Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanácsokat, ötleteket, tippeke...

Tanácsokat, ötleteket, tippeket szeretnék tőletek. Jelentkeztem a Budapesti Gazdasági Egyetemre (gazdaságinformatikus) és mondták a suliban, hogy egy laptop elengedhetetlen a sulihoz. Vélemények?

Figyelt kérdés
Nos, beszéltem pár ismerőssel és azt mondták, hogy felejtsem el a 100-150k-s kategóriát, mert az nem fogja birni 4 évig. Egy embertől kaptam olyan tippet, hogy a legjobb megoldás egy macbook lenne, mert strapabiró és minden platformot el lehet róla érni ha kell. (mac osx, windows, linux) vagy egy felső kategóriásabb sima laptop. Én ha lehet a 4év után is szeretném használni, ha egy akksi cserén múlik. Van itt olyan esetleg aki oda jár vagy járt??

2017. aug. 16. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökinfóra is simán elég lesz 4 évig egy jól kiválasztott 150k-s gép.

Én tavaly Fujitsu A555-öt vettem SSD-vel (123k), ODD helyére raktam egy 1 TB vinyót (20k), és vettem egy vezeték nélküli egeret (2k).


(Én ME-GÉIK mérnökinfóra járok, de nem hiszem, hogy egy gazdinfósnak sokkal nagyobb kapacitásra lenne szüksége.)

2017. aug. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

BGE gazdinfós vagyok, igen, elengedhetetlen lesz a laptop, nyilván macbook nagyon jó választás lenne, de bőven elég az ennél olcsóbb kategória, egyetértek az előző hozzászólóval.

Nektek gólyáknak pedig 1. félévben még nem is lesznek olyan tárgyaitok, ami megviselné a laptopotokat. :) (Nekünk volt még ilyen tárgy, csak idéntől változnak az órák)

2017. aug. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen én is túlzásnak éreztem a dolgot.Nyilván jobb lenne egy macbook air mondjuk,de a sok kompatibilitással meggyűlne a bajom.Szerintem maradok egy egyszerű laptopnál egy ssd-vel,mert az sokat dob rajta


Köszi a segítséget :D

2017. aug. 16. 16:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan BCE-re járok gazdinfóra, de tök fölösleges laptop, ha van asztali géped. Esetleg koliba kényelmesebb hurcolni. Én eddig laptopomat egyszer használtam egyetemen, amikor órám volt reggel, és vizsgajelentkezés is akkor volt. :D
2017. aug. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!