Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utálom a kézfogást. Miért...

Utálom a kézfogást. Miért akkora baj ez?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok, és amióta az eszemet tudom kerülöm a kézfogást. Akik ismernek, tudják, hogy ,,Heló, szia" azt jól van.

De pl. apám vendéglátóhelyet üzemeltet, jönnek a törzsvendégek, azoknak is heti szinten el kell mondanom, hogy ne nyújtsa a kezét, nem szeretek kezet fogni.

Ki tudja hova nyúlt a kezével, mit fogott meg. Mindig úgy érzem, hogy azonnal kezet kell mosnom, ha valakivel kezet fogni kényszerülök.

Amúgy is köröm/bőrrágós vagyok, ezért sem jó kezet fognom, mert beviszem a számba a sok bacilust.


Miért akkora baj ez?


20/F



2019. júl. 29. 17:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Könnyen sértésnek veszik. Mintha nem akarnál hozzájuk érni, mert koszosnak tartod őket.
2019. júl. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%

Mert férfiak között ez a köszöntés legelfogadottabb formája. Ha nem fogadod valaki kéznyújtását, az tiszteletlenséget jelent már nagyon-nagyon régóta.

Nem szimpla hipochonder bolondnak fognak tartani, csak bunkónak. Ha neked mindegy, úgy is jó.

2019. júl. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
#1 de hát én valóban koszosnak tartom őket.
2019. júl. 29. 17:19
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Kézfogás után kezet mosol!
2019. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Igen, mosok kezet mindig, de az sem megoldás.
2019. júl. 29. 17:22
 6/27 anonim ***** válasza:
12%
Aztán tiszteletlenségnek tartanak téged. Életem során mindennap fogok kezet és mégis talpon vagyok.. Vegyél popsitörlöt minden kézfogás után letörlöd a bacikat...
2019. júl. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%

Létezik kicsi kézfertőtlenítő folyadék is, azt zsebre tudod vágni és aztán kézfogást követően használhatod, ha nem látják.


De muszáj kezet fognod, mert tényleg így illik.


Én sem szeretek kezet fogni, se puszilkózni, de megoldom vagy mosás vagy fertőtlenítés útján - nem lehetetlen!


De igazad van és jól teszed, ha fertőtlenítesz utánuk, mert a legtöbb férfi valóban nem mos kezet wc után sem és ez rengeteg fertőzés melegágya !

2019. júl. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
31%

Azért baj, mert a kézfogás a szociális társadalmi kapcsolattartás fontos része, sok évszázados hagyománnyal.

Semmi meglepő nincs benne, ha mindenki egy hisztis nyálgépnek tart emiatt.

2019. júl. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
26%

Hát itt az a fő gond, hogy van egy kis mentális problémád. Vagy nem kicsi. Ezt így nem lehet megmondani. Amit leírtál, az obszesszív-kompulzív zavar tünetei, azon belül is a tisztasági kényszergondolatok körébe tartozik. (A köröm- és bőrrágás pedig kényszeres viselkedés.)

Szóval bárhogy is nézzük, a gond sajnos veled van. Érdemes lenne szakemberhez fordulnod...

2019. júl. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%
De akkor mit csinalsz ha egy boltban megfogod a hutoajtot vagy a villamoson a kapaszkodot? Ezeken nem egy ember bacija van hanem vagy 10e egyszerre.
2019. júl. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!