Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más családokban is ennyire...

Más családokban is ennyire tehernek van beállítva a gyerek?

Figyelt kérdés

3 kicsi gyermekünk van. Szépen megoldjuk a férjemmel a dolgokat. 99,9%ban csinálunk mi ketten körülöttük mindent. Úgy érzem, hogy örömben neveljük őket, nem szokásunk a panaszkodas, nem is úgy fogjuk fel őket.


De megfigyeltem, hogy mindkettőnk családjában a gyerekkel kapcsolatos panaszkodas az általános. Mennyi pénz, mennyi energia, mennyi gond. Holott már nem gyerekeznek, tulajdonképpen minket élhettek meg így.


Elég szar érzés ez,

Hogy mi milyen gondot jelenthettunk, ha így élték meg..

és a mi pozitív lendületünknek sem túl jó érzés ez a nyavalygas.


Voltatok így, Nálatok hogy van?


2021. jan. 21. 13:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Egy szó: martirkodas.

Jól teszitek hogy a napos oldalt szemlelitek.

2021. jan. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
Egy gyermek felnevelése és támogatása, addig míg elkezd dolgozni, saját életet élni nagyon sokba kerül. Persze vannak akik pucér seggel szakma nélkül 18 évesen kirakjak a gyereküket, de szerintem nem ez a normális, hanem az amikor a gyerek vágyait, képességeit figyelembe véve minél jobb képesítést szerezni számára. Ez a felelősségteljes viselkedés pedig rengeteg időt, pénzt, gondoskodast, lemondast stb igényel a szulotol, és ezt beszorozhatjuk annyival ahány gyermeket vállalunk. Míg kicsik voltak csúnyán fogalmazva nem volt ennyi "gond" veluk. Persze rengeteg örömet okoznak nekünk, de homokba dugnank a fejünket, ha nem vallanank be, mennyivel tobb mindent megengedhettunk volna magunknak. Ezért megertem azt is amikor valaki emiatt úgy dönt inkább, nem vállal gyereket.
2021. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Jó de ennyi erővel az egész életünk egy gond, mert folyton dolgozni kell hogy ehessunk ha éhesek vagyunk.
2021. jan. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kettes ne haragudj de nem erről szól a kérdés. Az amiről Te beszélsz, az a tulvallalas. Mindketten ketten voltunk férjemmel. Ha 3 helyett, 6 gyerekem lenne, lehet én is így éreznék. Szerencsére én a 3 gyereket nem tartom soknak, anyagilag sem, a helyzetünk megengedi. Csak ha egy élet teher, akkor nem kell vállalni és ennyi. Az ősöktől ennek rohadtul szar üzenete van..
2021. jan. 21. 14:39
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Így van harmas csak nem mindegy mekkora gondot veszel a nyakadba, de szerencsére ma már nem akkora az elvaras egy nőtől, hogy szüljön. Manapság ha valaki nem szeretne akkor tobbnyire nem eroltetik rá.
2021. jan. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet te igy érzel, de a rokonok utolag úgy gondolhatják túlbvallaltak magukat.
2021. jan. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom mekkorak a gyermekek, de ahogy nonek ugy lesz "nehezebb" veluk. Tudod kisgyerek kis baj, nagygyerek nagy baj. Ha lelkiismeretesen akarod oket nevelni, anyagi biztonsagban az nem egyszeru. Nem teher, de nem is csupa moka es kacagas.
2021. jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk is 3 van. Egyáltalán nem tapasztaltam, nem éreztem ezt. Vagy csak nem tűnik fel nekem?
2021. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

5-os ez teljesen jól is van így, csak akkor sem túl szivvidito ha az anyád szerint csak egy teher voltál, és utána szornyulkodik, hogy te is minek csinálod magadnak a bajt...

Amúgy az én anyám is ilyen. Majdnem gyerekem sem lett. Azért végül jó hogy lett, mert így van egy szerető családom, és nem csak anyám akinek úgy is csak gond voltam elmondása szerint. Mondjuk engem nem lep meg hogy forgatja a szemét a családomra, mert addigra már nem is vártam tőle mást.

2021. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Sokaknál láttam/hallottam én is ezt. Amikor én gyerek voltam, soha nem éreztették velem, hogy nyűg lennék.

Viszont én azt gondolom, hogy ne is éreztessék. Aki ezt csinálja, az vajon bele gondolt valaha is abba, hogy nem a gyerek választotta azt, hogy ő éljen? Már bocsánat a megfogalmazástért, de csak is a szülő tehet arról, ha tehernek érzi a gyermekét.

Én egyelőre még csak kismama vagyok, tehát csak arról tudok nyilatkozni, ahogyan hozzám viszonyultak és ahogyan vélekedek erről.

2021. jan. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!