Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Árulom használt dolgaimat,...

Árulom használt dolgaimat, csak romák jelentkeznek a hirdetésekre, tanácsok?

Figyelt kérdés

Fb marketplace, annyi rémtörténetet hallani, hogy mik történnek ilyen adás-vételeken, őszitnén szólva nem merek belemenni üzletbe velük. Már maga a levelezés se valami bizalomgerjesztő, árról nem is beszélnek, csak hogy " adc számot, megyek érte" stb, természetesen 30-40km-ről.


Sokszor üzleteltem már, de főleg hardveraprón, jófogáson, még soha nem volt negatív tapasztalatom üzleteléseim során (olyan hogy összeveszés, esetleg verekedés pláne nem). De azok nem ez a célközönség.


Tapasztalatok, vélemények?



2021. szept. 27. 16:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Ne használd fb marketplacet, és levan tudva a dolog.
2021. szept. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Kösz a jótanácsot, máshol nem nagyon lehet ezeket eladni, jófogáson is hirdetem, hadveraprón, de ott senki nem érdekelnek ezek a dolgok.
2021. szept. 27. 16:47
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Kétszer adtam el romának cuccot, komplett számítógépet és alkatrészt is. Egyikük sem panaszkodott, az egyikük előre fizetett már kp-ban, mielőtt látta volna a gépet, még kipróbálni se akarta, mert bízott benne, hogy működik. Utána még felhívott, hogy még egyszer megköszönje. Úgyhogy nekem nem volt velük rossz tapasztalatom ilyen téren.


A másik véglet viszont a vasazós roma. Azoktól kell inkább irtózni szerintem. Többször tapasztaltam, hogy züllött, drogos, illuminált állapotban tévedtek be ide vasat kérni. Mondjuk szerintem ezek se ártalmasak, de némelyikük elég kiszámíthatatlannak néz ki.

2021. szept. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem hardver vagy informatikai egyéb dolog, ez a vasazók el doradója, amit árulok
2021. szept. 27. 16:50
 5/20 anonim ***** válasza:
22%
Nem kötelező eladni, lehet írni is tudod, szóból ért az ember, ha meg nem tudod megvédeni magad az a te bajod.
2021. szept. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
neked mi bajod? Megtudom védeni magam, azt is csinálom. Csak eladni is elszeretném a dolgaimat, és lassan úgy néz ki, hogy vagy nekik kell, vagy rajtam maradnak.
2021. szept. 27. 17:13
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor kénytelen leszel elfogadni hogy azok amiket árulsz csak a cigóknak keltik fel a figyelmét :D

Amúgy tényleg nehéz marketplacen normális vevőt találni. Engem meg azok találnak be folyton akik megkérdeznek annyit hogy megvan-e még? Aztán eltűnnek a fekete lyukba. Ki érti az embereket?

2021. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Írd oda a hirdetés végére hogy adjon az isten szebb jövőt!

Egyből nem fognak rád írni :)

2021. szept. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Csak nem autót árulsz?

Viszont a marketplace-nek van annyi előnye, hogy látod, ki írt.

Ha gázos kinézetű az illető, én nem szoktam válaszolni nekik.

Telószámot ott nem szabad megadni.

De én beleírom mindig, hogy alkubajnokok, komplett pereputtyal érkezők, nepperek, stb nagy ívben kerüljenek.

Ebből általában érteni szoktak, és csak átlag emberek jelentkeznek.


De! A legutóbbi autómat cigótól vettem, és messze ez a legmegbízhatóbb, legjobb állapotú autóm, és elég olcsón is adta.


Amúgy jöttek hozzám már angol!!!! vevők is, na azoknál nagyobb retkeket még nem hordott a hátán a föld itt a házban.

Pofátlanul, agresszív módon alkudoztak, végén örültem, hogy elmentek.

2021. szept. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem autok, epitkezesi anyagok(magas reztartalommal)
2021. szept. 27. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!