Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról,...

Mi a véleményetek arról, amikor egy irigy ember próbálja megideologizálni az irigységét?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk ideológiát épít aköré, hogy őneki egész életében rossz volt, így tőle senki ne várja el, hogy örüljön azok sikerének, akiknek hozzá képest akárcsak egy fikarcnyival jobb volt, sőt mi több, amennyire csak lehet, próbál keresztbe tenni az ilyeneknek, hadd szívjanak már ők is, mert szerinte egyértelműen megérdemlik. Magyarán megmagyarázza, hogy szerinte miért jogos és normális dolog a szomszéd tehenének megdöglését kívánni. Nem szánalmas az ilyen?

2021. okt. 8. 05:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Természetesen bővebb, kifejtett válaszokat várok, mivel a főkérdésem úgy szól, hogy "Mi a véleményetek...?".
2021. okt. 8. 06:53
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Minden ember ilyen, kitart a saját h-esége után.
2021. okt. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Amit én még furcsállok, hogy az ilyenek rendre hangoztatják, hogy az nem fair, hogy valakinek csak úgy az ölébe pottyanjon a jólét, anélkül, hogy bármit is tenne érte. Meg úgy általában az sem, hogy bárki bármilyen szempontból felettük álljon. De viszont ha az ő ölükbe pottyanna, vagy ők állhatnának mindenkinél feljebb, az nem lenne baj. Elég furcsa gondolkodásmód.
2021. okt. 8. 06:59
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
gyerek marad. mert gondolkodni, meg tenni azért, hogy jobb legyen, az energiát igényel. ő meg lusta. egyszerűbb mindig másban keresni a hibát, mást okolni azért, mert neked nem olyan jó
2021. okt. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
En is ilyen voltam. Aztan feltettem egyszer magamnak a kerdest: ha nekem hullana az olembe a jolet, adnek belole masnak is, csak mert mindig azert nyafogtam, hogy ez nem fair az elettol? A valasz egyertelmu. Nem. En is kisajatitanam magamnak a joletemet, a lehetosegeimet. Aztan lehet ez pont azert van, mert egyebkent en sem jo korulmenyek kozul jottem es ha lenne valamim, feltenem mindenkitol. Azota is egy irigy p vagyok, de mostmar nyiltan el is ismerem es nem anyazok, ha valakinek sikerul valami, hanem bosszankodom egy sort, hogy velem mi a francert nem tortenik ilyen, hu de irigy vagyok, aztan elem tovabb a kis eletem es pont leszarom a dolgot.
2021. okt. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Nézd, valahol az is szánalmas, hogy az emberek olyan különbségekkel indulnak neki az életnek, hogy bele kelljen betegedniük az irigységbe. Az tény, hogy sokak nem tehetnek arról, hogy kevesebbjük van és hátr3bb tartanak, mint mások, sokszor behozni sem lehet a lemaradást.
2021. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6: De akinek több van és feljebb van, az sem feltétlenül tehet róla, pláne, ha beleszületik. A probléma ott van, hogy sok lejjebb lévő a fejébe veszi azt a szemléletet, hogy a feljebb lévők direkt csak azért vannak, és azért úgy, ahogy, hogy őket hergeljék.
2021. okt. 13. 14:10
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

Ja, természetesen, a feljebb lévő sem tehet nyilván róla, ezt nem is állítom.


De az is érhető, hogy aki tényleg sz*r helyzetből indul, szegénységből, rossz családból és mindemellé elég értelmes, hogy ne ezt a mintát akarja tovább vinni, annak rosszul esik, hogy miért az a sorsa, ami.


És tegyük hozzá, amúgy akik feljebb vannak, tényleg szeretik lenézni és hergelni a többit.


De ez egy olyan dolog, hogy akinek jobban megy a sora, attól nyilván nem lehet elvárni, hogy azért rosszul érezze magát, de akinek rosszul megy a sora önhibáján kívül, attól sem lehet elvárni, hogy ne legyen irigy arra, ami másnak jutott. Ez ilyen patthelyzet.

2021. okt. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
8: Ha csak szimplán irigy, és ezt esetleg még magában is tartja, az önmagában nem gond. A baj ott kezdődik, amikor az irigységéből fakadóan rosszindulatú, galád dolgokat kezd el cselekedni a feljebb lévő irányába.
2021. okt. 13. 19:50
 10/15 anonim ***** válasza:
46%

De most erre mit lehet mondani?



A feljebb lévők meg szimpla érzéketlenségből és beképzeltségből gyakran alázzák, cseszegetik, bántják azokat, akiknek rosszabb a helyzete.


Ők miért próbálják megideologizálni azt, mikor belerúgnak másba, mert annak kevesebb jutott?

2021. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!