Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a siker titka? Sikeres...

Mi a siker titka? Sikeres emberek írjatok!

Figyelt kérdés
2021. szept. 24. 04:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki számít neked sikeresnek? Mert olvastam már itt olyat, hogy férj meg két gyerek, nekem mégis az életem sikere, hogy eddig egyszer sem estem teherbe...
2021. szept. 24. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Rengeteg kitartás és hogy soha ne add fel az álmaidat
2021. szept. 24. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Sok utánajárás, önálló munka. A legtöbb dolog, amit az életemben jól csináltam és amivel sikerrel jártam, annak volt köszönhető, hogy megfelelően tájékozódtam arról, hogyan kell jól csinálni, mi is az a dolog valójában, mik a lehetőségeim, mit kellene egyáltalán tudnom...


Nagyon sok ember csörtet oda hozzám és kéri a könnyű receptet. Nincs könnyű recept, az van, hogy magadnak kitaposod az ösvényt, mert lehet, hogy van egy csomó dolog készen, de nem vagyunk egyformák, nem azonosak a képességeink, a céljaink. Én nem tudok senkinek tuti tippet adni, minden, amit én teszek, hosszú évek és sok (sokszor fölösleges) próbálkozás tapasztalata alapján kristályosodott ki és még így is nagyrészt csak rajtam működik. Fogalmam sincs, ki milyen problémákkal néz majd szembe vagy mi egyáltalán a terve, fogalmam sincs, ki mibe fut bele a saját személyisége és öröksége miatt. Nem tudom, én is utána olvastam és kísérleteztem mindennel.

2021. szept. 24. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sikeres az, aki saját magát annak tartja. Nyilván kinek mi számít annak. :)
2021. szept. 24. 05:28
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Elmenni coachnak mindenkinek telebeszélni az életét mindenféle össze-visszasággal, és felvenni érte a manit.
2021. szept. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Jó családi háttér, kitartás és rohadt nagy szerencse.
2021. szept. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Adottságok, lehetőségek kiaknázása, lemondás, áldozat, folyamatos fejlődésre való törekvés és persze szerencse is kell hozzá.
2021. szept. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szerencse, meg a ,,jókor volt jó helyen" és társai dumák elfelejtése a legelső.

Azért, hogy az ember sikeres legyen sokat kell dolgoznia, sok év elmegy az életéből, sok álmatlan éjszaka, sok egyedüllét, előbb-utòbb ha komolyan akarod a céljaidat, akkor kiperegnek a nem hozzádvalò emberek az életedből, és magányos is lehetsz. A spirituális emberek ezt úgy mondják, hogy ,,Kirezegnek" mellőled az emberek/Mert te megemeled a saját rezgésedet, ők meg maradnak ahol vannak/.

Ezen kívül sokat kell tanulni, nem csak iskolában, hanem magadtól is. És tudod mi a helyzet? Az, hogy magadtól tanulni még nehezebb! Mert ott nincs az a fenyegetés, hogy megbuksz, vagy csak kettes lesz, hanem magadtól kell nagyon sok mindent megtanulnod. És a mai világban/főleg Magyarországon/ az van, hogy ha sikeres akarsz lenni, akkor mindenhez értened kell. Legyen jogosítvànyod, érts valamennyit az autókhoz, érts a házkörüli dolgokhoz/ne kelljen mindenhez szerelőt hívni, mert az csak viszi a pénzed/, tudj főzni, beszélj idegennyelven, legyen szakmád, meg legyen diplomád is, ha megoldhatò, de még ezt lehetne sorolni.

Neked kell értened nagyon sok mindenhez annak érdekében, hogy a pénz a kezedben maradjon. Ezen kívül kell fegyelem, és megfelelő önkontroll is, hogy azt a pénzt ne szórjuk el felesleges hülyeségekre. Például a Facebook napi kb 100 hirdetést nyom az arcunkba, és meg kell tudni állni azt, hogy ne ugorjunk bele mindenféle idióta vásárlásba, aminek aztán lehet, hogy semmi értelme nem lesz.

Nem, nem azt mondom, hogy azon is spórolni kell, hogy már enni sem eszünk, de azért nem biztos, hogy például szükség van otthon egy 50. fazékra csak azért, mert az akciós a Tesco-ban.

Tehát egy sikeres ember tudja kezelni a pénzt, és meg is tudja tartani.

A sikeres ember baráti körét ezen kívül nem alkoholisták, drogosok, vagy panaszgépek teszik ki. Nekem volt egy haverom. A borsodi nagy szegénységben lakik, és nem dolgozik egy éve. Testvérével laknak albérletben, az apjuk vállalkozó az küldi a pénzt az albira, meg kajára. Tehát a jelenleg 30 éves haverom egy éve a huga, meg az apja nyakán élősködik, mikor megtehetné, hogy eljár dolgozni. Sem gyereke, sem párkapcsolata nincs/nem is volt soha/. Mikor megkérdeztem, hogy miért nem mozdul, az volt a válasz, hogy Borsodban nincs munka. Mikor megkérdeztem, hogy akkor miért nem megy messzebbre dolgozni, az volt a válasz, hogy nincs kedve. Ezek kívül mindennapja panaszkodással telt, hogy unatkozik otthon, utálja az embereket és nincs munka. Szakmája nincs, tanulni nem is akar, dolgozni sem, csak utálja a világot, és mindennap hisztizik. Ennyi. Meg kellett válnom tőle, mint haver, mert csak lehúzott a sok hülyeségével engem.

Én egyébként 17 évesen nyári szünetben már az ország másik végén dolgoztam, mert akartam a pénzt. De ez én vagyok.

Sokat számít tehát az is, hogy hol van az ember. Ne vegyük körbe magunkat lùzerekkel, meg lehetőleg ne éljünk a nyomornegyedben/Aki nem járt Borsod igazi szegény részein annak fogalma nincs miről van szó/. Én abban éltem jóval több, mint 20 évig, aztán tettem azért, hogy abból kitörjek. Az más, hogy közben történt rengeteg dolog, ami miatt muszáj volt már onnan eljönnöm, és közben egész életem munkája megsemmisült önhibámon kívül, de most újrakezdtem.

Sajnos más emberek miatt kerültem a mélybe. Például míg dolgozni voltam anyám beengedett az otthonunkba egy halom alja bűnözőt és kiraboltatta velük az egész házat. Ő kapott valamennyi pénzt, azok meg szó szerint mindent elvittek. Még a ruháimat is, meg a személyes dolgaimat, családi képeimet, mindent. Én már csak a full üres házra mentem haza, hogy amikért én évekig dolgoztam minden oda van. Pedig nem szorultunk rá arra a pénzre abszolút. De volt még ezen kívül sok minden, szóval én sem aranykanállal a kezemben születtem. De csak felálltam valahogy, pedig abban az időben az öngyilkosságon gondolkodtam, mert mindenem oda lett szó szerint. Annyi cuccom maradt, amiket elvittem magammal munkába, 3 db takaró, 1 váltás cipő, meg 1 váltás munkásruha, azon kívül mindenemet elvitték és én abból egy forintot sem láttam. Természetesen mindenki ellen megtettem a feljelentést, de nem történt semmi, mivel hogy pontosan kik vitték el a cuccaimat azt nem tudom a mai napig.

Lényeg, hogy eljöttem onnan, és már több, mint egy éve jó messzire kerültem el dolgozni, és ritkán járok haza.

Szereztem öt szakmát az utóbbi években, és az egyetemet jövőre kezdem/már felvettek, csak passziváltattam/. Ezekre mindenre nagy sikerként tekintek. Ezen felül jogsim is van, és fegyverismereti vizsgáim is. Nem keresek rosszul a magyar átlaghoz képest, és a munkám sem nagyon megterhelő, de váltani szeretnék, mert a folyamatos ingázást már unom, és szeretnék egy saját vállalkozást inkább. Ki is eszeltem valamit, és már vannak pontos terveim. Mindent meg fogok tenni, hogy sikerüljön mindent elérnem, de ehhez ismét tanulnom fog kelleni.

Az én szabadidőmet egyébként főleg motivációs videók teszik ki, meg az hogy kultúrális helyekre járok/múzeum, kastély, tájház/, illetve szoktam webinárokon is részt venni, ahol mindenféle vállalkozói dologról szoktak beszélni az előadòk. A sikeres ember nem a kocsmába jár. A saját vállalkozás ötlete egyébként már 17 éves koromòta foglalkoztat, de eddig mindig olyan terveim voltak amikhez több milliós tőke kellett volna. Viszont a mostani az más jellegű. Tulajdonképpen én már magára az ötletre is sikerként tekintek.

Vettem magamnak saját pénzből nemrég egy olcsó autót is. Erre is büszke vagyok, mert magam vizsgáltam át, egy kollégám jött el velem, én fizettem ki, én irattam át, én tartom fent, és kell a munkámhoz. Sok korombelinek ilyenkor még javában fizetnek mindent, meg tankolják a kocsiját.

Ja, és még valami. Tudom, nagyon sok ember van akit nem támogat senki, van akinek mindig azt mondják, hogy ,,Nem vagy rá képes" ,,Hülye vagy", stb. De ne higgyétek el! Én is ezt hallgattam hosszú évekig, sőt még néha most is. Mikor elkeztem például két szakmámat is mindenki azt mondta, hogy egyik sem fog sikerülni. Pedig volt, hogy párhuzamosan tanultam egyszerre kettőt, és az egyikből ötösre/94%/, a másikból négyesre vizsgáztam.

Egész életemben lúzerként kezelt a családom, de volt olyan élettársam aki azt mondta, hogy bolond vagyok, menjek bolondokházába, az akkori anyósom meg még a városban is ezt terjesztette. Az exem azóta is otthon ül munka nélkül közel 30 évesen, én meg azért már elértem pár dolgot. Akkor ki is a hülye?

Van egy mondás, ezzel van most tele a tiktok, de ezzel nagyon egyet is értek.: ,,Ha öt alkoholistával lògsz, te leszel a hatodik, ha öt drogossal lògsz, te leszel a hatodik, ha öt lùzerral lògsz, te leszel a hatodik, ha öt sikeres emberrel lògsz, akkor is te leszel a hatodik". Nem azt mondom, hogy gyorsan akkor most mindenki keressen maga mellé több milliomost, és barátkozzon azokkal, de hasonló felfogású embereket próbáljunk meg toborozni magunk mellé, különben nem fogunk haladni semerre. Nekem jelenleg nincs sok barátom, ezelőtt volt rengeteg, de a többségük alkoholista volt. ,,Kirezegtek" mellőlem. Viszont az a néhány barátom céltudatos, és dolgoznak meg tanulnak ezerrel.

De van egy középkorú közeli ismerősöm is, aki azért elég vagyonos, és több vállalkozása is van. Azt mondta, hogy ne hallgassak senkire, tanuljak minél többet, ha úgy érzem még 10 szakmára van szükségem, akkor tanuljam ki mindet. Ő is gépészmérnök, joghallgatò, könyvelő, villanyszerelő, nehézgépkezelő, és még most egyetem meg vállalkozás mellett elkezdte a busz jogsit is.

Ja, és mindig csak olyantòl fogadjatok el tanácsot, akivel életet is cserélnétek. Ne hallgassatok mindenféle jött-ment sarki kocsmatöltelékre, akik osztják az észt a mai fiatalokròl. Nem mindegy, hogy ki adja a tanácsot. Ha úgy érzitek, és már a felnőttkorba léptetek, akkor még a szüleitekre sem kell hallgatnotok. Lehet, hogy osztani fogják az észt, hogy például nem pörög manapság a vendéglátóipar, és nem érdemes éttermet nyitni, de apád karbantartò egy gyárban 30 éve, anyád meg kalauz a MÁV-nál 20 éves koraòta, és gőzük sincsen mit beszélnek, mert soha nem voltak benne a dolgokban.

Szóval az eddigi tapasztalataim alapján ennyit tudok írni. A siker titkát én ezekben látom. Remélem leszek ettől sikeresebb is! Sok sikert mindenkinek!

2023. okt. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A szerencse, meg a ,,jókor volt jó helyen" és társai dumák elfelejtése a legelső."


Csak eddig kellett elolvasni hogy tudjuk, hogy ostobaság lesz amit írsz, szóval köszi, hogy ezzel kezdted. :))

2023. okt. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!