Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vidéken tényleg jelen van még...

Vidéken tényleg jelen van még a családokban a gyerek felpofozása ha rossz fát tesz a tűzre?

Figyelt kérdés

Kistelepülésről költöztünk fel vidéki nagyvárosba.

Teljesen mások az emberek, a gondolkodás, máshogy állnak az élethez.Gyereknevelésben vettem észre legelsőnek.Itt az ovódákban iskolákban már inkább csak nevelnek.Míg kisebb településeken azért néha elcsattan még néhány pofon, konkrét példákból is tudom.

Itt ahogy beszélgettünk anyukákkal apukákkal, ők még hírből se ismerik, mindent megvesznek a gyereknek, meg sorolhatnám...elég fura nevelési mód.

Vidéken ahol eddig éltünk, munkahelyen fél nap mindig azzal ment el, kinek mit csinált a gyerek, hogy kapott érte.

Ovónőnél is előfordult hogy jajj ez a kölök büdös rossz volt,szólta neki hogy pistike, pistike, aztán CSATTT egy pofon, pistike mindjárt tudta mit kell csinálni.

Ez volt a rendszeres, mikor hordtuk a gyereket oviba, és az ovónéni, aki kb 180 cm magas,130kg volt, inkább valami félelmetes néninek hatott mint ovónőnek, ezeket sorolta az anyukáknak a folyosón.

Azok meg helyeseltek, hogy van, legalább akkor otthon nem kell elverni a gyereket ezért.

Még ma is ez a kettősség lengi a vidéki és városi életet?


2021. szept. 25. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
80%
3000 fő alatti községben élek, de ha itt valakinek megpofozná a gyerekét az óvónő, szerintem a szülők (nemcsak a megpofozott gyerek szülei, hanem a többiek is) úgy rúgatnák ki, mint macskát szarni. Szerintem nem a település méretétől függ, hanem attól, milyen tahó a lakosság. Nyilván kisebb közösségben könnyebben kialakul ez a szint. Minél több az ember, annál valószínűbb, hogy akadnak köztük, akik kiállnak a gyerekükért, és félni kell miattuk egy pofon után a következményektől, így kénytelenek moderálni magukat a nevelők, és civilizáltan viselkedni. De kisebb lakosságszám mellett is általában vannak értelmes emberek, akik az ilyesmit kordában tartják. Nekem az a meglepetés, hogy valahol ezt egy teljes falunyi ember elfogadja.
2021. szept. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
91%

A testi fenyítés már rég be lett tiltva mind az oktatási intézményekben, mind az óvodákban. Ha egy óvónő ilyet csinálna, akkor kb azonnal kirúgnák, és nem csak a gyerek szülei lennének felháborodva, hanem a többi szülő is.


Nyilván függ ez attól, hogy mennyire van "elputrisodva" a környék, mert a cigány családokban a testi fenyítés sajnos a mai napig bevett szokás.

Azokban a családokban fordul még elő nagyobb számban, ahol a szülők is így lettek nevelve.

2021. szept. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!