Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A franciák miért várják el...

A franciák miért várják el hogy minden külföldi perfektül beszélje a nyelvüket?

Figyelt kérdés

Párizsban már amiatt csúnyán néznek a külföldiekre mikor valaki rosszul ejt ki néhány szót.


Olyan esetről is hallottam hogy egy étteremben nem szolgáltak ki egy turistát, mert angolul akart rendelni.



2021. szept. 28. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Az semmi, de más országban, turistaként is elvárják, hogy mindenki tudjon franciául. Engem egyszer leszólított egy idősebb pár, térkép volt a kezükben, de egy szavukat nem értettem, mert franciául tolták. Mondtam nekik magyarul, angolul és németül, hogy szívesen segítek, de legalább írják le, hova akarnak menni, mert még azt sem értem. De vagy nem értették, vagy nem akarták érteni.
2021. szept. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
Rohadtul nem igy van, de sebaj. Van mire buszkenek lenniuk, megsem akkora tahok, mint a magyarok altalanositva.
2021. szept. 28. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

#2, te vagy a legszebb példája, amit említettél...


Az olaszok még ilyenek, a jóistennek se hajlandóak más nyelven karattyolni, ha valaki angolul mer megszólalni, elszaladnak inkább.

Gondolják világnyelv az övék, igazodjanak hozzájuk mások.

2021. szept. 28. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
#3, az oroszok még ilyenek. Én dolgoztam a Milkában, az áru kiküldő részlegen. Vagyis a kamionokat pakoltam meg a papírmunkát csináltam, érted. Ergó sok kamionsofőrrel találkoztam. Mindegyik full rendes volt, olaszok, bárki. De az orosz az kész. Se angol, se német, aztán ki volt akadva, hogy miért nem tudok Putyinul. És ezt az összes orosz bejátszotta, érted. Őrület.
2021. szept. 28. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is tanultam vagy 11 évet oroszul, kb semmit nem tudok már. :D

Lehet, erre alapoznak, a hülemagyar úgyis tanulta. :)

Én is melóztam sok külföldivel, nem is tudom kik voltak a leg-normálisabbak.

Azt tudom, az amerikaiak iszonyat nagyarcúak voltak, nagyon lenéztek minket.

A skótok meg tényleg nagyon sóherek. :D

2021. szept. 28. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én bennem így az oroszok hagytak nyomot, valamint az egyik olasz úriember, aki elkezdett udvarolni munkatársnőmmel. :D De az olyan volt, mint a filmekben, el se hiszed. :D Így rázendített az olasz bókokra meg néha angolul is mondta, hogy "you are beautiful", munkatársnőm pedig pirult meg élvezte. :D Mondom én akkor most elmegyek, magatokra hagylak titeket. :DD Jó volt. Nagy formák a kamionsofőrök amúgy. Külön "állatfaj". :D
2021. szept. 28. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Ugye Svajcban a nemet reszem ahol elek, az van, hogy mindenki tud angolul kb folyekonyan es franciaul is egesz jol. Multkor dolgom volt a francia reszen, kicsit eltevedtem, bementem egy benzinkuthoz eligazotast kerni, ha persze se angolul se nemetul nem tudott senki, vegul elokeritettek a fonokot, az tudott angolul. Kesz...
2021. szept. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
Biztosan le leszek pontozva, de nem tudom, hogy ez az általánosítás egyébként honnan jön. Lehet, hogy csak szerencsém volt (na de ennyire?), de nyáron 3 hetet töltöttem Párizsban, és soha, egyetlen beszólást, de még csak csúnya tekintetet sem kaptam azért, mert nem beszéltem a nyelvüket. Mindenki nagyon kedves volt velem, de tényleg, egyetlenegy bunkó, sznob franciával sem találkoztam. Eddigi életem során 12 országban jártam, és az emberek talán ezen a helyen voltak számomra a legszimpatikusabbak.
2021. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!