Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az ,hogy sokszor ha...

Miért van az ,hogy sokszor ha jó napottal kösznök vagy elköszönesnél viszláttal köszönök el akkor nekem csókolommal köszönnek?

Figyelt kérdés

Ha helló-val köszönök akkor nem szoktak csókolomozni..de a heló meg a szia nekem tul közvetlen ha valamilyen intézménybe megyek be..

(20 éves lány vagyok amúgy,szoval nem értem miért köszönnek csókolommal



2021. okt. 1. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom férfiak szoktak így köszönni. Udvariassági formula, a kézcsókból maradt vissza. Régen hosszabb formában: kezét csókolom vagy csókolom a kezét, és ezt általában gyakorlatban is megtették. Ez rövidült mára sima csókolommá.

Gyerekeknél is azért maradt fent, mert valaha szokás volt az idősebb családtagokat, rokonokat kézcsókkal üdvözölni. Egy idő után a gyakorlati része eltűnt, csak köszönés formájában maradt fent.

2021. okt. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így van, ahogy az 1. valaszoló írta.

Valóban fura ez kissé. Jót szoktam magamban mosolyogni a munkahelyemen, amikor a 68 éves cégigazgató úgy köszön nekem, huszonéves lánynak, hogy csókolom. 😀 Ő még az a régivagású úriember.

2021. okt. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Hogy koszonjon valakinek, ski nem gyerek, es hivatalos ugyben van ott??

Ez a legsz...rabb korszak amúgy


Se nem gyerek, se nem felnott az ember lánya igazabol..talan 25 felett eretrebbek emberek...idegen neki, ha magazzak, pddig ugy illik.

2021. okt. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Most akkor,merre is van az előre? Általában,az egyesnek igaza van,csakhogy.Az ovi,meg az általános iskola is intézmény. Csókolommal fognak(vissza)köszönni. A nebulók.A polgármesteri hivatali ügyintézésnél,azért kétlem,hogy helo vagy szia köszönéssel mész be. Még akkor is,ha igazad van. Az ügyintéző,a mi,befizetett adónkból kapja a jövedelmét. Boltban dolgozom.Nemre,korra,felekezetre,nemi identitásra való tekintet nélkül,napszak szerinti köszönés van.Jó,olyan 10 éves kor alatt szia vagy szevasz van.Esetleg akár jövet,akár menet,előfordul,hogy a csókolom IS odakerül.Hölgyeknél.A vissza sem köszönő fiatalembereknél,még a csókolom,bácsi is időnként elhangzik,amikor távoznak. 57F
2021. okt. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak nem értettem.. csókolommam köszönnek mintha 60 eves lennék és azon gondolkodtam hogy rossz néven veszik ha jónapottal köszönök meg viszláttal és ezért.. de akkor ezek szerintem nem így van
2021. okt. 2. 09:08
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerint*
2021. okt. 2. 09:09
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Én akkor vagyok bajban, amikor nem tudom eldönteni, hogy egy tőlem nem sokkal idősebb, de már nem az én korosztályom környékébe tartozó nőnek sziát, vagy csókolomot köszönjek. Nehéz rájönni, hogy kinek meliyik a sértőbb. Ezért jó az angol. Ott hello mindenkinek és nincs sértődés. (22f)
2021. okt. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Négyes vagyok.Akkor fussunk neki még egyszer!Valóban,inkább napszak szerinti köszönés a gyakoribb,de a csókolom is előfordul.Esetleg is.Tehát hölgyeknél,nálam is előfordul,hogy jó napot,csókolom üdvözlési formát használok.Szerintem,már 14-16 éves kor környékén,bevett forma a csókolom.Nők felé,férfiaktól.Látom,hogy a hetes is gondban van.Az ő problémája,azért orvosolható.Nem szia,nem csókolom,hanem jó napot,azután a választól már a helyükre kellene kerülniük a továbbiaknak.
2021. okt. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!