

2021. szept. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni vélemény:

Az intelligencia egy bonyolult, összetett, nagyon-nagyon sokrétű dolog. Az általános intelligencia (én így hívom a képességek összességét, ami megmutatja hogy mennyire tud valaki boldogulni az életben) csak egy szeletét teszi ki hogy ki mennyire tehetséges a matekból meg mennyire hamar tanul meg írni-olvasni.

A tanulásra való képesség és szorgalom alap, mindenkinek. De fontos az, hogy el tudd dönteni mit tanulsz. Meg kell tanulni érvényesíteni magad benne, és olyan utat találni, ami egy boldog élethez vezet. Például én ápolóként vagyok kint külhonban. Nincs arany életem, de legalább megélek, és leteszek egy biztos alapot a jövőmre. Okos vagyok? Különleges vagyok? Nem. Csak szívvel végzem a szakmám, képeztem magam, és van hozzá kommunikációs-szervezési-tájékozódási képességem, hogy olyan helyet találjak ahol ezt megbecsülik.

Sokan lehet hogy diplomások, de szeretnek ülni a langyos kakiban. Elviselik ha nem becsülik meg őket, nem mernek többet kérni (nem csak pénzre gondolok). Ja, és a szakmát kiválasztani amit tanulsz... na az se mindegy. Én is úgy választottam, hogy legyen benne perspektíva. Van mellé más is, hogy több lábon álljak. Ha kiégnék benne (ami nem mostanában lesz...) bármikor mernék váltani.

Én is 2 évet tanultam, és nem vagyok egy zseni. De jobban élek, jobban becsülnek mint sok diplomást. Mert nem a diplomával van a baj, hanem hogy nem tudják használni. És nem mellesleg, sajnos sokan "csak úgy beülnek", mert na, milyen már a mai világban ha nincs...

2021. szept. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember nem válik gazdaggá.

Aki pedig nem tanult tizenéves korában és más dolgok fontosabbak voltak a számára, az úgy járt, ahogyan. Utólag lehet korrigálni a dolgot szerencsére és nem pecsételődik meg senki sorsa 18 vagy 23 évesen.

A jó tanuló lecsúszhat, a rossz tanuló pedig felemelkedhet.

2021. szept. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!