Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális dolog, hogy egy 6...

Normális dolog, hogy egy 6 hónapos babát állandóan felkapnak ha sír, megijed, meg féltik a zajoktól?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmnek született egy öccse.

Nekem nincs gyerekem,23 éves vagyok.


Azért teszem fel a kérdést,mert én nem tudom,hogy normális dolog e,ennyire félteni egy 6 hónapos gyereket. Ha jól van így akkor elfogadom persze,de nekem ez kicsit soknak tűnik.

Sokszor elmegyek vele sétálgatni,addig az anyja otthon takarít.Elmegy egy kamion a gyerek elkezd sírni,erre rögtön kikapja barátnőm a babakocsiból és úgy próbálja nyugtatni,hogy közben érződik rajta,hogy tök nyugtalan. Mondtam már neki,hogy a kisugárzásod olyan nyugtalan,nem veszi át ezt a gyerek? Jajj de hogy is így fog megnyugodni, aztán akkor nyugszik meg ha vissza rakja a babakocsiba. Szóval nem értem.


Akkor ha náluk vagyunk csöndben kell lenni,mert fel kel a gyerek. Minden hangtól duda,egy trüsszentés,kutyaugatás,hangosabb autó,vagy megszólal a telefon a gyerek olyan szinten megijed,ők meg úgy kapják fel mintha nem is tudom mi történt volna.


Ez normális dolog?


Anyum azt mondta,hogy amikor mi sírtunk nem vett fel minket rögtön, mindig zajnál aludtunk el. Volt mikor össze jövetelre vittek minket üvöltött a zene,de húgommal csak aludtunk. Nálunk sosem kellett csöndben lenni,ha aludtunk.


Elnézést kérek ha hülyeséget kérdeztem.


2016. júl. 18. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Nekik így jó ,ők így szokták meg.

Sajnos nem minden baba tud zajban aludni ès ez nem csak szoktatás kèrdèse.

2016. júl. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Én alapvetően annak vagyok a híve, hogy egy kisbabának nyugalom kell. Nem értem azokat a szülőket /lásd a Kérdező anyukáját/, akik direkt zajban altatják a babájukat. Hiszen az alvás alapvetően a pihenést, a feltöltődést szolgálja. Egy pici baba idegrendszere még nagyon éretlen, miért kellene pluszban még azzal is fárasztani, hogy zajongok, miközben ő aludni próbál?

Én személy szerint is csendben szeretek aludni. Ez nem jelenti azt, hogy nem tudok elbóbiskolni akár a villamoson vagy egy zajos pláza egyik padján üldögélve. De a gyermekemnek szeretném megadni azt a csendes nyugalmat, amit megérdemel, ha pihen. Ezzel megtisztelem Őt. Nem akkorra időzítem a porszívózást, a mosogatást, a hangos zenehallgatást, de például összehajtogatom és elpakolom a tiszta ruhát stb. Szerintem intelligencia kérdése, hogy tiszteletben tartjuk-e a másik pihenését vagy sem.

Az említett 6 hónapos babát a szülei és a nővére ismeri, te nem. Nem tudhatod, hogy mire van szüksége. Lehet, hogy egy éretlenebb idegrendszerű, ijedősebb kisbaba, akit igenis fel kell venni és meg kell próbálni megnyugtatni. A barátnőd még nem anyuka, tapasztalatlan még ezen a téren, lehet, hogy idegesebb, nyugtalanabb, amikor a kistestvérét látja megijedni és minden áron meg akarja nyugtatni. Ez becsülendő. Ő legalább megpróbálja, még ha kicsit esetlennek és idegesnek tűnik is. Lehet, hogy a baba alkalmanként még á 8s veszi az ő érzéseit, de legalább megpróbálja megnyugtatni a 6 hónapos kistestvérét. Szval ne kritizáld, hanem bátorítsd!

Azon pedig elgondolkodnék, ha a saját anyám azt mondaná nekem nagy mellénnyel, hogy: Minek mindig felkapkodni azt a gyereket? Én hagytalak kicsit sírni téged.

Az én édesanyám nem hagyott sírni a bàtyámat és engem, mindig reagált a bajunkra. Nekem van két kisgyermekem /3 éves és màsfél éves/, sosem hagytam sírni, azonnal ott voltam és felvettem Őket, megnyugtattam Őket. És így teszek a mai napig is, pedig már nem csecsemők, hanem önálló, egyre ügyesebb kisgyermekek, akik csak akkor sírnak, ha valami bajuk van.

Ez a 6 hónapos kisbaba is 'csak' azért sír, mert baja van. Gondold át, mielőtt nulla tapasztalattal kijelented, hogy a barátnődék rosszul csinálják.

2016. júl. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
A babák különböznek, és nem szoktatás kérdése, hogy tud-e zajban aludni vagy nem, bár sokan hangoztatják. Ha egy gyerek megijed és sír az a normális, hogy megvígasztalják. Ha nem sikerül akkor is legalább megpróbálta és a baba érzi, hogy nincs egyedül. Én is túlzásnak éreztem ezt míg nem volt gyerekem. De mikor végre elalszik és elmegy a ház előtt egy idióta, akinek a fő célja, hogy neki legyen a leghangosabb motorja akkor nagyon felmegy a pumpám.
2016. júl. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ők tudják hogy tud megnyugodni a picike. A tesótól egy szuper dolog, hogy ennyire tekintettel van rá. Én is túlzásnak éreztem az ilyet de mióta anya vagyok ezt totál másként látom. Egy picike kis baba, arra van szügsége hogy megöleljék és bízzon abban aki megöleli ilyenkor. Sok az új inger, csak gondolj bele mikor te feszülten érzed magad. Mit teszel? Ő csak sírással vagy nevetéssel tudja kifejezni magát, ilyenkor igenis meg kell nyugtatni. Majd te is rájössz hogy a bizalmat így tudjátok majd a gyerekeddel kialakítani. A kisfiam egy éves és van hogy összerezzen ha megijed valamitől. Hozzám bújik, várja hogy mondjam most ez motor, autó, vagy akármi, utána felbátorodik. Lehet hogy ti aludtatok zajba, de ők nem altatják ha hangzavar van. Mindenki eldönti hogy szeretné. Nem baj ha ezt másképp akarod majd csinálni, csak fogadd el hogy náluk ez a szokás. :)
2016. júl. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én nem jelentettem ki,hogy rosszul csinálják,csak számomra nem tűnt túl normális dolognak. Nem csak anyum, de neki a barátnői is hasonlóan jártak el.Hogy nem kellett egész nap csöndben lenni a lakásban attól,mert a gyerek aludt. Meg nem az volt,hogy hagyott anyum sírni egész nap. Csupán csak nem rohant rögtön abban a pillanatban felvenni minket,hogy sírni kezdtünk.



Köszönöm a válaszokat,most már akkor megértetem.

2016. júl. 19. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!