Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék a saját onzősége...

Hogyan tudnék a saját onzőségemen változtatni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben vettem észre, hogy mennyire csak magamra tudok gondolni. Pl: valaki az egészségügyi gondjairól beszél nekem, de én másról szeretnék beszélni. Persze nem mondtam, de belül éreztem. Vagy más említi, hogy mennyire szereti a helyet ahol sétálunk és nem kérdezem meg, hogy miért. Inkább a saját élményemet kezdem el mesélni róla.

Eddig is tudtam ezt magamról, de csak most kezdett el igazán zavarni.


2021. okt. 8. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez már jó jel a tudatosodás felé...

például úgy ahogy leirtad, ha egyre többet veszed észre, jobban figyelsz a másikra.

Minél többet észleled annál többször tudod korrigálni. Ez jó jel, ha már zavar, akkor fejlődsz.

Az is más, ha valaki egészségügyi dolgairól panaszkodik és nem mész bele, és kezded a saját eü gondjaiddal kontrázni. Ilyenkor jobb másra pozitivabb élményre terelni. Nem mindig jó, ha panaszkodással terheljük a másikat.

Ellenben, ha pozitiv élnényt oszt meg valaki, akkor kontráznád a tiédet, mi ebben a rossz.

A negativnál nem lépsz bele, a pozitivnál téged is visz tovább más poztitiv élménye, mi ebben a rossz? Nem feltétlen vagy önző, csak szelektálsz..

2021. okt. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért tartom magam annak mert én magamról akartam beszélni mindkét esetben.
2021. okt. 8. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:
40%

Ezt közönynek nevezik. De nem te vagy ennek az oka. Ami körülvesz bennünket, hatással van ránk. De nem lenne jó ha így maradna, tudunk változtatni rajta. Egy másik hatást kell engednünk, hogy formáljon. Ez a Biblia olvasása által lehetséges, mely formál bennünket a jóra.

37.Zsoltár 29."Az igazságosak öröklik a földet és örökké rajta laknak."

2021. okt. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Velem ez azota van igazan, amiota nincsenek mar meg a regi barataim, akkoriban tok jol eloszlottak ezek a napi meselnivalok. Most meg par ev alatt felgyult minden, nem volt kinek meselni, nem is volt mit meselni, ettol meg kozombos lettem masok iranyaba is. En elkezdtem tervezni, hogy hogyan hozzam rendbe az eletem, ettol mindig beporgok es jobban erdekelnek a dolgok.
2021. okt. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!