Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire érték manapság ha...

Mennyire érték manapság ha introvertált egy férfi?

Figyelt kérdés

25 éves fiatalember vagyok és a korombeli fiatal nők/hölgyek véleményére lennék kíváncs, hogy ők miként értékelik ha egy férfi általánosságban introvertált?

Én tipikusan az az ember vagyok aki alig várja, hogy végre hazaérjen a munkából és egy kicsit egyedül lehessen. Feltölt ha el tudok vonulni zongorázni, zenét hallgatni vagy keveset videojátékkal játszani. Nem vagyok az a bulizós, eljárós típus, főként egyszemélyes hobbijaim vannak. Munkahelyemen naponta sok emberrel beszélek, dolgozok együtt és mindig is egy egyszerű jó embernek tartottam magam aki jobban érzi magát akkor, ha a körülötte lévők is jól érzik magukat.

Eddig egy komoly párkapcsolatom volt, de sajnos azt tapasztalom, hogy a korombeli nők/lányok valahogy nem ezt a stílust preferálják. Ezzel ellentétben az idősebb korosztállyal. Mintha 20 évvel korábban kellett volna születnem :)

A kérdésem arra irányulna, hogy mi az őszinte véleményetek a hozzám hasonló pasikról? Tényleg nem divat ma már egyszerű életet élni?

Ha vannak olyan korombeli nők, akiknek ez bejön, azokat hol lehet megtalálni? :)

Őszinte válaszotokat előre is köszönöm!



2021. okt. 1. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Nekem azért nem jön be, mert én is ilyen vagyok és szeretek egyedül lenni itthon.

Az nem valami izgalmas hogy mindketten otthon kerülgetjük egymást. Egy extrovertáltabb ember amúgy jó hatással van rám, jobban kinozdulok. Élvezem a kinti programokat is, csak magamtól nehezen indulok el. Egy extrovertált megadja a kezdő sebességet.

2021. okt. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%

20 évesen korodbelinek számítok?

Én is szeretek egyedül lenni néha, játszani, zenét hallgatni, vagy olvasni, de ahogy #1 írja, ez így annyira nem izgalmas, hogy mindketten otthon gubbasztunk. Persze nem mondom hogy otthon nem lehet ketten elütni az időt játékkal vagy akármivel, de én is inkább elmennék mondjuk sétálni, minthogy otthon legyek egész nap.

2021. okt. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát! Azt még hozzá kell tennem, hogy az első válaszolóhoz hasonlóan nekem sincsen problémám a kinti programokkal, sőt sétálni például imádok a szabadban. Elgondolkodtató amiket írtok és teljesen érthető, hiszen két introvertált könnyen le tudja húzni egymást. Kíváncsi lennék hogy egy extrovertált miként vélekedik erről :)
2021. okt. 1. 22:15
 4/9 anonim válasza:
47%

#2

Introvertált nem feltétlen jelenti azt hogy egész nap otthon ül. A kérdező lehet, hogy így tesz, nincs is ezzel baj.

Jellemzője inkább az hogy befele forduló, kisebb szociális köre van de az mélyebb, megfontoltabb és bizonytalanságot mutat az idegenek felé, amit nehéz megváltoztatni, mélyebb ismeretség szükséges hozzá.

Én is hasonlónak tartom magam, de én például egyedül hosszú, órákig tartó sétákra járok, hogy a nap nehézségeit így pihenjem ki vagy ha valami bánt inkább elmegyek 'gondolkodni' egy séta közben mint felrobbanni.

Tehát ha csak a kimozdulással van a probléma, akkor az személyfüggő és nem introvertáltság miatt van...

2021. okt. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

A párom is ilyen,én is ilyen vagyok.Kell néha az,hogy egyedül legyek.Akkor is,ha ott van velem egy légtérben,szeretem a saját dolgaimat csináltatni,és ő is.

Én rajzolok,ő játszik éjszaka,nappal a gyerkőcre neki pedig munkára megy el az ideje nagy része.

De persze ez nem jelenti,hogy ne lennénk együtt vagy ne szeretnénk egymást,ne lennének romantikus pillanataink,vagy ne ülnénk le együtt is csinálni valamit.

Csak kell az a ténylegesen én idő,amikor csak egyedül csinálok valamit.


Mi már 7 éve vagyunk együtt,én most leszek 23.(én vagyok a páros nőstény fele)

Mi sem járunk nagyon ki,akkor is ha muszáj.Bolt,játszótér a kicsivel,vásárlás vagy valamilyen ügyintézés.Azon túl csak otthon vagyunk,és ez nekünk meg is felelt mindig is.Bulizni együtt sem jártunk nemhogy külön.Ránk illik azthiszem az összenőtt jelző,de valahol mégis szeretünk egyedül is lenni a fészken belül is.:D

2021. okt. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Számomra nem érték egy ilyen gondolkodás és életvitel, írom ezt sértő szándék nélkül.


Kifejezetten extrovertált vagyok. A munkám során rengeteg emberrel kerülök kapcsolatba, lételemem a barátkozás és hogy új embereket, kultúrákat és nézőpontokat ismerjek meg, emiatt például sokat is utazunk a párommal, de gyakran munkaügyben. A barátnőimmel is legalább hetente összeülünk, nekem az ilyen találkozások nagyon fontosak.


A barátom hasonló jellem. Számára is fontos, hogy sokat legyen a barátaival, bár én élvezem az elsőbbséget. Nagyon szeretünk programokra eljárni, hol valamelyik baráti körünkkel, hol ketten. A program pedig hol csillagles, hol színház, hol koncert, hol kemping, hol múzeum, hol utazás, gondolom érted. Mondhatni a Carpe Diem filozófiát követjük.


Ellenben nekem is vannak egyszemélyes hobbijaim, ahogy a barátomnak is, ezek mindkettőnk esetében művészeti ágak. Ezek alapján is szerzünk új barátokat, ismerősöket, de az alkotás folyamata (ami gyakran napi több óra) az egyedül zajlik. Néha órákig csak szomszédos szobákban alkotunk, majd lefekszünk egymással, összebújunk és alszunk.


Nekem mindig is fontos volt, hogy a leendő partneremnek hozzám hasonlóan "mindenre" legyen igénye. Nem bírnék együtt lenni olyannal, aki minden este eljár bulizni (tőlem a szórakozóhelyek világa nagyon távol áll), de olyannal se, aki legszívesebben otthon ül és nincs sok szociális kötődése.


A te, ahogyan más, gondolkodásával, életvezetésével sincs baj, csak olyan partnert kell találni, akinek hasonló vágyai vannak.

26/N

2021. okt. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%
Inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy mikor volt bármikor is érték? Nem gondolom, hogy érdemes ezt értékesség szempontjából nézni. Amúgy facebookon van introvertált övezet, meg introvertált barátkereső csoport, mindkettőből jöttek már össze párok.
2021. okt. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom, hol találhatnál hozzád illő nőt, leginkább úgy, mint én a páromat: véletlenül. 😃😅 Esetleg ismerősök ismerősei között.

Egyébként én 23 vagyok, és inkább introvertált. Szeretek olvasni (ami alatt jól esik zenét hallgatni, legyen az klasszikus hegedű, zongora, vagy bármi relaxációs), kisebb sétákat tenni, cicákat simogatni, ölbe venni. 😅

Én is egyedül tudok igazán feltöltődni, de néha szükségem van a társaságra is. Kevesebb, mélyebb barátságot kötöttem, kötök. És így érzem jól magam. 😊

2021. okt. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%

Én is szeretek itthon lenni, elvonulni, de nekem pont ez az "érték" nézőpont nem tetszett soha. Akárhány introvertált blogot, csoportot, stb. olvastam, mindig kiemelték, hogy mennyivel értékesebbek vagyunk, amiért mi nem bulikázunk, hanem szépen otthon ülünk, olvasunk.


Pedig az az igazság, hogy egyik sem értékesebb a másiknál. Nem biztos, hogy egy extrovertált buta és felszínes, ahogy az sem biztos, hogy egy introvertált antiszociális és félénk.

2021. okt. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!