Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » De miért kell angol szavakkal...

De miért kell angol szavakkal pótolni?

Figyelt kérdés

Nem mintha nem érteném az angolt.


De ilyenekre gondolok fuckboy, maybe, alright, crush stb stb.


Komolyan mondom k.va idegesítő.


2021. okt. 1. 12:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem az a gaz, ha valaki azt gondolja, hogy mások ezeket a szavakat "felvagasbol" használják.Alapbol annak kene a legtermészetesebbnek lennie, hogy mindenki megérti es beszeli az angolt, de sajnos ahogy valaki fent említette Magyarországon csak a társadalom fele beszel valamennyire angolul :/

btw vannak olyan szavak, szókapcsolatok amik angolul sokkal rövidebbek/ magyarul nemis létezik .Pl a crush szerintem egy jo példa erre.Magyarul mit mondasz?Az kicsit eros, hogy szerelmem, az meg túl hosszú, hogy az a fiú/lany/egyen aki tetszik, szóval marad a crush...

Azok a szavak, amúgy, hogy park, laptop,internet,marketing,robot,hobbi........nem idegesítenek?Feltunt esetleg, hogy ezek is az angolból jonnek?

Ez a cultural/nyelvek természetes keveredése, ami eddig is jelen volt, de a globalizáció óta meg láthatóbban gyorsabban halad.

2021. okt. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

Igazad van. Akkor a helyes forma a fákboj, órájt, kráss, mébi.

Sokkal szebb így magyarosan.

2021. okt. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%
Picsku materi:)))
2021. okt. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
12%

#11:

Crush = Az esetem

Ennyike, okoskatörp.

2021. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
18%
Szégyellik, hogy magyarok, ill. semmibe veszik a saját származásukat, - ez nem egy szimpla lustaság, hanem egy felületes nagyképűség is egyben. Nem is szoktam kommunikálni olyan emberekkel, akik korcs nyelven nyomulnak.
2021. okt. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem egy-két ilyen szó nem gond, van olyan, amikor az angol kifejezés jobban körülírja az adott dolgot. Viszont mikor minden egyes mondat tele van angol kifejezésekkel, attól szemrákot kapok.
2021. okt. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
79%

14.: az esetem = my type

my type ≠ crush


Próbáld újra.

2021. okt. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
20%
:)
2021. okt. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
88%
Gyenge az angol nyelvtudásom és ezért nem használok ilyen szavakat, mert könnyen lebuknék, ha visszakérdeznének:)
2021. okt. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
15%

Én sem tudom felfogni, hogy miért kell keverni a magyar nyelvet az angol nyelvvel. Ennél már csak az a szánalmasabb, amikor oroszul vannak feltüntetve a nevek a Facebookon. :D


Egyébként feleslegesnek tartom, hogy minden egyes szituációra egy szót használjunk. Ne legyünk lusták fogalmazni.

2021. okt. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!