Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lesz valaki úgynevezett...

Miért lesz valaki úgynevezett internetes fotelharcos? És egyáltalán milyen emberek lehetnek ezek a való életben?

Figyelt kérdés

2021. okt. 6. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bárkiből lehet "fotelharcos" kortól, nemtől, intelligenciától függetlenül.
2021. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Általában olyan emberek, akik a való életben nem merik elmondani a véleményüket, csak egy facebook profil mögül. Biztos próbáltál már te is vitatkozni személyesen, illetve interneten is. Egy személyes vitánál az embernek rögtön reagálnia kell a másik mondandójára, nincs idő a wikipédián meg google-ben kikeresni az információkat. A személyes vita valódi ismereteket és kurázsit igényel. Még egy facebook vitában akár több óra múlva is válaszolhatsz a másik kommentjére, ha elgépel valamit rögtön beleköthetsz a helyesírásába, vagy megnézheted a profilját, és személyeskedhetsz. Arról nem is beszélve, hogy a különböző reakciógombok és emojik segítségével már szinte véleményt sem kell írnod, hanem a reakciód maga a véleményed. Pl. Hiába írja le valaki egy hosszú facebook kommentben összeszedetten, kifejtve a véleményét, ha neked nem tetszik, elég ha egy nevetős reakciót nyomsz rá, ezzel jelezve, hogy a másik kommentjét nevetségesnek tartod. De kifejteni a komment alatt már nem fejted ki, hogy miért... Tehát a fotelharcos kommentelők ezek miatt szerintem valami kisebbségi komplexusban szenvedő emberek, akiknek a való életben igazából sem az ismeretük, sem a bátorságuk, sem más kvalitásuk nem lenne meg egy vita lebonyolítására, és mivel ezt ők is tudják magukról, maradnak az internetes platformokon.
2021. okt. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem amúgy tök változó, nem csak az lesz "nagyhangú" aki az életben nem az, hanem sokszor az is aki az életben is az.


Hobbin keresztül (túrázás) ismertem egy illetőt, viszonylag sikeres sportoló, jól néz ki, vannak barátai. Amikor beindult a Covid téma akkor hatalmas harcokat vívott túrázós FB csoportokban mert ő teljesen "maradj otthon" párti volt.


Én is vagyok olyan hülye, hogy néha leállok témákban vitatkozni, egyik haverom mondta is, hogy jó hülye vagyok, hogy arccal, valós profillal teszem.


És még csak az sem biztos, hogy a személyes vita jobb.


Hiszen sokszor ott is az "nyer" aki hangosabban és erőszakosabban hallatja a véleményét és nem az érvek meg józan ész.


Nyilván megvannak az "online" vitának is az előnyei, hátrányai. Na meg ott sem mindegy kivel vitázol, van akinek megvan hozzá az intelligencia, van akinek nincs.


És tény, hogy megvannak azok, akik csak a névtelenség mögé bújva léteznek.

2021. okt. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki nem mer kimenni hangoskodni, mert élvezi a netes felület védelmét.
2021. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!