Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A multiknál miért angol...

A multiknál miért angol szavakkal beszélnek az emberek?

Figyelt kérdés

Egyre jobban kezd zavarni, hogy 2 magyar ember közti munkamegbeszélés alatt minden második szó angolul hangzik el, holott van rá magyar megfelelő, sokszor még egyszerűbb és rövidebb is lenne.


Megértem, hogy a legtöbb multi amerikai tulajdonú és minden angolul van, de ettől még mért kell az embereknek "elfelejteni" a magyar nyelvet?

Sokszor olyan szavakra is az angol megfelelőjét használják, ami teljesen indokolatlan, pl az érvényes/helyes szóra azt használják, hogy valid.


Ez miért jó az embereknek? Mért kell ennyire felvenni az amerikai dolgokat?


2018. dec. 17. 09:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
4%

Ahol nincs külföldi tulajdonosról szó, sőt semmmilyen külföldi kapcsolatról, ott is ez van.

Team, meeting, qualitatív és qvantitatív jelzők, ilyen-olyan manager stb...

Engem is zavar és idegesít.

2018. dec. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
Visszakérdezek, mi értelme van erőltetni a magyar nyelvet? Van ennek az országnak jövője? Mindenki megy innen a fenébe amint teheti, évente több mint 10000-el csökken a lakosság száma. Pár évtized és Magyarországból európai India lesz, mert a fiatal magyarok elmennek, az öregek meghalnak, és csak a cigók maradnak itt lassan. Van értelme a magyar nyelvnek, mert szerintem nincs, sehol nem beszélik Magyarországot leszámítva ez az ország pedig csak egyre rosszabb lesz. Az meg hogy a magyarba belekeverednek angol szavak, az normális, így fejlődik a nyelv, a "tehén" arab a "Slusszkulcs" német, a "komfort" angol stb.
2018. dec. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Az megvan, hogy a kérdésindító multi szó sem magyar?

Rengeteg jövevényszó van, ami bevette magát a mindennapi nyelvbe, ha csak annyit mondok, hogy szerintem baromira sznob vagy ezzel az elképzeléssel... nos, már az is angol szó, pedig magyarban használjuk rendszeresen.

Igen, az üzleti életben ez sokkal hangsúlyosabb, mivel a kvázi hivatalos nyelv az angol (figyeled, milyen menő vagyok? én már latin szavakat használok! :D).

Szerintem manapság inkább az a ciki, ha valaki ezeket a szavakat nem érti, és ennyire kényszeredetten keres magyar megfelelőket. Volt ilyen ismerősöm, aztán nem értette, miért röhögik ki, mikor mondjuk determinálás helyett ő deprimált...

2018. dec. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Ha idegesít, tegyél ellene. S akkor is menj "megbeszélésre", "találkozóra", "minőségi" és "mennyiségi" mutatókat mondj, stb. Ez a Te döntésed.


Nekem a hazám Magyarország, s teszek érte. Igyekszem magyar termékeket vásárolni, hogy itt legyen munkahelye embereknek; magyarul beszélek, "vásárolni megyek", és "kedvelek" "bejegyzéseket", gyerekeimnek magyar meséket és verseket olvasok.


S tanulok velük angolul is.


F 42

2018. dec. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%

A determinálás pont olyan jó, mint a deprimálás :) :) :)


Inkább használom a "számítógép", "képernyő", "b9llentyűzet" szavakat. Ez nem kényszeres keresés.


Igazad v an, hogy ne csináljon magából hülyét, de a "vásárlás" szó miért nem megfelelő? ;)

2018. dec. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Multinál dolgozom és nekem is minden 4. szavam angol.

Például “Légyszi assignold már hozzám azt a ticketet!”

Persze, mondhatnám, hogy “Légyszi rendeld már hozzám ezt a hibajegyet!”, de sokkal körülményesebb lenne, lehet nem is értené a másik mit akarok, mert a program képernyőjén is ticket van, a gombon amit meg kell nyomni pedig assign.

Vagy “Légyszi bookolj le egy roomot a team catchupra!”

Itt is, mivel a program angol nyelvű, így nyilván book-olni kell benne, ki kell választani a megfelelő room-ot, az igénylés tárgya pedig team catchup lesz.

Szóval a multik nyelve jellemzően angol, jellemzően minden számítógépes program amit használunk angol nyelvű, minden formális kommunikáció angol nyelvű, így sokkal könnyebb bizonyos szavakat angolul mondani.

Ettől még nem felejtek el magyarul, a barátaimmal is magyarul beszélek, sőt még erre a kérdésre is sikerült összehoznom egy magyar választ.

2018. dec. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
Egyik oldala amit a 6. ír, a másik pedig, hogy sok mindenre nincs normális magyar kifejezés
2018. dec. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
A férjem is ilyen multinál dolgozik. Azt mondta egyszer nekem, hogy sokszor előbb eszébe jutnak a speciálisabb kifejezések angolul, mint magyarul mivel ott szinte csak angolul mennek a társas interakciók egész nap . Minden információt angolul bocsájtanak a rendelkezésükre, legyen szó egy email-ről vasgy csak a fali újságra kitett hírdetésekről. Mivel a cég amerikai,és az ottani fejesek bármikor jöhetnek ide ellenőrzésre, illetve az üzenetek többségét ők is megkapják, ezért kötelező ezt a nyelvet használni. Így nem is csoda, hogy a munkahelyen ez természetes. Senki nem néz ferde szemmel ha angolul szólal meg a másik, mivel abban a 8-12 órában maximum egymás között beszélnek magyarul, minden más, ami munkával kapcsolatos, angol nyelven történik.
2018. dec. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ez az első olyan kérdés, ahol MINDEN EGYES választ lepontoztak. :D
2018. dec. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Mivel a munkám során ezeket a szavakat angolul használom, ez ivódott a tudatomba, ezt fogom használni. Sokkal egyszerűbb, mint folyton fordítgatni fejben, hogy mit is akarok mondani.
2018. dec. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!