Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak olyan idősek, akik...

Vannak olyan idősek, akik mindenkinek azt mondjaák, hogy "fiam", akkor is, ha lányról van szó?

Figyelt kérdés
Borzasztóan idegesítő szokás.

2021. okt. 1. 21:03
A kérdező szavazást indított:
Nem ismerek ilyet
Ismerek ilyet, szerintem is hülyeség
39 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak idösek. Ha a megszolitottat nem zavarja akkor te mitöl vagy ideges???
2021. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak. Engem egyáltalán nem zavar.
2021. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha ez idegesít, akkor egy elég gyenge idegzetű szerencsétlen ember vagy.
2021. okt. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már olyat is hallottam, amikor a huszonéves lány mondta ezt az anyjának...
2021. okt. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Engem nem érdekel, ahogy az sem, mikor fiútársaságból egyedül vagyok lány és "srácok"/"fiúk" megszólítást alkalmaznak. Szerintem sokkal kínosabb, ha valaki azt mondja, hogy "szisztok fiúk...és Anna" pl
2021. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
*sziasztok
2021. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Munkatársaim(egy hàzaspàr) is àllandoan igy hivták egymást. Annyiszor hallottam hogy àtvettem tőluk es apukamat néha en is igy hivom😬🙈
2021. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Felénk már kikopott a használatból ez. Utoljára talán vagy 40 éve találkoztam olyan öreggel, aki így használta a szót. Az oka pedig az, hogy a fiú és férfi szavak viszonylag újnak számítanak a magyar nyelvben. Gondolom hallottad már azt a székely mondás, hogy "Az asszony nem ember, a sör az nem ital, és a medve nem játék". De abban a formában is lehet vele találkozni, hogy "A leányka nem gyermek, a sör az nem ital, a medve nem játék". Most az első tagmondatokon van a hangsúly. Nem azért születtek meg ezek a mondások, mert a székelyek hímsoviniszták voltak, hanem azért, mert tudták jól, hogy érdemes lehet megőrizni a nyelv bizonyos állapotait. Régen az asszony párja volt az ember, az emberé pedig az asszony. Nem volt olyan szavunk, hogy férfi, se nő vagy fiú. Ha azt akartad megkérdezni egy embertől, hogy hány (mai értelemben vett) gyereke van, akkor azt tudod hogyan kellett megkérdezni? Úgy, hogy "Önnek hány családja van?". Mert a család jelentette a gyereket. Ha azt kérdezted, hogy hány gyereke van, akkor abba csak a fiúkat számolta bele, mert azt jelentette a szó. Amikor elkezdtek minden területre beszivárogni az új elnevezések, akkor egyrészt sokan nem akartak modernizálódni, másrészt ha használatba is fogták az új szavakat, akkor nem biztos, hogy a tényleges jelentésével ruházták fel őket. Többek között így lett a kérdés tárgyában is szereplő "fiam" elnevezés jelentése: nálam fiatalabb gyerek, amibe beletartoznak bizony a leányok is. Manapság, mikor mindenki ismeri a fiú szó új jelentését, sok értelme tényleg nincs így használni a szót, mert sokakban nemtetszést válthat ki. Az én szüleim már nem használták, de a nagyszüleim még igen. Engem nem zavart kimondottan soha, lévén, hogy ember, akarom mondani férfi vagyok. Emiatt nem szavaztam, ilyen opció nincs a felsoroltak között.
2021. okt. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Nagyim..

Nagyon szeretem őt meg minden de amikor azt mondja Kisfiam néha égnek áll a hajam.🥴(16/l)

2021. okt. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyám ilyen volt. Lány létemre mindig fiamnak, kisfiamak szólított, de más, nála fiatalabbakat is fiamozott, függetlenül attól, fiú vagy lány volt-e az illető.
2021. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!