Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes kivándorolt magyarok...

Egyes kivándorolt magyarok miért lobogtatják büszkén, hogy ők elhagyták a hazájukat?

Figyelt kérdés

Azokról beszélek, akik amúgy jellemzően karrier/pénzvágyból mennek el, és nem is szándékoznak visszajönni. De ez mintha nem lenne elég, ők külföldi csajt/férjet akarnak, idegen országban családot alapítani, miközben azért elmondják az itthon maradottaknak, hogy hányszoros a fizetésük az övékhez képest és mekkora a királyság. Volt, akitől olyat hallottam, hogy már intézi az ottani állampolgárságát, és örül, hogy végre elveszítheti a magyart...

Kiemelném, nem azokról van szó, akik megszedik magukat majd visszajönnek, hanem ezekeről a nagyon büszkén nem magyar nullákról, akik küldföldről mutogatnak vissza, meg okoskodnak, hogy milyen sz*r az ország meg a rendszer. Lehet, hogy sz*r is - de ő elhúzott innen és büszke rá. Akkor mégis mi köze hozzá?



2021. jún. 21. 10:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Az, gogy ő nem csak siránkozott, hanem tett is a jobb életéért.
2021. jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Azt hiszem, nem csak ez a két típusú ember létezik, akiket felvázoltál. Jó néhànyan frusztrációval hagyják el az országot, hiszen a legjobb az lenne, ha nem lehetetlenítenék el az itthoni munkaviszonyokat (is), és ezért visszatekintve dühöt is érezhetnek. Általában a rossz helyzetekre tekinthetünk semlegesen, pozitívan és negatívan. És szerintem aki itt nőtt fel, az nem mindig tudja elengedni az összes negatív érzését, akkor sem, ha már megváltoztak a körülményei. Egyébként ezekkel a kivándorolt magyarokkal akkor kerülsz kapcsolatba, ha te akarsz, nem?
2021. jún. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
9%
Frusztrált. Azt hiszi az országot utálja, pedig igazából saját magát. Ha az országot utálná, ahogy mondja, nem dumálna haza.
2021. jún. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Frusztráltak. Mint Te is.
2021. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Nem teljesen értem, miért ne lehetne köze az embereknek az országukhoz. Van, aki szeretne visszajönni élhetőbb körülmények közé, gondolom ezért is foglalkoztatja.
2021. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
Mert büszkék erre, gondolom.
2021. jún. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%
Mert majmok és hűtlenek a földhöz DE jogosan mentek el az elmúlt sok sok év ellehetetleníti a megélhetést katasztrófa amerre tartunk
2021. jún. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Te miért lobogtatod büszkén, hogy itt maradtál és egyáltalán miért érdekel az egész?
2021. jún. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Én már gyerekkorom óta vágytam arra, hogy bizonyos országokba költözzek, mert jobban tetszettek, mint Magyarország. Szebb tájak, számomra vonzóbb kultúra és életstílus, lehetne még sorolni, de lényeg, hogy nálam nem csak az anyagiak voltak tényezők - az persze tagadhatatlan, hogy karrierre is több és jobb lehetőségeket találtam Magyarországon túl.


Huszonhárom évesen költöztem ki az alapképzést követően, majd idekint megcsináltam a mesterképzést is kint maradtam. Esélytelennek tartom, hogy visszamenjek Magyarországra, mert minden szempontból rosszabb lenne nekem.


Arra nem vagyok büszke, hogy ki tudtam jönni külföldre, mert egyszerű dolog - az már egészen más kérdés, hogy mit kezd magával ha már egyszer kint van. Arra büszke vagyok, hogy megvolt a nyelvtudás, hogy idekint elvégeztem a mesterszakot és jó munkám lett - röviden az eredményeimre vagyok büszke, hiszen ezekre érdemes.


A párom is külföldi, bár tekintve, hogy évente kétszer futok bele magyarokba (többségében utazó családok), ez nem meglepő. Jelenleg folyamatban van a családalapítás és itt tervezzük megtenni, mert minden szempontból itt a legjobb nekünk és a leendő gyerek(ek)nek is. Gondoltam rá, hogy felveszem majd a jövőben a helyi állampolgárságot, de ez még a jövő zenéje. Ha fel is veszem, kétlem, hogy leadom a magyart, bár ismételten, ez még a jövő zenéje.


Elég sok mindenbe bele lehet kötni Magyarországon (mondjuk elég kevés hely van, ahol ne lehetne), bár sokan erősen túlzásba esnek mindkét oldalon. Személy szerint én a szavazásokat is kihagyom, mert ha nem élek ott és nem is fogok már, akkor minek szóljak bele az ország sorsába? Dicsekedni nem szoktam, főleg nem a fizetéssel, mert nem tartom magamat egy idiótának és amúgy is vannak magyar barátaim, akik jobban keresnek, szóval értelme se lenne.

26/N

2021. jún. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%

A párom is külföldi,


na még 1 fajáruló, ezek vissza se jöjjenek

2021. jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!