Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Segít vagy ront a gyászon, ha...

Segít vagy ront a gyászon, ha az ember kimegy külföldre, miután elvesztette az utolsó embert, aki miatt az országban maradt?

Figyelt kérdés

Könnyebben fel lehet dolgozni valakinek az elvesztését, ha egy teljesen új környezetben kezdesz új életet vagy inkább csak mégjobban traumatizál a vele járó stressz és bizonytalanság?


Tegyük fel, hogy nem mosogatni mennél ki a semmibe, hanem az eredeti szakmádban dolgoznál kinn is egy olyan helyen, ahol a lakhatásod is biztosított.


2021. okt. 10. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Segít a környezetvaltozás.

És ha van lakhatásod, akkor akkor túl sok stressz nem érhet.

2021. okt. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ez a jó. Szakemberek is ezt javasolják, illetve ismerősi körben is láttam hasonló esetet, költözés után gyakorlatilag megszűnt a gyász.
2021. okt. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is agyaltam rajta de maradtam. Lehet jó lett volna, de már maradok.
2021. okt. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem feltétlen fog segíteni, de kinek mi. Attól az érzelmek nem fognak megszűnni. Külföldre is magaddal fogod vinni a gyászt, mivel a gyász nem a körülötted lévő tárgyakban van benne, hanem a lelkedben.

A külföldre költözés pedig lehet egyfajta menekülés is, mert nem mersz szembenézni a valósággal és a dolgokkal. Ezzel nem lesz megoldva semmi. A gyász feldolgozásához idő szükséges.


Ajánlom elolvasásra a következő cikket: [link]

2021. okt. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
csak is ront, csak is ront
2021. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő
2021. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!