Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok rosszul a nagyon...

Miért vagyok rosszul a nagyon nagy zajoktól?

Figyelt kérdés

Sajnos azt tapasztalom magamtól, hogy a hirtelen és váratlanul felerősödő zajoktól akár képes vagyok annyira megijedni, hogy szó szerint pár másodperces sokkos állapotba kerülök.


Így élem a hétköznapjaimat is.

Ha sétálok odakint és elhasít mellettem egy kamion már attól nyugtalan leszek, bár ott még nincs különösebb bajom.


Ha valaki hirtelen nagyon hangosan felnevet az viszont halálom és attól már kiver a víz.


Egyszer történt olyan eset is, hogy elgázoltak előttem valakit a zebrán. Én azonnal odarohantam és pillanatok alatt tárcsáztam a segélyhívót (tehát eddig a helyzet magaslatán voltam) azonban hirtelen valaki a hátam mögött elkezdett teli torokból sikítani amitől ledermedtem, elejtettem a telefont, majd utána elkezdett az egész testem remegni és pánikroham szerűség is elkapott. Mindez a folyamat pár másodperc alatt zajlott le.


Mi az oka annak, hogy ennyire félek a nagy zajoktól? Ez valami fóbia lenne?



2021. szept. 24. 00:30
 1/2 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy csak a váratlan zajoktól ijedek meg ennyire.


Pl ha látom előre, hogy el fog repülni felettem egy vadászgép akkor semmi bajom mert fel tudtam rá készülni.

2021. szept. 24. 00:41
 2/2 anonim válasza:
100%
Szerintem ez valami lelki eredetű probléma lehet,akár gyerekkorban is történthetett olyan eset,ami miatt ennyire megijedsz..
2021. szept. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!